Bootloader Kilidi Açma, Unlock Bootloader

LG Bootloader Kilidi Kaldırma Rehberi. LG Bootloader Kilidi Kaldırma, LG Bootloader kilit açma, LG G7, LG G6, LG G5, LG G4, LG V20, LG V30, LG V40 Bootloader Unlock

Bu yazıda sizlere, LG’nin bazı telefonları için sunduğu, Root veya rom yükleme ve Custom Recovery (Özel Kurtarma) Araçlarını yüklemeye engel olan Bootloader kilidini kaldırmayı anlatacağız. Bildiğiniz üzere, Bootloader kilidi bulunan telefonlarda Root yapmak mümkün olmuyor. Bu kilidi kaldırılmadan cihazların Bootloader denilen kısmına müdahale edemiyoruz.

Desteklenen Cihazlar:

 • LG VELVET: LMG900EM/LMG900EMW/LMG900EMX/LMG900D for the European market
 • LG V60: LMV600EA for the European market
 • LG V50S: LMG850EMW/LMG850EMWX for the European market
 • LG G8S: LMG810EM/LMG810EMW/LMG810EAW for the European market
 • LG V50: LMV500EM Avrupa pazarı için
 • LG V40: LMV405EBW Avrupa pazarı için
 • LG G7: LMG710EM Avrupa pazarı için
 • LG V30: H930 ve H930G Avrupa pazarı için
 • LG G6: US997 ABD açık pazarı için
 • LG G6: H870 Avrupa pazarı için
 • LG V20: US996 ABD açık pazarı için
 • LG V10: H960A Avrupa pazarı için ve Android M (Fransa hariç)
 • LG G5 SE: H840 Avrupa pazarı için
 • LG G5: RS988 ABD açık pazarı için
 • LG G5: H850 Avrupa pazarı için
 • LG G4: H815 Avrupa pazarı için

LG Bootloader Kilidi Kaldırma

Android kullanıcılarının, android platformunu seçme sebeplerinin başında özelleştirilebilmesi gelmektedir. Ancak bu iş üreticiler için ise sorun olabilmektedir. Çünkü Root veya custom rom yüklenen cihazlarda, çökme veya donanımlarla oynanması sonrasında, cihazlarda yazılımsal veya donanımsal problemler yaşanabilmektedir. İşte bu yüzden üreticilerde bu tür garanti sorunları veya tamir değişim işleriyle pek uğraşmak istememeleri nedeniyle, cihazlarına bootloder kilidi koyarlar.

UYARI: Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazınız sıfırlanabilir. Bu işlemlere başlamadan önce telefondaki bilgilerinizi yedekleyin. Bu işlemleri uygularsanız, Tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Gerekli araçlar:

LG Mobile Driver > İndir
adb-setup > İndir adb-setup programını kurarken sürekli gelen uyarılara klavyeden “y” tuşuna ve ardından “ENTER” tuşuna basarak kurulumu tamamlayın.

Adım 1: Telefonunuzdan *#06# tuşlayarak yada telefonun pilini çıkartarak arkada yazan orijinal imei sini bir yere not edin. örneğin Not defterine.

Adım 2: Geliştirici seçeneklerini açın:
Geliştirici seçeneklerini açın

 1. Geliştirici seçeneklerini açmak için: öncelikle Telefonunuzda Ayarlar / Telefon Hakkında / Yazılım bilgileri kısmına gidin.
 2. Burada Yapım numarası kısmına 5-6 defa üst üste tıklayın, Taki “artık bir geliştiricisiniz” diyene kadar.
 3. Daha sonra geri gelip Geliştirici seçeneklerine girin. Burada USB hata ayıklama ve varsa OEM kilit açma özelliklerini aktif yapın.

Adım 3: Klavyeden Windows + R KeyWin+R tuşlarına bitlikte basın. Açılan kutuya “cmd.exe” yazıp “ENTER” basalım yada başlat menüsünden cmd aratarak bulup siyah ekranlı pencereyi açın. Telefonumuzu ekran açıkken bilgisayara bağlayalım ve aşağıdaki kodu kopyalayıp Siyah ekrana sağ tıklayarak yapıştırıp ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelirse; Bu bilgisayara her zaman izin ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

adb reboot bootloader

Adım 4: Yukarıdaki kodu girip Klavyeden Enter yaptıktan sonra cihaz bootloder moda girecektir. Daha Sonra aşağıdaki kodu yazıp ENTER basın.

fastboot oem device-id

Adım 5: Adb Penceresinde Aşağıdaki Gibi Bir Yazı Gelecektir. Bu Bizim Bootloaderi Açmak İçin Unlock Key’imiz Olacak.

$ fastboot oem device-id
(bootloader)—————————————————————–
(bootloader) Device-ID
(bootloader) CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013
(bootloader) F93190BD558261DBBC5584E8EF8789B1
(bootloader)—————————————————————–

Adım 6: Bir not defteri açalım ve iki tane alt alta olan (bootloader) kodumuzu yan yana yapıştırıyoruz, yani tek satır haline getiriyoruz. Önce yukarıdaki sonra aşağıdakini de hemen sonuna yapıştırıp birleştirin. Aşağıdaki gibi bir kod satırı olacak.

CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013F93190BD558261DBBC5584E8EF8789B1

Lg Developer’dan Unlock.bin dosyası alma:

Adım 7: Lg Developer Sitesine Buradan gidip Üye Olun (Kullandığınız güncel bir eposta adresi ile üye olun çünkü dosya yollayacaklar) veya üyeliğiniz varsa Buradan Giriş Yapın.

Adım 8: Giriş Yaptıktan Sonra Buradaki sayfaya gidin. Sayfanın en aşağısına inin ve Starting Unlocking the Bootloader butonuna tıklayın. Daha sonra Cihazınızın Modelini Seçin. İmei Ve İd Kısımlarına Önce Not Aldığınız İmei Numaranızı Yazın. Sonra Unlock Key ‘inizi İd Kısmına Yapıştırın ve Confirm Tıklayın. Mail Adresinize Unlock.bin Dosyası Yollanacaktır.

LG Bootloader Kilidi Kaldırma

Adım 9: Mail Adresinize gelen Unlock.bin Dosyasını bilgisayara indirin ve adb klasörünün içine atmalısınız. Mesela bizim kurduğumuz adb klasörü Yerel Disk C:/adb klasörünün içine atalım.

Unlock.bin dosyasını telefona yükleme:

Adım 10: Daha sonra tekrar siyah pencereye aşağıdaki kodu yapıştırıp veya elle aynen girip “ENTER” tuşuna basarak dosyamızı yollayalım.

fastboot flash unlock unlock.bin

Adım 11: Unlock.bin Dosyasını Cihazınıza Yüklenecektir ve Bootloader Kilidiniz Açılmıştır. Şimdi aşağıdaki kodu siyah ekrana girip ENTER tuşuna basın böylece telefon açılacaktır. LG Bootloader Kilidi Kaldırma Hayırlı Olsun.

fastboot reboot

LG Bootloader Kilidi Kaldırma işleminden sonra, telefonun açılışında Sarı ünlem işareti ve “Your device software can’t be checked for corruption” diye bir uyarı alırsınız. Bu artık telefonun garanti kapsamı içinde olmadığını belirtir. Telefonunuzu tekrar garanti kapsamına koymak ve tekrar Bootloader’i kilitlemek için, Buradaki LG Bootloader Kilitleme, Telefonu Orijinal Haline Getirme yazımızda anlattığımız gibi yapabilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
5 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
ChromeShelled
ChromeShelled
3 yıl önce

Ben yapamadım ne hikmetse “fastboot oem device-id ” yaptıktan sonra waiting for device da kalıyor. Buna fastboot sürücünün neden olduğunu düşündüm 2-3 tane driver yükledim seçmeli olarak aygıt yöneticinden olmuyor kodu bi alabilsem


ChromeShelled
ChromeShelled
3 yıl önce
Yanıt  Teknik Not

sürücüleri falan kaldırdım şimdi yeniden deniyeceğim teşekkürler ama umudum yok
olmadı şu yöntemi uygulayacağım.
Cihaz: LG710EM

En son, 3 yıl önceChromeShelled tarafından düzenlendi
Hacı Bayram BAYRAK
Hacı Bayram BAYRAK
4 yıl önce

unlock.bin dosyasını alamıyoruz. Tr cihaz diyor vermiyor. çözüm varmı