Samsung Odin indir

Samsung Cihazlara Odin ile Stock Rom Yükleme Rehberi. Odin İle Android Yazılım Güncelle, Orijinal Yazılıma dönme. Samsung Galaxy Orijinal Firmware/Yazılım Yükleme, Odin ile rom yükleme resimli anlatım. Odin nasıl kullanımı resimli anlatım. Odin kullanımı resimli anlatım. Samsung rom indir. Odin ile ROM yükleme, Odin kullanımı

Odin ile Stock Rom Yükleme

Telefonunuzda yazılım sorunları yaşayabilirsiniz. Veya Sistem hataları alabilirsiniz. bu tür durumlarda telefona stock rom yüklemek çözüm olabilmektedir. Ayrıca telefonunuza farklı ülke yazılımları yükleyebilir, Custom ROM dan Stock ROM’a dönüş yapabilirsiniz.

Odin Nedir?

Samsung telefonlar için yapılmış Odin, Stock ROM yazılım paketleri yükleme Programı/Aracıdır. Odin ile birlikte Stock rom, yani orijinal yazılım yüklenir. Stock Rom Paketleri genelde tar.md5 uzantılıdırlar. Odin ile birlikte çeşitli stock yazılımlar yükleyebilirsiniz. Çeşitli ülke stock romlarını yükleyebilirsiniz.

UYARI 1: Odin ile imei dokunulmamış telefonlarda rahatlıkla yazılım yüklenebilir. Ancak imei değiştirilmiş ve onarılmış cihazlarda bu işlemleri yaparsanız telefona şebeke gelmez.

UYARI 2: Bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu kabul edersiniz.

Samsung Stock Rom İndirme

Öncelikle Telefonunuza uygun Stock rom indirmeniz gerekiyor. Telefonunuzun modeline uygun yazılımın nasıl indirileceğini daha önce paylaştık. Aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak indirin.

Gerekli Araçların hazırlanması

Buradan Son sürüm Odin indirin ve Masaüstü’ne çıkartın.
Buradan Samsung USB Sürücüsü‘nü indirip yükleyin.

SamMobile’den indirdiğiniz .zip uzantılı dosyayı masaüstüne çıkartın, içinde .tar.md5 uzantılı bir dosya veya dört adet dosya olacak.

Odin ile Stock Rom Yazılım Yükleme

Samsung USB Sürücüsünü yükledik. Odin’i Masaüstüne çıkarttık. .tar.md5 uzantılı stock rom dosya veya dosyalarımız da hazır.

Adım 1: Odin hazırlama

İlk önce Odin.exe programını açın, Stock rom arşivinden tek bir dosya çıktıysa “AP” butonuna tıklayın. Açılan pencerede masaüstü’ne çıkardığınız .tar.md5 uzantılı dosyayı seçin. Dosyanın incelenmesi biraz zaman alır. Eğer arşivden birden fazla dosya çıktıysa, dosyaları Odine aşağıdaki gibi yerleştirin.

  • BL Kısmına BL_ ile başlayan dosyayı
  • AP Kısmına AP_ ile başlayan dosyayı (Dosyanın incelenmesi biraz zaman alır.)
  • CP Kısmına CP_ ile başlayan dosyayı
  • CSC Kısmına; verileriniz silinmesin istiyorsanız HOME_CSC_ dosyasını, Her şey silinsin istiyorsanız sadece CSC_ ile başlayan dosyayı seçin

BİLGİ: Telefonunuzda Mevcut yazılım üzerine, daha üst bir stock rom yükleyip hiçbir şeyi sıfırlamayacaksanız; CSC Kısmına HOME_CSC_ dosyasını seçin. Eğer Android Sürüm düşürme (Downgrade) yapacaksanız, ya da formatlayarak temiz bir yazılım yükleyecekseniz, CSC Kısmına CSC_ dosyasını seçin.

Adım 2: Telefonu Download Moda alın

Download modu açmak için telefon kapalı iken Ses kısma tuşu + Ev (Orta veya Bixby) tuşu + Güç tuşu ‘na birlikte basılı tutun. Warning uyarısı gelince tuşları bırakın. Ses Açma tuşuna bir defa basın.

Samsung Telefonlara Odin ile Stock Rom Yazılım Yükleme Rehberi
Ses kısma + Ev tuşu + Güç tuşu sonrasında Ses açma bir defa

Ardından telefonu USB ‘ye USB ‘yi de Bilgisayara takın. Odinde ID:COM Noktası Mavi olacaktır. Telefonu bir zemine bırakın.

Samsung Telefonlara Odin ile Stock Rom Yazılım Yükleme Rehberi
AP Kısmına Stock rom seçtik. Telefonu download mod ile bağladık. COM Mavi oldu. Son olarak start’a basıyoruz.

Adım 3: Yüklemeyi başlatma

  1. Odindeki ID:COM yeri Mavi olduktan sonra “Start” butonuna basarak kurulumu başlatın. Kurulum ortalama 10dk tamamlanır.
  2. Daha sonra yükleme bitince, Odinde PASS yazısı gelir. Telefon kendiliğinden açılır.
  3. Telefonun ilk açılışı uzun sürecektir.
  4. Artık Telefonu USB ‘den çıkarıp, kurulum ayarlarınızı yaparak işlemleri tamamlayın. Telefon açılınca gmail hesabınızla giriş yapmayı unutmayın?

Odin ile Yazılım/Stock Rom Yükleme işlemleri bu kadardı kolay gelsin…

Abone Ol
Bildir
guest
15 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Mert Demirsel
Mert Demirsel
10 ay önce

Elinize sağlık çok işime yaradı.

Murat
Murat
1 yıl önce

Benim samsung j3 var. Telefonu açıyorum samsung j32016 yazıyor öyle kalıyor. imei onarımı yapılmış telefona yazılım yüklenir mi?

Bayram Dağ
Bayram Dağ
1 yıl önce

Hocam adımları bir bir uyguladım ama telefon download ekranında ike odin sürekli hata veriyor ne yapabilirim?

Yusuf
Yusuf
4 yıl önce

Merhaba,
Faydalı bir rehber olmuş, elinize sağlık
Bir sorum var,
Download modunda şöyle bir ibare yer alıyor. Bu bir problem teşkil eder mi?

warranty 0
sw rev b4 k2 s3

Oğuz Çelik
Oğuz Çelik
5 yıl önce

Merhaba kolay gelsin, benim j7 prime cihazım var rootladım twrp attım ve custom rom yükledim. Ancak sistem stabilitesini bozdu rahat hissetmiyorum şuan custom romda ve oem kilidi açık. uygun yazılımı indirip odinden yükleme yaparsam bir sorun olmaz değil mi? Bir de, dediğim gibi oem kilidi açık şuan odinden yüklerken kapalı falan mı olması gerek yoksa açık mı kalsın? teşekkür ederim.

Cankat Uçar
Cankat Uçar
5 yıl önce

Yakın zamanda başka siteden Stock rom indirip odinle telefona attım.Telefonun yukarıda verdiğiniz İMEİ’si değiştirilmiş uyarısınıda bilmediğim için modeme yedeklemedim.Şimdi telefon ağda kayıtlı değil hatası veriyor ne yapmam gerek bunun geri alma yolu yokmu.Yardım edin lütfen

DOĞAN
DOĞAN
5 yıl önce

Download modunda rom atınca resimlerim rehberim filan gider mi ?

İ.D
İ.D
5 yıl önce

Merhaba telefon SM-J530F İngiltere’den geldi şebeke için adama imei at dedim hem imei atmış hemde root adamdan telefonu aldım hemde süpersu yüklemiş adam istersen süpersuyu silebilirsin dedi bende sildim her neyse telefon şifreyi girince 8 saniye sonra kilit açılıyor yazılım güncelleme yapamıyorum bazı uygulamalar kök erişimi yüzünden açılmıyor bende adama söyledim o da telefonu sıfırladı sonra şebeke gitti onu düzeltti ama telefonu sıfırlayamıyorum şebeke gidecek diye hocam rootu komple telefondan kaldırmak istiyorum ama ne imei değişsin nede şebeke gitsin nasıl yapabilirim yardımcı olun