Xioami Telefonlara Yazlım, ROM Yükleme

Xioami Telefonlara Yazlım, ROM Yükleme Rehberi. Xiaomi Stock Rom Yükleme ve MiFlash Tool Kullanımı. Xiaomi Cep Telefonlarına Global Rom Yükleme. Mi Flash Tool İle Android Yazılım Güncellemek, Orijinal Yazılıma dönme, Xiaomi Orijinal Firmware/Yazılım Nasıl Yüklenir? Mi Flash Tool ile rom yükleme resimli anlatım, XiaoMiTool nasıl kullanılır resimli anlatım.

Xioami Telefonlara Yazlım Yükleme

Telefonunuzda yazılım sorunları yaşayabilirsiniz. Veya Sistem hataları alabilirsiniz. bu tür durumlarda telefona stock rom yüklemek çözüm olabilmektedir. Ayrıca telefonunuza farklı ülke yazılımları yükleyebilir, Custom ROM dan Stock ROM’a dönüş yapabilirsiniz.

MiFlash Tool Nedir?

Bu makalede Xiaomi Akıllı telefonlara Stock ROM Yükleme ve Xiaomi Telefonlara Yazılım Yükleme nasıl yapılır? detaylı olarak anlatacağız. MiFlash Tool, Xiaomi telefonlar için yapılmış Stock ROM yazılım paketleri yükleme Programı/Aracıdır. Mi Flash Tool ile birlikte Stock rom, yani orijinal yazılım yüklenir. Mi Flash Tool ile birlikte çeşitli Global veya Avrupa Romu yükleyebilirsiniz.

UYARI: Mi Flash Tool Bootloader kilidi açılmış telefonlarda rahatlıkla yazılım yüklenebilir. Ancak Bootloader kilidi açılmamış cihazlarda yazılım yükleyemezsiniz. Xiaomi Bootloader Kilidi Açma işlemi için tıklayın. Ayrıca imei onarılmış cihazlarda bu işlemleri uygulamak sıkıntı çıkarabilmektedir. Bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

MiFlash ve Xiaomi MIUI Rom İndirme

 1. Xiaomi telefonunuza uygun Fastboot Rom’u indirme ve romu kurma yazılımı MiFlash uygulamasını indirmek için Buradaki http://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?guide=2 bağlantıya gidin.
 2. Ardından “STEP 1: Download MIUI ROM Flashing Tool” yazan yerden Mi Flash uygulamasını bilgisayarınıza indirip kurun.
 3. Ardından aynı sayfada biraz aşağıda olan listede telefonunuzun modeline uygun Global veya EEA (Avrupa) romu indirin.
 4. İndirdiğiniz bu arşivi WinRAR ile sağ tıklayıp “Buraya çıkart” deyin.
 5. Her şey hazırsa yükleme aşamasına geçebiliriz.

Xiaomi Fastboot ROM Yükleme

 1. Adım: Cihazı Fastboot moda alın. Bunun için: telefon kapalı iken, Ses Azaltma + Güç tuşunu birlikte basılı tutun ta ki Fastboot yazısı gelene kadar.

Xiaomi Fasboot Mod

 1. Telefon Fastboot modunda iken USB ile bilgisayara bağlayın.
 2. XiaoMiFlash ugulamasını açın.
 3. “Select” butona basın ve arşivden çıkardığınız Rom klasörünü seçin ve “Tamam” deyin.
 4. “Refresh” butonuna basın ve programın telefonunuzu görmesi lazım. (Eğer telefonu görmediyse Adb Sürücülerini kurun. Ardından Telefonu Ses açma+ Güç tuşu ile başlatıp tekrar fastboot moda alın.)
 5. MiFlash uygulamasında En aşağıda “Celan all” seçeneğini seçmeyi unutmayın!
 6. Son olarak “Flash” butonuna tıklayarak kurulumu başlatın

Xioami Telefonlara Yazlım, ROM Yükleme Rehberi

 1. Yükleme 10-15dk arası sürebilir.
 2. Yükleme bitince Miflash ekranına yeşil renkte “Success” yazısı gelir.

Xioami Telefonlara Yazlım, ROM Yükleme Rehberi

İşlem bitince telefon kendiliğinden açılır. İlk açılış uzun sürebilir. Telefon açıldıktan sonra kurulumu yapın. Tüm işlemler bu kadardı.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle