Xiaomi Ekran Görüntüsü Alma

Xiaomi Telefonlara Format Atma Rehberi. Xiaomi Telefon Modellerine Format Nasıl Atılır? Xiaomi Fabrika ayarlarına Dönme, Sıfırlama Rehberi. Xiaomi cihazlara hard reset nasıl atılır?

Hangi durumlarda telefona format atılır?

Android telefonunuz zamanla ağırlaşabilir veya bazı yazılımsal sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunlar genelde Android sistem arayüzü durdu, Android kamera durdu vb. çeşitli hatalar aldığınızda telefona format yani Hard reset atmanız yazılımsal sorunlarınızı çözebilir. Bu tür durumlarla genelde telefon yazılımı yükseltme ve rom değişikliği yapıldığında karşılaşılıyor.

Bu tür durumlarda izleyeceğiniz iki yol vardır. Bunlar telefonu fabrika ayarlarına yani soft reset atma ve Hard reset (Sert sıfırlama) yollarıdır. Bildiğiniz gibi telefonları ayarlar bölümünden fabrika ayarlarına çevirebiliyoruz. Ancak bu bazen sorunlarımızı çözemeye yetmiyor. Ancak Xiaomi telefonların açılmadığı zaman veya Xiaomi logosunda takılı kaldığı zamanlarda veya Xiaomi ekran kilidi kaldırma için; Android kullanan telefonlarda Recovery Mode dediğimiz bir kurtarma modu vardır. Bu mod sayesinde telefonumuza Xiaomi format yani hard reset atabiliriz.

Telefona Hard Reset Format atmadan önce, yani telefonu sıfırlamadan önce, Şarjınız %50’nin üzerinde olsun. Telefondaki bilgilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Özellikle telefon rehberi, mesajlarınız ve dahili depolamayı unutmayın. Ayrıca oynadığınız oyunlar ve geçtiğiniz bölümler de silinecektir.

Xiaomi Telefonlara Format Atma

Xiaomi telefonlarda iki şekilde format atılabilir. Soft reset ve Hard reset. Sorunlarını çözebilecek en kapsamlı olanı ve telefonu tam olarak sıfırlayacak olan yöntem Hard resettir.

Soft Reset:

Xiaomi Telefonlara Format Atma için Telefonunuzda Ayarlar kısmına gidin ve sırasıyla Telefon hakkında > Yedekle & sıfırla > Tüm verileri sil (fabrika ayarlarına sıfırlama) > Tüm verileri sil yolunu takip ederek Xiaomi telefonunuzu fabrika ayarlarına getirebilirsiniz.

Xiaomi Telefonlara Format Atma

Hard Reset:

Hard reset atabilmeniz için Telefonunuzu Recovery Mod‘a yani kurtarma moduna almanız gerekiyor. Şimdi Xiaomi Telefonlar için Recovery Mod’a almayı anlatacağız. Eğer siz recovery mod’a giremediyseniz; eski Model Xiaomi’lerde Recovery Mod’a alma işlemi farklılık gösterebilir. Bunun için İnternette Modelinizin Nasıl Recovery Mod’a alınacağını öğrenin ve o şekilde Recovery Mod’a alın.

Xiaomi Telefonlara Format Atma

  1. Telefonu Güç tuşuna basarak tamamen kapatın.
  2. Telefon başlatma ekranı görününceye ve LOGO görüntülenene kadar ses yükseltme tuşuna ve Güç tuşuna basın. Telefon titreşince ve Xiaomi logosu görününce tuşları bırakın.
  3. Ses tuşları ile “Wipe data” seçeneğinin üzerine gelin ve “Güç” tuşuna basarak seçin.
  4. Silme işleminden sonra Recovery ekranına dönecektir. Ses tuşlarıyla “Reboot” butonu üzerine gelip Güç tuşu‘na basın. Telefonunuz açılacaktır.
  5. Telefon açıldığında tüm ayarlar silindiği için kurulumu yapmalısınız. Dil seçme vb. seçenekleri seçtikten sonra telefon ilk aldığınız gibi karşınıza çıkacaktır.
Telefonunuzda sorunlar bitmedi mi?

Telefonunuza hard reset atmanız rağmen hala yazılımsal sorunlar, çökmeler alıyorsanız. Son çare olarak telefona Stock ROM yükleyebilirsiniz. Yani telefonunuza sıfır orijinal fabrika yazılımı yükleyerek tüm her şeyi eski haline getirebilirsiniz.

Xioami Telefonlara Yazlım, ROM Yükleme Rehberi
Xiaomi Bootloader Kilidi Açma

Xiaomi Hard Reset & Format Nasıl Atılır?, Xiaomi g4 format atma, Xiaomi g3 format atma kodu, Xiaomi format atma programı, Xiaomi e612 format atma, Xiaomi format atma, Xiaomi k8 format atma, Xiaomi k500 format nasıl atılır, Xiaomi hard reset

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle