Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır? Telefon suya düşünce veya ıslanınca ne yapılmalı? Denize ya da suya düşen telefon nasıl kurutulur? Suya düşen telefona ne yapmalı? Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım?

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

Teknoloji her geçen gün gelişiyor ancak, teknolojinin sevmediği bazı durumlarda vardır. bu durumlardan biri de su. Günümüzde çoğu telefon artık suya karşı dayanıklı üretiliyor, yani içine belli derinliklerde su girmiyor veya kısa sürelerde sudan etkilenmiyor. Ancak şortumuzun cebinde cep telefonu ile denize girdiğimiz ve telefonu uzun süre suya maruz bıraktığımız da oluyor. Ayrıca çoğu suya dayanıklı olmayan telefonları da düşündüğümüzde bu gibi durumlarda ne yapılmalı cihaz en az zararla nasıl kurtarılır? bazı yöntemler anlatacağız. Peki Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

Altın Kural: Hemen Telefonu sudan çıkar ve kapat

  • Telefonun su ile temasında zaman çok önemlidir.
  • Telefonunuz suya düşerse veya üzerine sıvı dökülürse, ne kadar hızlı su ile temasını keserseniz, yani sudan ne kadar hızlı çıkarırsanız o kadar kurtarma şansınız artar.
  • Telefonun sudan çıkarır çıkarmaz hemen güç tuşuna basılı tutup telefonu tamamen kapatın. Eğer cihazınız zaten kapalı ise SAKIN AÇMAYIN.
  • Cihaz çalışır durumdayken su ile temas kısa devre yapacağı için cihaza zarar verecektir.
  • Cihazı kapattıktan sonra sim tepsisini çıkarıp, sim kartı telefondan çıkarın. Ardından telefonu sallayarak varsa suyun çıkmasını sağlayın.

Adım 2: Bataryayı ve Sim kartını çıkartın

  • Telefonun bataryası çıkarılabiliyorsa bataryayı telefondan çıkarıp kurulayın.
  • Daha sora telefondan sim kartı çıkarın. Bataryayı ve sim kartı bir bezle kurulayın.
  • Bataryanın çıkması telefon parçaları ile gücün kesilmesini sağlar buda riski en aza indirgemiş olur.

Adım 3: Saç kurutma marinası ile kurulayın

Telefonunuzu kapattıktan sonra bir bez ile hızlıca kurulayın. Özellikle telefondaki delikleri kurulayın. Bazı telefonların kapağı açılamadığı için saç kurutma marinası ile kurulama işlemi pek sağlıklı olmayacaktır ancak, Sim kart tepsisini çıkartıp hoparlör, Kulaklık girişi, usb girişi gibi yerlerden, Saç kurutma makinasının orta sıcak ve orta üfleme modu ile kurulama işlemi yapın. Eğer teknik olarak donanımlı biri iseniz ve telefonun kapağını açabiliyorsanız. Bu şekilde kurulama yapmanız daha iyi olacaktır.

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

Adım 4: Telefonu pirinçte bekletme

Telefonu pirinç içinde bekletme olayı kulağınıza her ne kadar şehir efsanesi gibi gelse de, Pirincin nem toplama özelliği vardır. Hani annelerimiz yemek yaparken pirinç suyunu çekmiş derler ya! işte pirinç çevresindeki suyu veya nemi çeker arkadaşlar. Telefonu ve çıkarmışsanız bataryasını da en az 10 Saat, uzun süre kaldıysa iki gün pirincin içinde ağzı kapatılabilen bir poşette veya kapağı kapanabilen bir kapta kaybolacak şekilde bırakın. Poşetin veya kabın hava almaması önemlidir.

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

Telefonunuzun suda kalma süresine göre, pirinçte kalma süresi de uzayacaktır. Eğer uzun süre suda kalmışsa günlerce pirinç içinde bekletmelisiniz

Video örnek

Bu makale hakkında görüşlerinizi öğrenmek isteriz. Bu makale işinize yaradıysa, paylaşarak daha fazla kişinin yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Unutmayın bu yöntemlerin yüzde yüz yararlı olacağı kesin değildir.

suya düşen dokunmatik telefon, suya düşen telefon açılmıyor, suya düşen telefona mucize çözüm, suya düşen telefon pirinç ne kadar kalmalı, suya düşen telefon iphone, suya düşen telefon nasıl kurutulur, suya düşen telefon garanti kapsamına girermi, suya düşen telefon saç kurutma makinesi

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle