iPhone Model Öğrenme, iPhone Modeli Nasıl Öğrenilir?

iPhone Ekran Videosu Çekme, Jailbreaksiz iPhone Ekran Video Kaydı Nasıl yapılır? iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda ekranı kaydetme iOS 11 veya sonraki sürümlerin yüklü olduğu iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda ekran kaydı oluşturabilir ve ses yakalayabilirsiniz.

Eskiden iPhone ile ekran videosu çekmek için Jailbreak yapmamız veya üçüncü parti uygulamalar kullanmamız gerekiyordu. Ancak bu eksiği anlayan Apple; IOS 11 ile birlikte iPhone’ların herhangi bir uygulama veya Jailbreak gerektirmeden Ekran Videosu Çekme özelliğini getirdi.

Artık extra bir program veya telefon müdahalesi gerektirmeden iPhone telefonunuzun ekran videosunu kaydedebilirsiniz. Üstelik kayıtlarınız direkt Galeriye (Fotoğraflar) kayıt olur.

iPhone Ekran Videosu Çekme

Bilgisayar oyunları oynarken veya bir anlatım yaparken ekran videoları çekiyorduk. Artık telefondan oynadığımız oyunların da ekran videoları kaydetme veya bir anlatımın videosunu kaydetme ihtiyacı duyuyoruz. Eğer cihazınız ios 11 ve üstü bir sürüm kullanıyorsa aşağıdaki gibi ekran kaydı yapabilirsiniz.

iPhone Ekran Videosu Nasıl Kaydedilir?

iPhone Ekran Videosu Çekme

  1. Ayarlar > Denetim Merkezi > Denetimleri Özelleştir‘e gidin ve Ekran Kaydı’nın yanındaki yeşil renkli artı simgesine dokunun.
  2. Herhangi bir ekranın alt tarafından yukarı kaydırın. iOS 12 veya sonraki bir sürümün yüklü olduğu iPad’lerde ya da iPhone X veya sonraki modellerde, ekranın sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırın.
  3. Gri renkli kayıt simgesine sertçe basın ve Mikrofon’a dokunun.
  4. Kaydı Başlat’a dokunun, ardından üç saniyelik geri sayımı bekleyin.
  5. Denetim Merkezi’ni açın ve kırmızı kayıt simgesine dokunun. Bunun yerine ekranınızın üst kısmındaki kırmızı durum çubuğuna ve ardından Durdur’a da dokunabilirsiniz.
  6. Ekran kaydı yaparken Mikrofonun açık veya kapalı olmasını ayarlayabilirsiniz.

Yaptığınız ekran kaydı Telefonunuzun Fotoğraflar uygulamasına kayıt olacaktır. Telefonunuzun Fotoğraflar uygulamasına gidin ve ekran kaydınızı burada görüntüleyebilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle