Telefon Yavaş Şarj Oluyor Sorunu Çözümü

Telefon Şarj Oluyor Ama Dolmuyor Sorunu Çözümü. LG Telefon şarj olmuyor Samsung. Tablet şarj oluyor ama dolmuyor. iPhone telefon şarj oluyor ancak dolmuyor.

Çoğu kullanıcı telefon şarj problemi yaşayabiliyor. Bunlardan bazıları da; Android şarj simgesi var ama şarj olmuyor. Telefon şarjda gözüküyor fakat şarj olmuyor. Telefonumu şarja takıyorum şarj oluyor gibi görünüyor ama dolmuyor? Cihaz şarj olmuyor gibi görünüyor benzeri sorunlardır.

Telefon Neden Şarj Oluyor Ama Dolmuyor?

iPhone veya Android Telefonunuz şarj oluyor ama dolmuyorsa büyük ihtimalle sorun Şarj başlığı veya şarj kablosundan kaynaklanıyordur. Ancak bazen de batarya ve anakart kaynaklı da olabiliyor.

Telefonu yeniden başlatın

Bazen sistem çakışmaları bu tür sorunlara neden olabiliyor. Telefonunuzu kapatıp açın ya da yeniden başlatın.

Şarj Cihazı ve Şarj kablosu

Telefonlarda ençok şarj problemleri Şarj adaptörü ve Şarj kablosundan kaynaklanıyor. Sizin de sorununuz Adaptör veya kablo kaynaklı olabilir. Bunu öğrenmek için önce farklı bir kablo ile telefonu şarj etmeyi denemeli ve ardından ikinci bir şarj cihazı ile denemelisiniz. Böylece sorunun Şarj cihazı veya kablosundan olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Priz kaynaklı sorunlar

Her ne kadar uzak bir ihtimal olsa da, Evimizde bulunan priz bu soruna neden olabiliyor. Evdeki prize taktığımız şarj aleti, akıllı telefonunuz şarj olurken gerekli akımı alamayabilir. Prizden gelen akım yeterli olmayınca akıllı telefonumuzda “yavaş şarj” uyarısı çıkabilir. Bu sorundan kurtulmak için farklı prizler de şarj etmeyi deneyin ve arızalı ise prizinizi onarın.

Anakart veya Şarj soketi Sorunları

Eğer telefonunuz farklı bir şarj cihazı ve kablosu kullanmanıza rağmen şarj olmuyorsa, Aklımıza Ana kart sorunları geliyor, Telefon anakartında bir parça yanmış veya Şarj soketi bozulmuş olabilir. Ancak genellikle telefonu şarja takarken hor kullanma neticesinde şarj soketi deforme olmuş olabilir. Bu durumda telefonunuzu bir servise göndermeniz gerekmektedir.

Bataryanın ömrü tükenmiş olabilir.

Bataryanın kullanım ömrü bittiğinde artık şarj almayı kesecektir. Şarj alıyor gibi görünse de şarj olmayacaktır. Bataryanızın ömrünün tükendiğini; artık telefon şarjı %30’larda iken telefonun kapanması ile anlayabilirsiniz. Bu durumda bir servise gidip yeni bir batarya takmanız gerekecektir.

Telefon gerekli akımı alıyor mu?

Cep telefonunuza Ampere adlı uygulamayı yükleyerek, telefonunuzu şarja takın. Bu uygulama telefona ne kadar bir amper geldiğini söyleyecektir. Böylece telefonunuz şarjdayken ne kadar akım çektiğini görebilirsiniz.

Telefon Şarj Oluyor Ama DolmuyorTelefon Şarj Oluyor Ama DolmuyorTelefon Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

Uygulamadaki mA değeri yeşil renk ise, cihaz şarj oluyordur, ancak turuncu eksi bir değer ise, cihazınız güç kullanıyor, Kırmızı Over voltage yazıyorsa Aşırı voltaj var demektir.

Yazılımsal Bir sorun veya Sistem hatası

Telefonunuzun tüm donanımı sağlamsa o zaman şarj olmaması yazılımsal bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. bu durumda telefonunuza format atabilir veya orijinal yazılım yükleyebilirsiniz. Eğer bu işe yetkin biri değilseniz çevrenizdeki bu işten anlayan birinden yardım isteyebilirsiniz veya cihazınızı bir telefoncuya götürmeniz daha doğru olacaktır.

Android Telefona Format Atma

Samsung Galaxy Format Atma Rehberi [Hard Reset]
LG Telefonlara Format Atma Rehberi [Hard Reset]
Huawei Telefonlara Format Atma Rehberi [Hard Reset]

Android Telefona Yazılım Yükleme

Samsung Cihazlara Odin ile Stock Rom Yükleme Rehberi
LG Stock ROM Yükleme, LG Telefonlara Yazılım Yükleme

Farklı bir sorununuz veya bir çözümünüz varsa yorum yapabilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle