Micro SD Hafıza Kartı Dahili Olarak Biçimlendirme

MicroSD Kart ile Android Dahili Hafıza Arttırma. MicroSD kartı dahili depolama olarak kullanma. Android 6.0 ve üzeri Android cihazlarda MicroSD Hafıza Kartı Dahili depolama birimi olarak nasıl kullanılır?

Android Dahili Hafıza Arttırma

Android 6.0 sürümü ile beraber, Dahili depolama alanı düşük olan telefonlar için, MicroSD Hafıza Kartını Dahili depolama hafızası olarak kullanabilme özelliği getirdi. Buda birçok Android telefon için sorun haline gelen düşük depolama alanı yüzünden uygulama yükleyememe veya düşük depolama alanı uyarısı alma durumlarına çare oldu.

Bildiğiniz gibi birçok telefon üreticisi düşük fiyatlı telefon çıkarıyor. Ancak bu telefonlar düşük fiyatlı olunca bazı özelliklerden de düşüyorlar. Buda genellikle Dahili depolama hafızası oluyor. Birçok Üretici bu düşük fiyatlı telefonları 8GB gibi düşük depolamaya piyasaya sürüyor. Bu 8GB’dan 4’ünü sistem hafızası olarak kullanıyor. Size de 4GB bile kalmıyor. İşte bu yazıda Telefona nasıl daha fazla uygulama yükleyeceğimizi anlatacağız.

Daha performanslı olması için kaliteli bir Class10 sınıfı bir MicroSD kartı almanız önerilir. Ayrıca Bu işlemler sonucunda MicroSD kartınız biçimlendirileceği için, Hafıza kartınızdaki tüm bilgiler silinecektir. Bu yüzden bu işlemlere başlamadan önce Hafıza kartınızdaki bilgilerinizi yedekleyin.

Normalde bazı Android 6.0 ve üzeri cihazlarda destekliyor ancak, bazı telefon modellerinde çalışmayabilir.

MicroSD Kart ile Android Dahili Hafıza Arttırma

  1. MicroSD Hafıza kartınızı telefonunuza takın.
  2. Telefonunuzda Ayarlar > Depolama Bölümüne gidin.
  3. Burada Sd Karta dokunun.
  4. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç dikey noktaya dokunun.
  5. Hafıza Ayarları’na dokunun.
  6. Daha sonra Dahili depolama aygıtı olarak kullan Seçeneğine dokunun.
  7. Gelen pencerede Biçimlendir düğmesine dokunun.
  8. Son olarak Verileri taşı diyerek SD Kartınıza verilerinizi taşıyabilirsiniz.

MicroSD Kart ile Android Dahili Hafıza Arttırma

Dahili depolama aygıtı olarak kullan yok

Dahili depolama aygıtı olarak kullan seçeneği olmayan cihazlarda üretici tarafından bu özellik gizlenmiş olabilir. Bunun içinde bir çözüm yolu bulduk. Onu da Micro SD Hafıza Kartı Dahili Olarak Biçimlendirme adlı yazıda anlattık. Kolay gelsin.

android dahili hafıza arttırma rootsuz, hafıza kartını dahili belleğe dönüştürmek rootsuz, telefon hafızasını arttırma rootlu, android dahili hafıza arttırma programı, dahili bellek arttırma, sd kartı telefon hafızası yapma, sd kartı dahili hafıza yapma programı, sd kartı dahili hafıza yapma rootlu

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle