LG V30 Root Yapma, TWRP Yükleme

LG V30 Root Yapma, TWRP Yükleme, LG V30 H930, H930G Root Atma, LG V30 H930, H930G TWRP Recovery Yükleme, En kolay yoldan LG Root Nasıl Yapılır?

Bu işlemler Bootloader kilidi açılmış, kaldırılmış cihazlarda işe yaramaktadır. Bootloader kilidi kaldırma desteği şuan için sadece H930, H930G Modeli için var. eğer sizde H930, H930G modeline sahipseniz ve bootloader kilidinizi açmadıysanız aşağıdaki bağlantıdan ilgili konuya giderek Bootloader kilidinizi açabilirsiniz.

 >  Bootloader Kilidini Açmak için Tıklayın.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

LG V30 TWRP Yükleme

Gerekli araçlar: (Kuruluysa gerek yok)

LG Mobile Driver > İndir
adb-setup > İndir adb-setup programını kurarken sürekli gelen uyarılara klavyeden “y” tuşuna ve ardından “ENTER” tuşuna basarak kurulumu tamamlayın.

Gerekli dosyalar:

 TWRP.img > İndir = Adını twrp.img olarak değiştirip C:/adb klasörüne atın. Aşağıdaki dosyaları TWRP yükledikten sonra telefonun Dahili depolama bölümüne atacaksınız.
no-verity-opt-encrypt-6.0.zip > İndir
lg-rctd-disabler-1.0.zip > İndir
Magisk.zip > İndir
 Magiskapk > İndir

Adım 1: Geliştirici seçeneklerini açın:
Geliştirici seçeneklerini açın

  1. Geliştirici seçeneklerini açmak için: öncelikle Telefonunuzda Ayarlar / Telefon Hakkında / Yazılım bilgileri kısmına gidin.
  2. Burada Yapım numarası kısmına 5-6 defa üst üste tıklayın, Taki “artık bir geliştiricisiniz” diyene kadar.
  3. Daha sonra geri gelip Geliştirici seçeneklerine girin. Burada OEM kilit açma ve USB hata ayıklama özelliklerini aktif yapın.

Adım 2: Klavyeden Windows + R KeyWin+R tuşlarına bitlikte basın. Açılan kutuya “cmd.exe” yazıp “ENTER” basalım yada başlat menüsünden cmd aratarak bulup siyah ekranlı pencereyi açın. Telefonumuzu ekran açıkken bilgisayara bağlayalım ve aşağıdaki kodu kopyalayıp Siyah ekrana sağ tıklayarak yapıştırıp ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelirse; Bu bilgisayara her zaman izin ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

adb reboot bootloader

Adım 3: Yukarıdaki kodu girip Klavyeden Enter yaptıktan sonra cihaz bootloder moda girecektir. Daha Sonra aşağıdaki kodları sırayla yazıp ENTER basın.

fastboot flash recovery twrp.img

Adım 4: Root yapma işlemlerimiz bu kadardı şimdi telefonu TWRP Modunda başlatmak için aşağıdaki kodu girip ENTER tuşuna basın.

adb reboot recovery

TWRP Modu açıldıktan sonra Yama ve Root aşamalarına geçebiliriz.

LG V30 Root Yapma

Adım 1: TWRP Modunda iken Keep Read Only Butonuna dokunun. Ardından Wipe ve Format Data butonlarına dokunun. Gelen kutucuğa “yes” girin ve Mavi “ENTER” düğmesine basın. Daha sonra Orta tuşa basına ve TWRP Ana ekranına gelin. Ardından Reboot > Recovery düğmelerine sırayla dokunun.

LG V30 Root Yapma, TWRP Yükleme

LG V30 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 2: Cihazınız yeniden başlayacaktır. Telefon TWRP modunda açılacaktır. Şimdi Telefon bilgisayara takılı iken Bilgisayarım/telefonunuzun dahili depolama bölümüne belirttiğimiz dosyaları atın. Ardından TWRP de Keep Read Only Butonuna dokunun. Şimdi TWRP ana ekranında iken Install butonuna dokunun. Ardından no-verity-opt-encrypt-6.0.zip dosyasını seçin ve Swipe to install butonunu sağa doğru sürükleyin. Geri gelip aynı işlemi Magisk.zip, lg-rctd-disabler-1.0.zip dosyası için de yapın. Yani toplamda 3 adet zip dosyası yüklemiş olacaksınız.

LG V30 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 4: Şimdi Orta tuşa basıp TWRP ana ekranına gelin ve ardından Reboot > System düğmelerine sırayla dokunun. Böylece Root yüklenmiş telefonunuz açılacaktır.

LG V30 Root Yapma, TWRP Yükleme

Final: Son olarak Telefon açılınca Doya yöneticisine girin ve MagiskManager.apk dosyasını telefonunuza yükleyin. MagiskManager.apk sizlere root yetkisini verecek uygulamadır. Tıpkı SuperSU gibi.

Abone Ol
Bildir
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Ertugrul özal
Ertugrul özal
1 yıl önce

Merhaba, hani derler ya “bana ağaçtan düşen birini getirin” diye. İşte bende çözemediğim sorunu çözmüş arkadaşlardan destek istiyorum. Telefon LG V30 Plus 930G, android 8.0 yüklü. PixelExperience Plus 12.1 custom rom flashlamak için önce Twrp recovery yüklemek, sonrada root yapmak istiyorum. Bootloader kilidini açtım sanırım. Açılışta “Your devices software cannot be checked for curruption. Lock the bootloader” mesajı geliyor. Twrp yüklemek için c:\adb klasörüne twrp-3.1.1-0-h930-by-jcadduono.img dosyasını kopyalayıp ismini twrp.img olarak değiştirdim. Telefonun dahili hafızasına Magisk-24.1.zip, Magisk-v25.1.apk, no-verity-opt-encrypt-6.0.zip, lg-rctd-disabler-1.0.zip kopyaladım. Geliştirici seçeneklerinde oem kilit açma, usb hata ayıklama zaten açık. Telefon açıkken laptopta c:\adb içinde iken cmd’yi açtım. adb reboot bootloader… DEVAMINI OKU »