Android Telefonum Wifi'ye Bağlanmıyor Sorunu

Android Wifi Bağlı internet Yok Sorunu Çözümü, Telefon Wifi bağlanıyor ama internet erişimi yok. Bağlantı var internet yok, Bağlandı internet yok Xiaomi

Android Wifi Bağlı internet Yok Sorunu

Çoğu zaman Android telefon kullanıcıları Wifi’ya bağlanırken sorun yaşayabiliyor veya telefon wifi’ya hiç bağlanmıyor. Bu durum çok can sıkıcı hale gelebiliyor. Bu sorun iki kaynaklı olabiliyor. İlkin, sorun modeminizden kaynaklanıyor olabilir. İkinci durumda ise telefondaki bir sorun bu duruma neden oluyor olabiliyor.

Bir yakınım Wifi Bağlı internet Yok sorunu ile bana ulaştı. Otobüste yolculuk ederken herkes otobüsün Wifi’ına bağlanırken ben bağlanamıyorum, bağlanıyorum ama internet yok diye bana ulaştı. Bu sorunun çözümünü telefonda aradık ve halettik. Peki siz de benzer bir durumda nasıl çözüm sağlarsınız hep birlikte bakalım.

Wi-Fi, Mobil ağlar ve Bluetooth’u sıfırlayın

Android telefonlarda bağlantı soranlarını çözümlemek için bir sıfırlama seçeneği bulunuyor. Wi-Fi, Mobil ağlar ve Bluetooth birbiriyle bağlantılıdırlar. Bu ayarları sıfırlayarak bağlantı sorunlarınıza çözüm sağlayabilirsiniz. Sıfırlamak için aşağıdaki yönergeleri takip edin.

  1. Öncelikle telefonunuzun “Ayarlar” kısmına gidin.
  2. Ardından “Bağlantı & paylaşım” seçeneğini bulup dokunun.
  3. Daha sonra gelen seçeneklerden “Wi-Fi’yi, mobil ağları, Bluetooth’u sıfırla” seçeneğine gidin.

Android Wifi Bağlı internet Yok Sorunu Çözümü

  1. Daha sonra en aşağıda “Ayarları sıfırla” düğmesine dokunun.
  2. Açılan “Sıfırlansın mı?” uyarı penceresine “Tamam” diyerek sıfırama işlemini başlatın.

Android Wifi Bağlı internet Yok Sorunu Çözümü

  1. Son olarak telefonu yeniden başlatın ve bağlantı durumunuzu gözden geçirin.

Modem Kaynaklı Wifi Sorunları

İlk önce sorun modem kaynaklı mı onu öğrenmeliyiz. Varsa bir yakınınızın veya komşunuzun Wifi ağına bağlanın eğer bağlanıyorsa ve bir sıkıntı yoksa sorun modem kaynaklı demektir. Ancak başka bir Wifi ağına da bağlanmıyorsa sorunu telefonda arayacağız.

İlk önce Modeminizi kapatıp açın ve tekrar Wifi’ye giriş yapmayı deneyin. Olmazsa Modem Wifi ayarlarında şifreleme türü vardır, bu TKIP veya AES sırayla denemiz gerekir. Bu da olmazsa modeminizi Resetleyin. Modeminizi resetlerseniz kullanıcı adı ve şifreniz ile tekrar modem kurulumu yapmanız gerekecektir. Bu konuda bilginiz yoksa bir destek almanız gerekebilir.

Telefonu sıfırlayıp, format atın

Telefonunuzda hala sorunlar devam ediyorsa ve bağlantı problemleri yaşamaya devam ediyorsanız, son çare telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Unutmayın bu işlemleri yapmadan önce tüm verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Çünkü tüm veriler silinecektir. Telefonunuzu nasıl sıfırlayacağınızı anlatan bazı rehberlerimiz var bu rehberlerden faydalanabilirsiniz. Unutmayın! bu sıfırlama işlemleri orijinal telefonlarda işe yaramaktadır. Üzerinde oynama yapılmış cihazları sıfırlarsanız şebeke sorunları yaşarsınız.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle