TWRP Mount Data Hatası ve Storage (0MB) Hatası Çözümü

TWRP Mount Data Hatası ve Internal Storage (0MB) Hatası Çözümü. TWRP Unable To Mount Storage Hatası. TWRP Dahili hafızayı görmüyor. TWRP Dahili depolamayı 0MB olarak görüyor çözümü

TWRP Mount Data Hatası ve Storage (0MB) Hatası

Android telefonlarında Root ve ROM işleri ile uğraşanların karşılaşacağı sorunlardan biridir TWRP Mount Data Hatası ve Storage (0MB) Hatası. Bu hata, telefonun dahili depolama kısmında bulunan /data kısmının twrp tarafından görünmemesi veya bozulması yüzünden ortaya çıkıyor. TWRP kullanıcıları Dahili hafıza kısmına attıkları dosyaları yüklemek istediklerinde Dahili depolama 0MB olarak gözüküyor.

Geçici Çözüm: Bir Hafıza kartı kullanın.

Yükleyeceğiniz zip dosyalarını bir Micro SD kart’a atıp, TWRP modundan Install ve Select Storage kısmına gidip Micro SD card seçeneğini seçtiğiniz zaman, TWRP yüklemek istediğiniz dosyaları görecektir. Ancak Elinizde bir hafıza kartı yoksa aşağıdaki diğer çözümlere bakabilirsiniz.

UYARI 1: Kullandığınız TWRP sürümü Android sürümünüzü desteklemiyorsa bu hatayı alırsınız. TWRP sürümünüz Android sürümünüzü desteklemiyorsa aşağıdaki çözümler de işe yaramayabilir.

UYARI 2: Aşağıdaki yöntem ve işlemler sonucunda telefonunuzdaki her şey silinecektir. Lütfen başlamadan önce Dahili depolama ve rehberinizi yedeklemeyi unutmayın! Veya tam bir yedek almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

TWRP Dahili Depolamayı Görmüyor Çözümü Yöntem 1:

Adım 1: Android telefonunuzu TWRP moduna alın. Ardından Keep Read only düğmesine dokunun. Ardından sırası ile Wipe Butonu ve Format Data butonlarına dokunun. Gelen pencerede “yes” yazın ve Klavyedeki Yeşil “ENTER” simgesine dokunun.

TWRP Mount Data Hatası ve Storage (0MB) Hatası Çözümü

Adım 2: Böylece /data bölümünü format attık. Şimdi Ana sayfaya gidip istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz. Telefonu başlatmak için: Reboot > System yolunu takip edebilirsiniz.

TWRP Reboot System

TWRP Mount Data Hatası Çözümü Yöntem 2:

İkinci yöntemde /Data kısmını exFAt ve ardından EXT4 dosya sistemine dönüştüreceğiz. Böylece /Data bölümünü onarmış olacağız.

Adım 1: Telefonu TWRP moduna alın ve Keep Read Only butonuna dokunarak TWRP ana sayfasına gelin. Ardından sırası ile Wipe > Advanced Wipe kısmına gidin. Karşınıza bir liste çıkacak burada Data kutucuğunu işaretleyin ve Repair or Change File System butonuna dokunun.

TWRP Mount Data Hatası ve Storage (0MB) Hatası Çözümü

Adım 2: Daha sonra sırası ile Change File system > exFAT butonlarına dokunun. Gelen yeni pencerede Swipe to Change yaparak, yani Üç oklu simgeyi Sağa doğru sürükleyerek işlemleri uygulayın.

TWRP Mount Data Hatası ve Storage (0MB) Hatası Çözümü

Adım 3: Bu işlem bittikten sonra aynı işlemleri EXT4 için yapacağız. Bunun için: Change File system > EXT4 butonlarına dokunun. Gelen yeni pencerede Swipe to Change yaparak, yani Üç oklu simgeyi Sağa doğru sürükleyerek işlemleri uygulayın.

TWRP Mount Data Hatası ve Storage (0MB) Hatası Çözümü

Adım 4: Böylece /data bölümünü format attık. Şimdi Ana sayfaya gidip istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz. Telefonu başlatmak için: Reboot > System yolunu takip edebilirsiniz.

TWRP Reboot System

Video anlatım:

Abone Ol
Bildir
guest
9 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Serhat
Serhat
1 yıl önce

Selamün aleyküm yanlışlık bu ekrana gelmiş telefon nasıl geri normal ayara dönebilirim acil yazarsaniz çok sevinirim hemen düzeltmem gerek iş telefonum yardımcı olursanız çok sevinirim

Fırat
Fırat
1 yıl önce

twrp modda installa basın orada otg seçili kalmış olabilir. orada datayı telefon olarak secin düzelecektir 🙂 ben usb de bıraktığım için hata veriyordu 🙂

tayfun
tayfun
2 yıl önce

Hiçbir şey olmadı aynısını yaptım vendor system ve product failed / invalid arqument hatası alıyorum bende düzelmiyor.

Denizci Temel
Denizci Temel
2 yıl önce

ne yazık ki işe yaramadı xiaomi ile rom yüklemeye kalktım brick gibi birşey oldu

Yiğit
Yiğit
3 yıl önce

Çok teşekkür ederim 1 aydır bu hataya çözüm bulamamıştım. İngilizce kaynakların hepsini denedim birkaç hindistanlı teknoloji aşığı kardeşimizin denedim ama olmadı. En son sizi denedim yine olmadı ama aşağı kouduğunuz videoda adam en son recovery moda aldı o şekilde dosya yolladım ve flashladım. Çok teşekkür ederim 🙂