Samsung Galaxy Format Atma Rehberi

Samsung Galaxy Format Atma Rehberi. Samsung Galaxy Modellerine Format Nasıl Atılır? Samsung Tablet ve Telefonlara Format Atma, Fabrika ayarlarına Dönme Rehberi. Samsung cihazlara hard reset nasıl atılır?

Hangi durumlarda telefona format atılır?

Android telefonunuz zamanla ağırlaşabilir veya bazı yazılımsal sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunlar genelde Android sistem arayüzü durdu, Android kamera durdu vb. çeşitli hatalar aldığınızda telefona format yani Hard reset atmanız yazılımsal sorunlarınızı çözebilir. Bu tür durumlarla genelde telefon yazılımı yükseltme ve rom değişikliği yapıldığında karşılaşılıyor.

Bu tür durumlarda izleyeceğiniz iki yol vardır. Bunlar telefonu fabrika ayarlarına yani soft reset atma ve Hard reset (Sert sıfırlama) yollarıdır. Bildiğiniz gibi telefonları ayarlar bölümünden fabrika ayarlarına çevirebiliyoruz. Ancak bu bazen sorunlarımızı çözemeye yetmiyor. Ancak samsung telefonların açılmadığı zaman veya samsung logosunda takılı kaldığı zamanlarda veya samsung ekran kilidi kaldırma için; Android kullanan telefonlarda Recovery Mode dediğimiz bir kurtarma modu vardır. Bu mod sayesinde telefonumuza bilgisayarsız format yani hard reset atabiliriz.

Telefona Hard Reset Format atmadan önce, yani telefonu sıfırlamadan önce, Şarjınız %50’nin üzerinde olsun. Telefondaki bilgilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Özellikle telefon rehberi, mesajlarınız ve dahili depolamayı unutmayın. Ayrıca oynadığınız oyunlar ve geçtiğiniz bölümler de silinecektir.

Samsung Galaxy Format Atma

Samsung telefonlarda iki şekilde format atılabilir. Soft reset ve Hard reset. Sorunlarını çözebilecek en kapsamlı olanı ve telefonu tam olarak sıfırlayacak olan yöntem Hard resettir.

Soft Reset:

Samsung Galaxy Format Atma için Telefonunuzda Ayarlar kısmına gidin ve sırasıyla Yedekleme ve sıfırlama > Fabrika verilerine sıfırlama (Factory data reset) > Cihazı sıfırlayın yolunu takip ederek samsung telefonunuzu fabrika ayarlarına getirebilirsiniz.

Hard Reset:

Hard reset atabilmeniz için Telefonunuzu Recovery Mod‘a almanız gerekiyor. Şimdi Samsung Telefonlar için Recovery Mod’a almayı anlatacağız. Eğer siz recovery mod’a giremediyseniz; eski Model samsunglarda Recovery Mod’a alma işlemi farklılık gösterebilir. Bunun için İnternette Modelinizin Nasıl Recovery Moda’a alınacağını öğrenin ve o şekilde Recovery Mod’a alın.

  1. Telefonda Güç tuşuna basılı tutarak tamamen kapatın.
  2. Ses Açma Tuşu + Ev (Orta veya Bixby) Tuşu + Güç Tuşu ‘na birlikte basılı tutun taki Samsung yazısı gelince tuşları bırakın.
  3. Recovery Mod açılınca, Ses Tuşlarını kullanarak “wipe data/factory reset” üzerine gelerek Güç Tuşuna bir defa basın. Bazı modellerde bu ev (orta) tuş olabilir.
  4. Bir sürü No No arasında Ses tuşlarıyla “Yes – delete all user data” yazısına getirin ve Güç tuşuna basın.
  5. Silme işleminden sonra Recovery ekranına dönecektir. Ses tuşlarıyla “reboot system now” üzerine gelip Güç tuşu’na basın. Telefon yeniden başlayacaktır.

Samsung Galaxy Format Atma Rehberi Hard Reset

Videolu anlatım:

Telefonunuzda sorunlar bitmedi mi?

Telefonunuza hard reset atmanız rağmen hala yazılımsal sorunlar, çökmeler alıyorsanız. Son çare olarak telefona Stock ROM yükleyebilirsiniz. Yani telefonunuza sıfır orijinal fabrika yazılımı yükleyerek tüm her şeyi eski haline getirebilirsiniz. Bu işlemleri de burada anlattık: Samsung Cihazlara Odin ile Stock Rom Yükleme Rehberi adlı yazımıza bakabilirsiniz.

Samsung Galaxy Modellerine Format Nasıl Atılır?, samsung format atma kodu, format nasıl atılır telefona, samsung telefona format atma programı indir, samsung telefonlara format atma ses yükseltme, samsung hard format, açılmayan telefona format atmak

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle