Windows 11 Android Uygulamaları Çalıştırma

Windows 11 Android Uygulamaları Çalıştırma. Bu uygulama, cihazınızda çalışmaz. Windows Subsystem for Android, Android için Windows Alt Sistemi nasıl etkinleştirilir?

Windows 11 Android Uygulamaları Çalıştırma

Android platformunun Telefon, Tablet ve TV benzeri gibi akıllı cihazlara yayılmasına kayıtsız kalmayan Microsoft, Windows 11 ile beraber Android tabanlı uygulamaları çalıştırma desteği getirdi. Android uygulamaları artık harici bir araç veya program gerektirmeden Windows 11 üzerinde normal bir uygulama gibi çalıştırabileceksiniz.

Biz de android uygulamalarını çalıştırabilmeniz için bir rehber hazırlamaya karar verdik. Böylece 3 adımda bu işlemleri yapabileceksiniz. İlk adım: Sanal Makine platformunu etkinleştireceksiniz. İkinci Adım: Android Alt Desteğini Yükleyeceksiniz. Üçüncü Adım: Uygulamaları yüklemek.

Sanal Makine Platformunu Etkinleştirin

  1. Öncelikle klavyedenWindows + R KeyWin+R tuşlarına bitlikte basın. Açılan pencereye “OptionalFeatures.exe” yazın ve Tamam tuşuna basın.

OptionalFeatures.exe

  1. Windows Özellikleri penceresi açılacaktır. Bu seçenekler arasından “Sanal Makine Platformu” seçeneğini işaretleyin ve “Tamam” butonuna tıklayın.

Windows 11 Android Uygulamaları Çalıştırma

  1. Bilgisayarınızda bazı değişiklikler yapılacak. Bu değişiklikleri tamamlamak için bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekiyor. Bunun için “Şimdi yeniden başlat” butonuna tıklayarak devam edin.

Sanal Makine Platformunu Etkinleştirin

Android için Windows Alt Sistemini Yükleyin

Şimdi sırada Windows Subsystem for Android platformunu bilgisayara yükleyeceğiz bunun için aşağıdaki bağlantıya giderek Windows Mağaza yardımı ile bilgisayarınıza yükleyin.

İndir > Windows Subsystem for Android

Bu uygulama, cihazınızda çalışmaz: Elle Yükleme

Bu uygulama, cihazınızda çalışmaz hatası alıyorsanız. Windows Subsystem for Android paketini elle indirip yükleyerek Android desteğine kavuşabilirsiniz. Bunun için aşağıda verdiğimiz bağlantılardan indireceğiniz iki adet dosyayı aynı klasöre atın.

İndir > Paket_Yükleyici.zip
İndir > Windows_Subsystem_for_Android_v2211.40000.11.0.Msixbundle

  1. Yukarıdaki 2 adet dosyayı indirip aynı klasöre atın ve “Paket_Yükleyici.exe” dosyasına fare ile sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştırın”
  2. Hazırladığımız bu araç .Appx ve .Msixbundle dosyalarını sizin için otomatik olarak yükleyecektir.

Windows Subsystem for Android Yükleme

Windows 11’e Android Uygulama Yükleme

Sanal Makine Platformunu açtık ve Android alt sistemini bilgisayara yükledik, şimdi sıra android uygulamalarını yüklemede. Bunun için Amazon Appstore mağazasını kullanacağız. Ayrıca daha sonra dışardan Apk yüklemeyi ayrı olarak anlatacağız.

  1. Windows Subsystem for Android yüklediğiniz için Amazon Appstore’da otomatik olarak yükleniyor. Tek yapmanız gereken Başlat arama kısmına “Amazon Appstore” yazmak ve açmak.

Windows 11'e Android Uygulama Yükleme

  1. Amazon hesabınız varsa “Already an amazon customer? Sign In” butonuna tıklayarak amazon hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Amazon hesabınız yoksa “Create a new amazon amazon account” butonuna tıklayarak yeni bir hesap açabilirsiniz.

Amazon Appstore

  1. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra amazon mağazasındaki uygulamaları indirebilirsiniz.

Amazon Appstore

Mağaza Dışından Manuel Apk, Uygulama Nasıl Yüklenir?

Amazon Appstore uygulama mağazasından uygulama indirirken “The Amazon Appstore is not currently available in your country” hatası alıyorsanız veya farklı yollarla uygulama yüklemek istiyorsanız Windows 11’de Mağaza Dışından Apk Yükleme adlı konuda bunu anlattık.

Windows 11’de Yüklenen Android Uygulamaları Nasıl Kaldırılır?

Yüklediğiniz uygulamaları normal bir Windows 11 uygulaması gibi kaldırabilirsiniz. Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamalar ve özellikler kısmından Kaldıracağınız uygulamayı bulup kaldırabilirsiniz. Veya başlat arama kısmında uygulamayı aratarak kaldırabilirsiniz.

Windows 11'de Yüklenen Android Uygulamaları Nasıl Kaldırılır?

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle