LG Telefon Hidden Menü Kodları

LG Telefonların Hidden Menü Kodları. LG cihazların Gizli Menü Kodları Nelerdir? LG Akıllı Telefonlar Hidden Menu Kodları. LG Akıllı Telefonlarda Android Gizli Menü Kodları. LG Android Telefonlarda Gizli (Bilinmeyen) Kodlar ve Şifreler

Android işletim sistemi kullanan LG telefonlarda çeşitli ayarların yer aldığı gizlenmiş bir menü vardır. İngilizcesiyle Hidden Menu, Android telefonlarda bazı ayarların ve testlerin yapıldığı bir menüdür. Çoğunlukla riskli ayarlar ve testler yapıldığı için kullanıcılara erişimi gizlenmiştir. Normal kullanıcıların erişimi istenmemektedir.

LG Telefonların Hidden Menü Kodları

LG Telefonlarda Hidden Menü yani Gizlenmiş menüye erişmek için Bir kod ayarlanmıştır. Bu kodlara Secret code yani Gizli Kod denir. Gizli kodu Numara çevirme ekranında girdiğimizde Hidden Menü açılır.

Telefon model numarasını öğrenme

Hidden menü kodunu girmek için size LG telefonunuzun model numarası lazım olacaktır. LG Model numaranızı öğrenme için:

  1. Telefonunuzdan Ayarlar > Genel > Telefon hakkında > Donanım bilgisi yolunu takip edin.
  2. Burada ekranın üst kısmında Telefon modeli başlığı altında model numaranız yazar. Örneğin: LG-H870 yani Telefon modeliniz H870 olacaktır.
  3. Şimdi model numaranızı aklınızda tutun aşağıda hidden kodu ile birlikte kullanacaksınız.

Hidden Menü kodu ayarlama

Lg telefonlarda kullanılan hidden kodu şu şekildedir: *#546368#*ModelNo# Şimdi kodu şu şekilde tuşlayacaksınız: Diyelim ki telefon modeliniz H870 olsun, o zaman kullanacağınız kod *#546368#*870# olacaktır.

Diyelim ki teefon modeliniz H850TR yazıyor, o zaman TR kısmını dikkate almayacaksınız. Yani kullanacağınız kod: *#546368#*850# olacaktır. Diğer bir örnek Telefon modeliniz H930 veya H930TR ise kullanacağınız hidden kodu *#546368#*930# olacaktır.

Gizli menü kodları nasıl girilir?

  1. Telefonunuzda Arama bölümüne gidin.
  2. Burada Çevir sekmesine geçin.
  3. Yukarıda anlattığımız şekilde gireceğiniz kodunuzu tuşlayın.
  4. Kod biter bitmez gizli menü açılacaktır.

LG Telefonların Hidden Menü Kodları, LG Gizli Menü Kodları

UYARI:

Hidden menüde bilmediğiniz ayarlarla oynamayınız. Telefonunuzun bazı ayarlarını bozabilirsiniz. Burada Ekran, Güç, Dokunmatik, Wifi gibi ayarlar vardır. Bilmeden yaptığınız işlemler istemediğiniz sorunlara yol açabilir.

LG G3, LG G4, LG G5, LG G6, LG G7, LG V10, LG V20, LG V30, LG Beat, LG K serisi

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle