LG Telefonlara Format Atma Rehberi

LG Telefonlara Format Atma Rehberi. LG Telefon Modellerine Format Nasıl Atılır? LG Fabrika ayarlarına Dönme Rehberi. LG cihazlara hard reset nasıl atılır?

Hangi durumlarda telefona format atılır?

Android telefonunuz zamanla ağırlaşabilir veya bazı yazılımsal sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunlar genelde Android sistem arayüzü durdu, Android kamera durdu vb. çeşitli hatalar aldığınızda telefona format yani Hard reset atmanız yazılımsal sorunlarınızı çözebilir. Bu tür durumlarla genelde telefon yazılımı yükseltme ve rom değişikliği yapıldığında karşılaşılıyor.

Bu tür durumlarda izleyeceğiniz iki yol vardır. Bunlar telefonu fabrika ayarlarına yani soft reset atma ve Hard reset (Sert sıfırlama) yollarıdır. Bildiğiniz gibi telefonları ayarlar bölümünden fabrika ayarlarına çevirebiliyoruz. Ancak bu bazen sorunlarımızı çözemeye yetmiyor. Ancak LG telefonların açılmadığı zaman veya LG logosunda takılı kaldığı zamanlarda veya LG ekran kilidi kaldırma için; Android kullanan telefonlarda Recovery Mode dediğimiz bir kurtarma modu vardır. Bu mod sayesinde telefonumuza bilgisayarsız format yani hard reset atabiliriz.

Telefona Hard Reset Format atmadan önce, yani telefonu sıfırlamadan önce, Şarjınız %50’nin üzerinde olsun. Telefondaki bilgilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Özellikle telefon rehberi, mesajlarınız ve dahili depolamayı unutmayın. Ayrıca oynadığınız oyunlar ve geçtiğiniz bölümler de silinecektir.

LG Telefonlara Format Atma

LG telefonlarda iki şekilde format atılabilir. Soft reset ve Hard reset. Sorunlarını çözebilecek en kapsamlı olanı ve telefonu tam olarak sıfırlayacak olan yöntem Hard resettir.

Soft Reset:

LG Telefonlara Format Atma için Telefonunuzda Ayarlar kısmına gidin ve sırasıyla Genel > Yedekle & sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla yolunu takip ederek LG telefonunuzu fabrika ayarlarına getirebilirsiniz.

Hard Reset:

Hard reset atabilmeniz için Telefonunuzu Recovery Mod‘a yani kurtarma moduna almanız gerekiyor. Şimdi LG Telefonlar için Recovery Mod’a almayı anlatacağız. Eğer siz recovery mod’a giremediyseniz; eski Model LG’lerde Recovery Mod’a alma işlemi farklılık gösterebilir. Bunun için İnternet’te Modelinizin Nasıl Recovery Mod’a alınacağını öğrenin ve o şekilde Recovery Mod’a alın.

  1. Telefonunuzu güç tuşuna basılı tutarak tamamen kapatın.
  2. Kapalı olan telefonunuzun Ses kısma + Güç (Power) tuşlarını birlikte basılı tutun.
  3. Ekranda LG Logosu görününce Güç tuşunu bırakıp (Ses kısma tuşunu bırakmadan) hemen tekrar basılı tutun.
  4. Factory data reset ekranında No (Exit) ve Yes tuşları gelince tuşları bırakabilirsiniz. Burada Fiziksel Ses ve güç tuşlarını kullanacağız.
  5. Ses kısma tuşuna basarak Yes (Bazı modellerde factory data reset butonudur) butonunun üzerine geliyoruz ve Güç tuşuna basıyoruz.
  6. Select Yes to start uyarısı gelince tekrar Ses kısma tuşuna basarak Yes butonunun üzerine geliyoruz ve Güç tuşuna basıyoruz.
  7. Bazı işlemlerden sonra telefon bir müddet sonra kendiliğinden açılacaktır. ilk kurulumda Dil ve bazı ayarlarını yaptıktan sonra fabrika çıkışlı telefon karşınızda.

LG Telefonlara Format Atma Rehberi Hard Reset

Videolu anlatım:

Telefonunuzda sorunlar bitmedi mi?

Telefonunuza hard reset atmanıza rağmen hala yazılımsal sorunlar, çökmeler alıyorsanız. Son çare olarak telefona Stock ROM yükleyebilirsiniz. Yani telefonunuza sıfır orijinal fabrika yazılımı yükleyerek tüm her şeyi eski haline getirebilirsiniz.

LG Hard Reset & Format Nasıl Atılır?, lg g4 format atma, lg g3 format atma kodu, lg format atma programı, lg e612 format atma, lg g2 format atma, lg k8 format atma, lg k500 format nasıl atılır, lg hard reset

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle