Maalesef Sistem Arayüzü durdu Hatası

Samsung, LG, HTC, Sony, Huawei, General Mobile gibi Android telefonlarda sık karşılaşılan hatalardan biri de “ Maalesef Sistem Arayüzü durdu ” hatasıdır. Peki bu hatanın çözümü nedir? “Durdu: Ne yazık ki, sist arayüzü” ve “com.android.systemui işlemi durduruldu” Hatası Nasıl Düzeltilir?

Android mobil işletim sistemi kullanan cihazlar, bazen çok can sıkan hatalar verebilmektedir. Bu hatalar kullanıcıları, gerçekten mağdur edip can sıkıcı olabilmektedir. Android mobil işletim sistemini her üretici kendisine göre düzenlediği için, belli bir raya daha oturmamıştır. Bu da bazen yazılımsal sorunla karşılaşmamıza sebebiyet vermektedir.

Maalesef Sistem Arayüzü durdu

Önceleri Cihazınızı güzel güzel kullanırken, hoop! birden Durdu: Maalesef Sist Arayüzü durdu hatasını aldınız. Peki ne oldu da durduk yere bu hata geldi? işte bu konuda sizlere Maalesef Sistem Arayüzü durdu Hatasının Çözüm yollarını anlatacağız.

Durdu Ne yazık ki, Sist Arayüzü

Bu hatanın üç tane çözüm yolu vardır. sırayla basitten zora doğru bu adımları uygulayarak Umarız çözüm elde edeceksiniz. Bu hatayı almadan önce cihazda mutlaka bir şeyleri kurcalamışsınızdır. Bu yüzden bu kurcalamanın sisteme verdiği zarar göre işiniz meşekatli olacaktır. Şimdi gelelim çözüm yollarına

Çözüm 1: Önbellek temizleme

  1. Telefonunuzda Ayarlar > Genel > Uygulamalar kısmına gidin.
  2. Burada Sağ üst köşedeki menüye basarak Sistem Uygulamalarını Göster diyoruz.
  3. Yüklü Uygulamalar içinde Sist Arayüzü‘nü bulup tıklıyoruz.
  4. Burada Depolama kısmına tıklayın. Gelen ekranda Önbelleği sil butonuna tıklayın.
  5. Son olarak telefonu yeniden başlatın.

Çözüm 2: Telefona format atmak/sıfırlamak

Yukarıdaki Önbelleği silme yöntemi işe yaramadıysa telefonunuza format atmanız gerekmektedir, yani hard reset atmanız çözüm sağlayabilir. Telefonunuza Hard reset atmadan önce Tüm bilgileriniz silineceği için telefondaki bilgilerinizi yedekleyebiliyorsanız, yedekleyin. Hard reset için bazı modellere göre konular hazırladık bu konulardan faydalanarak cihazınıza hard reset atabilirsiniz.

Hard reset nasıl atılır?

Samsung Galaxy Format Atma Rehberi
LG Telefonlara Format Atma Rehberi
Huawei Telefonlara Format Atma Rehberi

Çözüm 3: Stock Rom yüklemek

Telefona Hard reset, atmanıza rağmen aynı hatayı almaya devam ediyorsanız, yani format attığınız halde bir çözüm elde edemediyseniz, Yapabileceğiniz son çözüm yolu kalıyor o da: Telefona Orijinal yazılım yüklemek. Yani telefona yeni temiz bir yazılım yüklemek. Bunun için aşağıdaki yazılardan da faydalanabilirsiniz.

Yazılım nasıl yüklenir?

Samsung Cihazlara Odin ile Stock Rom Yükleme Rehberi

maalesef com.android.systemui işlemi durdu, lg sist arayüzü durdu hatası, sist arayüzü indir, android sistem durduruldu hatasi, durduruldu hatası android, sist arayüzü içerik gizlendi, samsung sistem ul durduruldu hatası, sist arayüzü gizlendi

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle