Android

Android ADB indir, Son Sürüm ADB Setup r29.0.6 indir. ADB Fastboot indir, Minimal ADB indir. ADB Setup Android indir, ADB Shell indir, ADB Driver Windows 10

ADB Nedir?

ADB (Android Debug) Türkçesi ile Android Hata Ayıklama anlamına gelmektedir. Adından anlaşılacağı üzere Android işletim sisteminde geliştirici modu ile bazı testlerin veya yazılımsal müdahalelerin yapılabildiği bir kapıdır. Android cihazlarda Geliştirici modu ve ADB kapısı ile birçok test ve müdahale yapabilirsiniz. Genelikle cihazı root yaparken veya bootloader kilidi kaldırırken vb. durumlarda karşımıza çıkar.

Android ADB indir

adb-setup-r29.0.6 > İndir / Alternatif / Alternatif

ADB’yi farklı platformlar için kullanmak isterseniz:

Windows için SDK Platform Tools > İndir
Mac için SDK Platform Tools > İndir
Linux için SDK Platform Tools > İndir

ADB Setup kurulumu

Adb Setup bilgisayarınıza adb ve fastboot araçlarını yükler. Direk Komut isteminden çalışır. Ayrıca Google mobile sürücüleri de yükler. adb-setup-r29.0.6.exe dosyasını yönetici olarak çalıştırın. Ardından çıkan uyarılara Klavyeden “Y” ve ardından “ENTER” tuşuna basın.

Android ADB indir

Son olarak Google sürücüleri kurulacaktır bunun için de “İleri” ve ardından “Son” diyerek kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Android ADB indir

Geliştirici seçenekleri Nasıl Açılır?

Android telefonumuzda ADB özelliğini kullanabilmek için, önce telefonumuzda geliştirici seçeneklerini aktif yapmamız gerekmektedir.
USB hata ayıklama

  1. Geliştirici seçeneklerini açmak için: öncelikle Telefonunuzda Ayarlar / Telefon Hakkında / Yazılım bilgileri kısmına gidin.
  2. Burada Yapım numarası veya Derleme numarası kısmına 5-6 defa üst üste tıklayın, Taki “artık bir geliştiricisiniz” diyene kadar.
  3. Daha sonra geri gelip Geliştirici seçeneklerine girin. Burada USB hata ayıklama ve özelliğini aktif yapın.
  4. Telefonumuzu ekran açıkken USB ile bilgisayara bağlayalım. Klavyeden “Win+R” Tuşlarına birlikte basalım, açılan kutuya “cmd.exe” yazıp “ENTER” tuşuna basın. Aşağıdaki “adb devices” yazıp sonrasında ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelecek; Bu bilgisayara her zaman izin ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle