Maalesef, com.android.phone işlemi durduruldu

Android telefonlarda sık karşılaşılan hatalardan biri de “Maalesef, com.android.phone işlemi durduruldu” hatasıdır. Peki bu hatanın çözümü nedir? com.android.phone işlemi durdu Hatası Düzeltmeyolları

Peki bu hata neden ortaya çıkar? Özellikle rootlu telefonlarda kullanıcı bazı ayarlarla oynadıktan sonra veya bazı dosyaları sildikten sonra bu hata ortaya çıkabiliyor. Ayrıca Özellikle Yazılım yükseltme işlemlerinden sonra da bu hata ortaya çıkabilmektedir.

Telefonda bilgisayar yardımı ile veya OTA güncellemesi yaptıktan sonra eski veriler ile yeni verilerin çakışması yüzünden bu hata meydana geliyor. Bu durum kullanıcı tarafında genellikle tedirginliğe yol açar. Ancak bu sorunu giermenin bazı yolları var işte çözümü…

com.android.phone işlemi durduruldu Çözümü

Bu sorunun tek çözümü telefonu sıfırlamak. Telefonu sıfırlamadan önce bilgilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Telefonunuzda Ayarlar > Genel > Yedekle & sıfırla yolunu takip ederek telefonu sıfırlayın.

Yapabiliyorsanız telefona Hard reset atarak daha temiz bir çözüm sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak hard reset atmayı öğrenebilirsiniz.

Telefonu Hard Reset ile fabrika ayarlarına sıfırlayın

Samsung Galaxy Format Atma Rehberi

Telefonunuzda hala sorunlar devam ediyorsa, son çare telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Unutmayın bu işlemleri yapmadan önce tüm verilerini yedeklemeyi unutmayın. Çünkü tüm veriler silinecektir. Telefonunuzu nasıl sıfırlayacağınızı anlatan bazı rehberlerimiz var bu rehberlerden faydalanabilirsiniz. Unutmayın! bu sıfırlama işlemleri orijinal telefonlarda işe yaramaktadır. Müdahale gören cihazları sıfırlarsanız şebeke sorunları yaşayabilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle