LG Stock ROM Yükleme, LG Telefonlara Yazılım Yükleme

LG Stock ROM Yükleme, LG Telefonlara Yazılım Yükleme. LG UP ile Stock Rom Yükleme, LG KDZ Yazılım Yükleme. LG Telefonlara Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır? lg up indir, lg flash tool indir, lg firmware, lg mobile support tool

Bu makalede LG Akıllı telefonlara Stock ROM Yükleme ve LG Telefonlara Yazılım Yükleme nasıl yapılır? detaylı olarak anlatacağız. Samsung telefonlarda yazılım yüklerken Odin kullanıyoruz. Gerçekten de Odin’in kullanımı çok kolaydır. Ancak LG yazılım yükleme işine gelince durum biraz daha zorlaşıyor ve karmaşıklaşıyor. LG Yazılım yükleme programı LG UP’dur.

UYARI: Başlamadan önce Telefondaki bilgileriniz yedekleyin. Uygulamalarınızı veya oyunlarınızı, Telefon rehberinizi, Mesajlarınızı, Dahili belleği yedeklemeyi unutmayın. Yapacağınız Bu işlemler de başarı ve risk oranı telefonunuzun durumu, bu işe yetkinliğiniz ve dikkatlice adım atlamadan yapmanızla orantılıdır. Bu yüzden her türlü sorumluluk size aittir.

Lazım 1: Yazılım yükleme işlemi için, elinizde telefonunuza uygun .KDZ uzantılı stock rom dosyası olması gerekir. KDZ uzantılı stock Rom dosyasını indirmek için: Lg-Firmwares sitesine gidip telefon modelinize uygun ve hangi Android sürümünü kullanacaksanız ona uygun dosyayı indirin. Örneğin: sitede H850 yazıp ona uygun v30 kdz dosyasını indiriyorum.

Lazım 2: Aşağıdaki gerekli araçları bilgisayarınıza indirip kurmanız gerekiyor. bunlar: LG Mobil Sürücü, yükleme programı LG UP, UPPERCUT ve Uyumlu kütüphane dosyalarıdır. UPPERCUT programı hariç diğerlerini teker teker bilgisayarınıza kurun.

LG Mobile Driver > indir
Gerekli Araçlar > İndir / Alternatif Link

NOT: Yükleme işlemine Başlamadan önce Antivirüsünüzü Devre dışı bırakmalısınız. Şarjınız %50’nin üzerinde olsun. Yükleme bitinceye kadar telefon bir zeminde olsun usb ‘den çıkarmayın.

BİLGİ: Telefona sıfırlayarak yazılım yüklemek istiyorsanız, Önce telefonu Recovery Mod’a alıp Wipe data/factory reset yaptıktan sonra hemen telefonu kapatmalısınız.

  1. USB kablosunu bilgisayara bağlayın. Kapalı olan telefonu Ses yükseltme tuşunu basılı tutarak USB kablosuna takıyoruz. Telefon Download mod’una girince elinizi bırakıp, Telefonu bir zemine bırakın.

LG Stock ROM Yükleme, LG Telefonlara Yazılım Yükleme

  1. UPPERCUT_1.0.0.0.exe dosyasına Fare Sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırın. UPPERCUT Açıldıktan bir süre sonra LG UP kendiliğinden açılır.

LG Stock ROM Yükleme, LG Telefonlara Yazılım Yükleme

LG Stock ROM Yükleme, LG Telefonlara Yazılım Yükleme

  1. LG UP Telefonunuzu gördükten sonra “UPGRADE” tikini işaretleyin. Aşağıda BIN file karşısındaki  butonuna(çarpının solundaki) tıklayın. Açılan Pencerede yükleyeceğiniz kdz dosyasını seçin.

LG Stock ROM Yükleme, LG Telefonlara Yazılım Yükleme

  1. Son olarak LG UP ta Start butonuna tıklayarak kurulum işlemlerini başlatın.

LG Stock ROM Yükleme, LG Telefonlara Yazılım Yükleme

Progress kısmı %100 olunca telefonu usb den alabilirsiniz. Telefonun açılması 5-10dk. bulabilir. Telefon açıldıktan sonra şlk kurulu yapabilirsiniz.

LG G7, LG G6, G5, G4, G3, G2 Yazılım Yükleme, LG V20, V10 Yazılım Güncelleme, Orijinal Yazılıma Dönme, LG Root Kaldırma, Android 7 Nougat Yükle, Android 6 Marshmallow yükleme, LG Telefonu Unbrick Yapma.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle