LG Bootloader Kilitleme, Telefonu Orijinal Haline Getirme

LG Bootloader Kilitleme, Telefonu Orijinal Haline Getirme, LG Bootloader Kilidini Tekrar Aktifleştirme, bootloader tekrar kilitlemek, OEM Kilidini Tekrar Aktifleştirme, Bootloader kilidini tekrar devreye sokma, Bootloader Relock

Android Telefonlar, genellikle bootloader kilitli gelmektedirler. Root yapmak için bu oem kilidini kaldırmak gerekmektedir. Rootu kaldırıp tekrar eski orijinal haline getirmek için, tekrar LG Bootloader Kilitleme yapmak gerekmektedir.

Artık Android telefonlar veya cihazlar genellikle oem yani bootloader kilitli olarak piyasaya gelmektedir. Bazı üreticiler Root yapmak isteyen kullanıcılara bootloader kilidi kaldırma desteği sunarlar.

Bu kilit kaldırıldıktan sonra, cihaz Garanti kapsamından çıkmaktadır. İşte Cihazı tekrar Garanti kapsamına sokmak veya satışını yapmak için, tekrar orijinal haline geri getirmek lazım, bu sefer Bootloader Kilidini tekrar devreye sokmak, yani oem relock yapmak gerekiyor.

LG Bootloader Kilitleme

Bootloader kilitleme işlemleri de tıpkı Bootloader Kilidini Kaldırma işlemleri gibi yapılır. tek yapmanız gerek telefonun USB hata ayıklama özelliğini açmak ve adb ile komutu vermek. Şimdi gelelim nasıl yapacağınıza…

UYARI: Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazınız sıfırlanabilir. Başlamadan önce telefondaki bilgilerinizi yedekleyin. Bu işlemleri uygularsanız, Tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz. Ayrıca bu işlemler, adb ile bootloader kilidi kaldırılmış cihazlar için geçerlidir.

Gerekli araçlar:

LG Mobile Driver > İndir
adb-setup > İndir adb-setup programını kurarken sürekli gelen uyarılara klavyeden “y” tuşuna ve ardından “ENTER” tuşuna basarak kurulumu tamamlayın.

Adım 1: Klavyeden Windows + R KeyWin+R tuşlarına bitlikte basın. Açılan kutuya “cmd.exe” yazıp “ENTER” basalım yada başlat menüsünden cmd aratarak bulup siyah ekranlı pencereyi açın. Telefonumuzu ekran açıkken bilgisayara bağlayalım ve aşağıdaki kodu kopyalayıp Siyah ekrana sağ tıklayarak yapıştırıp ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelirse; Bu bilgisayara her zaman izin ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

adb reboot bootloader

Adım 2: Yukarıdaki kodu girip Klavyeden Enter yaptıktan sonra cihaz bootloder moda girecektir. Daha Sonra aşağıdaki kodu yazıp ENTER basın.

fastboot oem lock

Adım 3: Yukarıdaki kodu girdikten sonra. Bootloader tekrar kilitlenecektir. Son olarak telefonu başlatmak için aşağıdaki kodu girip ENTER tuşuna basın.

fastboot reboot

Bootloader’i tekrar kilitlediniz, Telefonunuzu tam anlamı ile eski haline getirmek için, Daha sonra Stock Rom dediğimiz Orijinal yazılımı yüklemeniz gerekmektedir. LG Telefonunuza orijinal yazılımı da yükledikten sonra artık Orijinal haline getirmiş olacaksınız.

Tüm işlemler bu kadardı. Umarım bir sorun yaşamazsınız. Takıldığınız bir yer olursa, yazı altına yorum bırakabilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle