Samsung Galaxy A8 Plus 2018 Root Yapma, TWRP Yükleme

Samsung Galaxy A8 Plus 2018 Root Yapma, TWRP Yükleme. Galaxy A8+ 2018 SM-A730F Android 9.0 Root Atma ve TWRP Recovery Yükleme, Samsung Galaxy A8+ 2018 Root Atma

Bu yöntem ile Samsung Galaxy A8 Plus 2018 SM-A730F Modeline aşağıdaki yöntemle Root yapabilirsiniz:

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce Telefonunuzdaki her şey silineceğinden, telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Ayrıca telefonunuzun bazı uygulamaları çalışmayabilir. Cihazınız garanti kapsamından çıkacaktır. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Telefonun Model Numarasını Öğrenme

İlk Önce Telefonumuzun Model numarasını Öğreneceğiz. Bunun için Ayarlar/Telefon Hakkında kısmında Model numarası kısmındaki koda bakıyoruz ve yukarıdaki listede var mı? ona bakıyoruz varsa Root işlemlerine geçiyoruz. Örneğin: “SM-A730F”

Öncelikle Aşağıdaki araçları indirin. Samsung Mobil USB Sürücüsünü bilgisayarınıza kurun. Odin3 programını masaüstüne çıkartın. İndirdiğiniz twrp-3.6.0_9-0-jackpot2lte.img.tar dosyasını da ellemeden masaüstünde bulunsun. Diğer dosyaları daha sonra telefona atacağız.
SAMSUNG Mobil USB Sürücü > İndir
Odin3 v3.14.4 > İndir
Magisk.zip ve Magisk.Apk > İndir
 SM-A730F Android 9.0 için TWRP: > İndir

Samsung Galaxy A8+ 2018 TWRP Yükleme

Adım 1: Geliştirici seçeneklerini açın:
Geliştirici seçeneklerini açın

  1. Geliştirici seçeneklerini açmak için: öncelikle Telefonunuzda Ayarlar / Telefon Hakkında / Yazılım bilgileri kısmına gidin.
  2. Burada Yapım numarası kısmına 5-6 defa üst üste tıklayın, Taki “artık bir geliştiricisiniz” diyene kadar.
  3. Daha sonra geri gelip Geliştirici seçeneklerine girin. Burada OEM kilit açma ve USB hata ayıklama özelliklerini aktif yapın.

Adım 2: İndirdiğiniz Odin zip arşivini masa üstüne çıkarın. Yukarıda Modelinize uygun indirdiğiniz .tar.md5 TWRP dosyası da masaüstünde olsun. Odin3.exe çalıştırın. Odin3.exe çalıştırdıktan sonra “AP” butonuna tıklayın. Açılan Pencereden masa üstünde bulunan twrp-3.6.0_9-0-jackpot2lte.img.tar dosyanızı seçin.

Adım 3: Telefonunuzu güç tuşunu kullanarak tamamen kapatın. Ardından Ses Kısma + Ses Artırma + Güç Tuşlarına birlikte basılı tutun taki Download Mod açılana kadar. Download mod açılınca Ses Yükseltme tuşuna bir defa basın.

Samsung Galaxy A8 2018 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 4: Önemli nokta: Start‘a basmadan önce Odin’de Otomatik Başlatma seçeneğini kapatmamız lazım. Bunun için Odin’de “Options” sekmesine geçin ve “Auto Reboot” seçeneğini kaldırın. Eğer böyle yapmazsanız Cihazınız Başlatma ekranında takılı kalacaktır.

Adım 5: Ardından Telefonu USB Kabloya, USB’yi de Bilgisayara takın. Odin’de ID:COM noktası mavi olacaktır. ID:COM noktası mavi olduktan sonra Odin’de “Start” Butonuna tıklayarak kurulumu başlatacağız.

Samsung Galaxy A8 2018 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 6: TWRP yüklemesi bittikten sonra Odin’de PASS yazısı belirecektir. Şimdi telefonu USB’den çıkarıp TWRP Recovery Moduna alacağız. Cihazı TWRP Moduna almak için: Ses Kısma + Güç tuşunu basılı tutun, Samsung yazısı gelince elinizi çekin. TWRP Modu açılacaktır.

Adım 7: TWRP Modunda iken Keep Read Only Butonuna dokunun. Ardından Wipe ve Format Data butonlarına dokunun. Gelen kutucuğa “yes” girin ve Mavi “ENTER” düğmesine basın. Daha sonra Orta tuşa basına ve TWRP Ana ekranına gelin. Ardından Reboot > Recovery düğmelerine sırayla dokunun.

Samsung Galaxy A8 2018 Root Yapma, TWRP Yükleme

Samsung Galaxy A8 2018 Root Yapma, TWRP Yükleme

Samsung Galaxy A8 Plus 2018 Root Yapma

Adım 8: Cihazınız yeniden başlayacaktır. Ardından cihaz hala USB’ye takılıdır. Takılı değilse takın. Ardından TWRP de Keep Read Only Butonuna dokunun. Bilgisayarımda telefonunuzun depolama alanını göreceksiniz. Buraya gidip İndirdiğiniz Magisk.zip, Magisk.apk dosyalarını ellemeden Dahili depolama ana kısmına atın.

Adım 9: Şimdi TWRP ana ekranında iken Install butonuna dokunun. Ardından Magisk.zip dosyasını seçin ve Swipe to install butonunu sağa doğru sürükleyin.

Samsung Galaxy A8 2018 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 10: Şimdi Orta tuşa basıp TWRP ana ekranına gelin ve ardından Reboot > System düğmelerine sırayla dokunun. Böylece Root yüklenmiş telefonunuz açılacaktır.

Samsung Galaxy A8 2018 Root Yapma, TWRP Yükleme

Final: Son olarak Telefon açılınca Doya yöneticisine girin ve Magisk.apk dosyasını telefonunuza yükleyin. Magisk Manager sizlere root yetkisini verecek uygulamadır.

Samsung Galaxy A8 Plus 2018 Root, TWRP Yükleme işlemleri bu kadardı kolay gelsin 🙂

Abone Ol
Bildir
guest
8 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
olcay
olcay
4 yıl önce

arkadaşlar merhaba samsung a8 plus cihazıma oreodan sonra pie güncellemesi geldi yükledim beğenmedigim için sammobilden kendi orjinal romunu indirdim odin ile yüklemeye çalıştım dowloand ekranında starta basınca bilgisayardan cihazda bi haraketlilik olmuyor daha önceki telefonlarıma gayet güzel attım hiç bi problem olmadı telefon bilgim kendime kadar var daha önceki telefonlarıma çok yaptım ama bu telefonda olmuyor bi ara karıstırdım yükler gibi oldu reset çekti ama hiç bi degişiklik olmadı yurtiçi cihaz yardım edebilirmisiniz ?

yunus
yunus
5 yıl önce

Yanlış bişey yaptım sanırım telefon açıldı imei görmedi daha sonra orijinal rom yükledim efs failed hatası verdi samsung yazısında kalıyor garantiye veremiyorum çünkü sistem custom görünüyor garanti dışı kaldı denemediğin rom kalmadı hepsinde aynı hatayı veriyor combination yükledim earesing yazısında kalıyor 3 4 tane telefoncu gezdim bu tür işlerden anlayan yapamadılar anakart değişmesi lazım dediler yabancı forumlarda dahil araştırmadığım yer kalmadı ama yok telefon bi açılsa yada twrp yükleyebilsem ama yok olmuyor varmı önerebileceğiniz bişey???

Ufuk
Ufuk
5 yıl önce

Oreo surumde twrp’den format data yapınca cihazın imei’sini siliyor bu hata olmadan nasıl root yaparız?

Ufuk
Ufuk
5 yıl önce
Yanıt  Teknik Not

O şekilde yine yapmıyor hafizayi gormediginden denedim yine olmuyor