Huawei Telefonlara Format Atma Rehberi

Huawei Telefonlara Format Atma Rehberi. Huawei Telefon Modellerine Format Nasıl Atılır? Huawei Fabrika ayarlarına Dönme Rehberi. Huawei cihazlara hard reset nasıl atılır?

Hangi durumlarda telefona format atılır?

Android telefonunuz zamanla ağırlaşabilir veya bazı yazılımsal sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunlar genelde Android sistem arayüzü durdu, Android kamera durdu vb. çeşitli hatalar aldığınızda telefona format yani Hard reset atmanız yazılımsal sorunlarınızı çözebilir. Bu tür durumlarla genelde telefon yazılımı yükseltme ve rom değişikliği yapıldığında karşılaşılıyor.

Bu tür durumlarda izleyeceğiniz iki yol vardır. Bunlar telefonu fabrika ayarlarına yani soft reset atma ve Hard reset (Sert sıfırlama) yollarıdır. Bildiğiniz gibi telefonları ayarlar bölümünden fabrika ayarlarına çevirebiliyoruz. Ancak bu bazen sorunlarımızı çözemeye yetmiyor. Ancak samsung telefonların açılmadığı zaman veya samsung logosunda takılı kaldığı zamanlarda veya samsung ekran kilidi kaldırma için; Android kullanan telefonlarda Recovery Mode dediğimiz bir kurtarma modu vardır. Bu mod sayesinde telefonumuza Huawei format yani hard reset atabiliriz.

Telefona Hard Reset Format atmadan önce, yani telefonu sıfırlamadan önce, Şarjınız %50’nin üzerinde olsun. Telefondaki bilgilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Özellikle telefon rehberi, mesajlarınız ve dahili depolamayı unutmayın. Ayrıca oynadığınız oyunlar ve geçtiğiniz bölümler de silinecektir.

Huawei Telefonlara Format Atma

Huawei telefonlarda iki şekilde format atılabilir. Soft reset ve Hard reset. Sorunlarını çözebilecek en kapsamlı olanı ve telefonu tam olarak sıfırlayacak olan yöntem Hard resettir.

Soft Reset:

Huawei Telefonlara Format Atma için Telefonunuzda Ayarlar kısmına gidin ve sırasıyla Gelişmiş Seçenekler > Yedekleme & sıfırlama > Fabrika verilerine sıfırlama (Factory data reset) > Cihazı sıfırlayın yolunu takip ederek Huawei telefonunuzu fabrika ayarlarına getirebilirsiniz.

Hard Reset:

Hard reset atabilmeniz için Telefonunuzu Recovery Mod‘a yani kurtarma moduna almanız gerekiyor. Şimdi Huawei Telefonlar için Recovery Mod’a almayı anlatacağız. Eğer siz recovery mod’a giremediyseniz; eski Model Huawei’lerde Recovery Mod’a alma işlemi farklılık gösterebilir. Bunun için İnternette Modelinizin Nasıl Recovery Mod’a alınacağını öğrenin ve o şekilde Recovery Mod’a alın.

  1. Telefonu Güç tuşuna basarak tamamen kapatın.
  2. Telefon başlatma ekranı görününceye ve LOGO görüntülenene kadar ses yükseltme tuşuna ve Güç tuşuna basın. EMUI logosu ve fabrika ayarları seçenekleri görünce güç tuşunu bıraın, ancak Ses yükseltme tuşuna basmaya devam edin.
  3. Kurtarma menüsü geldiğinde Ses yükseltme tuşunu bırakın.
  4. Dokunmatik ekranda Wipe data/Factory reset seçeneğini seçin. Dokunmatik ekran etkin, böylece istediğiniz seçeneğe dokunabilirsiniz.
  5. Silme işleminden sonra Recovery ekranına dönecektir. Ses tuşlarıyla “reboot system now” butonu üzerine gelip Güç tuşu‘na basın. Telefonunuz açılacaktır.
  6. Telefon açıldığında tüm ayarlar silindiği için kurulumu yapmalısınız. Dil seçme vb. seçenekleri seçtikten sonra telefon ilk aldığınız gibi karşınıza çıkacaktır.
Videolu anlatım:

Telefonunuzda sorunlar bitmedi mi?

Telefonunuza hard reset atmanız rağmen hala yazılımsal sorunlar, çökmeler alıyorsanız. Son çare olarak telefona Stock ROM yükleyebilirsiniz. Yani telefonunuza sıfır orijinal fabrika yazılımı yükleyerek tüm her şeyi eski haline getirebilirsiniz.

Huawei Hard Reset & Format Nasıl Atılır?, Huawei g4 format atma, Huawei g3 format atma kodu, Huawei format atma programı, Huawei e612 format atma, Huawei format atma, Huawei k8 format atma, Huawei k500 format nasıl atılır, Huawei hard reset

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle