Android Telefon Açılmıyor

Samsung Android Telefon Açılmıyor Sorunu Çözümü, telefon hiç açılmıyor, samsung telefon açılmıyor şarj olmuyor, telefonum kapandı açılmıyor şarj olmuyor samsung, şarjı bitti telefon kapandı açılmıyor, telefon şarjdayken kapandı açılmıyor

Android Telefon Açılmıyor

Android telefonumuzu normal bir şekilde kullanırken, veya şarjı bitmişken şarja taktıktan sonra telefonu açmak istediğimizde bazen telefon açılmayabilir. Bu durumda kullanıcı telefonum bozuldu mu? diye panikleyebilir. Ancak telefonunuz açılmıyorsa, aklınıza hemen bozulmuş olduğu gelmesin. Telefonumuzu bir servise götürmeden önce bazı testlerden geçirin, belki bu sorununuza çözüm olabilir.

Android Telefon Açılmıyor Sorunu Çözümü

Telefonunuzun açılmamasının birçok sebebi olabilir. Telefonunuza aşağıda anlattığımız testleri uygulayarak bir çözüm elde etmeye çalışabilirsiniz.

Telefonunuzun şarjı tamamen bitmiş olabilir.

Telefonu kendiliğinden kapanana kadar şarjda takmayan biriyseniz bu durumun sebebi bu olabilir. Eğer şarjı tam boşalttıysanız telefonu bir müddet şarjda takılı olarak bırakın.

Şarj Cihazınız veya Kablosu bozulmuş olabilir.

Telefonunuz şarjı bittikten sonra şarja taktığınızda şarj olmuyorsa Şarj cihazınızdaki bir sorun neden olmuş olabilir. Farklı bir şarj adaptörü ve kablosu ile telefonunuzu şarj etmeyi deneyin.

Telefon şarj oluyor ama açılmıyor

Bu durumda akla hemen bataryanın ölmüş olma ihtimali geliyor. Telefonunuzun bataryası ölmüşse, doğal olarak artık batarya şarj almayacak ve telefon açılmayacaktır. Ancak çoğu zaman Batarya ölmüş olsa bile telefon şarjda çalışabilmektedir. Telefonunuzun bataryası çıkarılabiliyorsa çıkarıp bir de şarja çalıştırmayı deneyin.

Ekran arızası

Telefonunuzun iç ekranı kırılmış veya bozulmuş olabilir. Bu nedenle ekrana hiçbir şey gelmeyebilir. Bu durumda telefonunuzu bir servise göndermeniz gerekiyor.

Uzun süre kullanılmayan telefon açılmıyorsa

Bataryaların bir ömrü vardır. Telefonunuzu kullansanız da kullanmasanız da batarya zamanla tükenecektir. Bu durumda bataryanız ölmüştür. Telefonunuzu bir servise götürüp şoklama yaptırıp veya yeni batarya taktırabilirsiniz.

Anakart veya Şarj soketi Sorunları

Eğer telefonunuz farklı bir şarj cihazı kullanmanıza rağmen şarj olmuyorsa ve açılmıyorsa, Aklımıza Ana kart sorunları geliyor, Telefon anakartında bir parça yanmış veya Şarj soketi bozulmuş olabilir. Bu durumda telefonunuzu bir servise göndermeniz gerekmektedir.

Yazılımsal Bir çökme veya Sistem hatası

Telefonunuzun açılmaması veya Recovery Mod ile açılması yazılımsal bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. bu durumda telefonunuza format atabilir veya orijinal yazılım yükleyebilirsiniz. Eğer bu işe yetkin biri değilseniz çevrenizdeki bu işten anlayan birinden yardım isteyebilirsiniz veya cihazınızı bir telefoncuya götürmeniz daha doğru olacaktır.

Telefonunuzu Normal olarak başlatın

Eğer ekranda değişik yazılar varsa Örneğin Download Mode veya Factory vb. Telefonunuzda Ses Yükseltme ve Güç Tuşlarını basılı tutun. Telefon kendini yeniden başlatacaktır.

Android Telefona Format Atma

Samsung Galaxy Format Atma Rehberi [Hard Reset]
LG Telefonlara Format Atma Rehberi [Hard Reset]
Huawei Telefonlara Format Atma Rehberi [Hard Reset]

Android Telefona Yazılım Yükleme

Samsung Cihazlara Odin ile Stock Rom Yükleme Rehberi
LG Stock ROM Yükleme, LG Telefonlara Yazılım Yükleme

Farklı bir sorununuz veya bir çözümünüz varsa yorum yapabilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle