SamFirm ile Samsung Yazılım indirme Rehberi

SamFirm ile Samsung Yazılım indirme Rehberi, SamFirm ile Samsung Stock Rom İndirme. Yükleme, Samsung Galaxy Firmware İndirme Rehberi

Android işletim sistemi kullanan Samsung Galaxy telefonlar için Stock ROM Firmware, yani orjinal yazılım dosyalarını indirmek için farklı yollar mevcuttur. Bunları farklı yazılarda anlatmıştık. Bu yazıda ise SamFirm adlı bir program ile en son çıkan yazılımı zahmetsiz olarak indirmeyi anlatacağız.

SamMobile’den Samsung Stock ROM indirme
UPDATO’dan Samsung Stock ROM indirme

SamFirm ne işe yarar?

Böylece Samsung telefonunuza yüklemek için, Stock ROM dosyanızı çok kolay ve hızlı bir şekilde indirebileceksiniz. Program ayrıca en güncel Stock ROM dosyasını sizlere sunacaktır. Aynı zamanda programda Manuel olarak PDA, CSC ve MODEM sürümlerini girerek istediğiniz bir Stock ROM dosyasını da indirebilirsiniz.

Aşağıdaki Bağlantılardan SamFirm Programını bilgisayarınıza indirin.

İndir > SamFirm_v0.5.0.zip / Alternatif

Cihazın Model Numarasını öğrenme

SamFirm ile Samsung Stock Rom İndirmek için öncelikle cihazınızın model numarasını öğrenmek gerekiyor. Telefonunuzun model numarasını öğrenmek için: Ayarlar > Cihaz hakkında > Model numarası kısmına bakabilirsiniz.

SamFirm ile Samsung Stock Rom indirme

  1. Yukarıda verdiğimiz bağlantılardan birinden SamFirm programını bilgisayarınıza indirin. Winrar veya winzip benzeri bir arşiv programı ile Masaüstüne çıkartın.
  2. Çıkardığınız klasörün içinde bulunan SamFirm.exe uygulamasını çalıştırın.

SamFirm ile Samsung Yazılım indirme Rehberi

  1. Program açıldıktan sonra; Model kısmına Telefonunuzun modelini, Region kutucuğuna da hangi ülke yazılımını indirecekseniz kısa adını yazın. Örneğin: TUR, ITA, DEU, FRA gibi. Son olarak Auto kutucuğunu da işaretledikten sonra Check Update butonuna tıklayarak güncel yazılım kontrolü yapın.

SamFirm ile Samsung Yazılım indirme Rehberi

  1. Program güncellemeyi yaptıktan sonra, Download bölmünde güncel yazılımı indirmeye sunar. En aşağıdaki bölümde de Stock Rom’un versiyonu, Yazılım sürümünü Örneğin: OS: S(Android 12) olduğunu belirtir.

SamFirm ile Samsung Yazılım indirme Rehberi

  1. Şimdi yazılımı indirmek için “Download” butonuna tıklayarak Stock ROM’u indirme işlemini başlatın. Program yazılımı nereye kaydedeceğinizi sorar. Masaüstüne kaydedebilirsiniz.

Dosya Kaydetme

  1. Aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi indirme tamamlanır ve dosya çözme işlemi biter. Artık yazılım dosyanız hazırdır.

SamFirm ile Samsung Yazılım indirme Rehberi

  1. İndirme yerinde zip dosyasının oluştuğunu görebilirsiniz. Bu zip dosyasını winrar benzeri bir program ile Klasöre ayıklayabilirsiniz.

Yazılımı çıkartma

  1. Yazılım dosyaları 5 adet olduğu gibi bazen de tek bir dosya olabiliyor. İndirdiğiniz bu Stock ROM’u Samsung Telefonlara Odin ile Stock Rom Yazılım Yükleme Rehberi aldı yazımızda anlattığımız gibi yükleyebilirsiniz.
SamFirm Kullanım Videosu:

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle