Microsoft Store Bizim tarafımızda bir sorun oluştu Sorunu Çözümü

Daha sonra tekrar deneyin. Microsoft Store Bizim tarafımızda bir sorun oluştu Sorunu Çözümü. Microsoft Store 0x8D053CF3 Hatası Nasıl Çözülür? Windows 11 Mağaza Uygulama İndirme Sorunu Çözümü.

Microsoft Store Uygulama Mağazası

Microsoft, Windows 8 ile başladığı uygulama mağazası projesini Windows 10 ile birlikte daha de geliştirmişti. Ancak Windows 11 ile birlikte uygulama desteğinin de artması ile beraber ve bu işi daha da geliştirerek daha iyi bir mağaza deneyimi sunmaya başladı.

Microsoft Store Bizim tarafımızda bir sorun oluştu Sorunu

Ancak her ne kadar uyulama indirmek basit olsa da Microsoft Store’da bazen indirme sorunları yaşayabiliyoruz. Bunlardan bazıları uygulama indirirken; “Bu uygulama yüklenemedi”, “Bizim taratımızda bir sorun oluştu”, “Beklenmedik bir sorun yaşandı” gibi hata mesajları ile karşılaşabiliyoruz. Bu durumda kullanıcılar da “Microsoft Store indirmiyor, Windows 11 uygulama yüklenmiyor” diyerek çözü aramaya çalışıyor.

Microsoft Store Hataları neyden kaynaklanır?

Microsoft Store’da yaşanan hatalar, genelde microsoft güncelleme sisteminde yaşanan uyumsuzluklar ve güncelleme sonrası oluşan hatalar nedeniyle kaynaklanabiliyor. Ancak bazen de kullanıcıların Windows’ta yaptıkları müdahaleler, windows özelliklerini kapatılması veya kurcalanması sebebiyle de bu durumlar yaşanmaktadır.

Microsoft Store Bizim tarafımızda bir sorun oluştu Sorunu Nasıl Çözülür?

Maalesef, Microsoft Mağazasının çalışması için birçok servis ve ayar vardır. Bunlardan hangilerinin bu hataya sebep olduğunu söylemek imkansızdır. Bunun için sizlere bazı çözüm adımları sunacağız. Siz de bu adımları uygulayarak çözüm elde etmeye çalışacaksınız.

Mağaza için gerekli servisleri açın

Mağaza’nın çalışması için 2 adet servis açık olmalıdır. Bunlar: “Windows Update” ve “Teslim eniyileştirme” hizmetleridir. Bunları varsayılan hale getirmek için aşağıdaki çözümü uygulayın.

 1. Aşağıdaki kodu kopyalayın ve bir Not defterine yapıştırın.

 1. “Microsoft Store Servisleri Onarma.reg” ismiyle (veya istediğiniz bir isim verin) bir yere kaydedin. Sonun .reg olmasına dikkat edin.
 2. Son olarak oluşturduğunuz bu dosyayı çift tıklayarak açın. Çıkan uyarılara sırasıyla “Evet” ve “Tamam” deyin.
 3. Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın!

Microsoft Store’u sıfırlayın

 1. Klavyenizden Windows + R KeyWin+R tuşlarına bitlikte basın. Çalıştır penceresi açılacaktır. kısmına “wsreset” yazın ve Tamam Butonuna basın.

Microsoft Store Sorunları Nasıl Çözülür?

 1. Daha sonra siyah bir pencere açılacak ve Microsoft Store sıfırlanacaktır. İsterseniz bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorununuzun çözülüp çözülmediğine bakın.

Microsoft Store’u Yeniden Yükleyin

 1. Klavyenizden Windows + R KeyWin+R tuşlarına bitlikte basın. Çalıştır penceresi açılacaktır. kısmına “PowerShell” yazın ve Tamam Butonuna basın.

PowerShell

 1. Şimdi PowerShell’i yönetici haklarıyla çalıştırmamız gerekiyor bunun için “Start-Process powershell -Verb runAs” komutunu girerek PowerShell’i yönetici olarak çalıştırıyoruz.

Microsoft Store'u sıfırlayın

 1. Şimdi Yönetici haklarıyla açtığımız PowerShell penceresine Microsoft Stor’u düzeltecek komutu gireceğiz. Bunun için aşağıdaki kodu kopyalayın ve PowerShell penceresinde boş bir yere Sağ tıklayıp yapıştırın ve son olarak “ENTER” tuşuna basıp komutu uygulayın.

Microsoft Store Bizim tarafımızda bir sorun oluştu Çözümü

 1. Bu komut ile Microsoft Mağazası yeniden yüklenecektir. Ancak bu komutun sonunda bilgisayarı yeniden başlatıp sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz.

Windows Mağaza Sorun Gidericisini Kullanın

 1. Başlat menüsü ve Ayarlar simgesine tıklayın.

Başlat > Ayarlar

 1. Açılan pencerede sol menüde “Sistem” ve ardından “Sorun Gider” seçeneğine tıklayın.

Microsoft Store Bizim tarafımızda bir sorun oluştu Çözümü

 1. Ardından “Windows Mağazası Uygulamaları” seçeneğindeki “Çalıştır” düğmesine tıklayın.

Microsoft Store Bizim tarafımızda bir sorun oluştu Sorunu Çözümü

 1. Windows olası mağaza sorunlarını denetleyecek, böylece sorun varsa çözümleri uygulamanız için size bildirecektir. Siz de bulunan çözümleri uygulamalısınız.

Microsoft Store Bizim tarafımızda bir sorun oluştu Sorunu Çözümü

 1. Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatmanız önerilir.

DISM ile windows bileşenlerini onarın

DISM aracı Windows’u online olarak onaran bir araçtır. Bu araç Windows’un içinde mevcuttur. Bu aracı Komut istemi ile çağırıp kullanacağız. Bunun için:

 1. Bilgisayarınızda Başlat menüsü arama kısmına “cmd” yazın. Sonrasında çıkan sonuçlarda “Komut İstemi” bulun. Hemen yanındaki seçeneklerden “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğine tıklayın.

Komut İstemi

 1. Açılan Siyah Komut İstemi penceresine aşağıdaki kodu girin ve klavyeden ENTER tuşuna basın. Bu komut sonucunda aşağıdaki resimdeki gibi bir ilerleme olacak ilerleme bitiminde bilgisayarı yeniden başlatın.

Windows 10 Arama Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Adım 6: Yeni bir kullanıcı oluşturun

Windows’ta bazen yeni bir kullanıcı oluşturup bu yeni hesabı kullanmak bu tür sorunlardan kurtulmamıza yarayabiliyor. Bunun için hazırladığımız rehberlere bakmanızda yarar var.

Son Çare: Windows’u sıfırlayın

Yukarıdaki işlemler sorununuzu çözemediyse, artık elle yapabileceğimiz bir şey kalmadı demektir. Son olarak bilgisayarı sıfırlama yöntemini deneyebilirsiniz. Böylece Dosyalarınız silinmeden Windows’u sıfırlayabilirsiniz. Windows’u sıfırlamak için aşağıdaki rehbere bakabilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle