Android Sistem Uygulamalarını Kaldırma

Android Telefonda Video Açılmıyor Çözümü, Telefonda açılmayan videoları açma programı, Telefondaki Videoları Oynatmıyor, Android geçersiz video sorunu

Android Telefonda Video Açılmıyor

Android telefonlarda bazı videoları oynatırken sorun yaşayabilirsiniz. Telefonunuzdaki medya oynatıcısı videolarınızı oynatmakta sorun yaşatabilir. Çoğu kullanıcı “telefonda video izleyemiyorum”, “Bir videoyu oynatmakta sorun yaşıyorum” diye çözüm aramaktadır. Telefonunuzda hemen hemen tüm formattaki videoları oynatabileceğiniz bu çözüm işinizi görecektir. Eğer siz de telefonunuzda video oynatmakta sorun yaşıyorsanız, bilin ki telefonunuzda kodek yüklü değildir.

Android Telefonda Video Açılmıyor Çözümü

Video Kodekleri Nedir?

Bizlerin uzantı olarak duyduğu formatlar yani MP4, AVI, TS, MPG, MKV, FLV gibi uzantılar birer konteynerdir. Bu konteynırlar aslında Kodek’lerden oluşmaktadır. Yani aslında videonun sıkıştırılma ve saklanma türünü belirleyen asıl özelliği Kodek’tir. Örneğin MP4 uzantısı H264, VP9, XViD gibi kodekleri kullanabiliyor. Belki rastlamışsınızdır; Video oynatıcısı bazı MP4’leri rahatlıkla oynatırken bazılarını da oynatamıyordu. İşte bunun sebebi kullanılan kodek’in telefonunuzda bulunmaması veya Video oynatıcı tarafından desteklenmemesiydi.

Örneğin: MP4 uzantılı H265 bir video oynatacaksanız telefonunuzda veya media oynatıcınızda bu kodekin’in bulunması gerekir. Anlayacağınız tüm geleneksel video kodeklerini telefonunuzda bulundurmanızda yarar ver. Peki tek tek mi bu kodekleri yükleyeceksiniz? Elbette hayır. Bu işi yapan ve bize tüm kodekleri bünyesinde bulunduran ve hemen hemen tüm video türlerini destekleyen medya oynatıcılarını kullanmalısınız. İşte en iyi Android Medya Oynatıcı Uygulamaları:

MX Player

MX Player

MX Player, Android için tasarlanmış en kullanışlı ve en kapsamlı medya oynatıcılarından biridir. MX Player, Tüm formatlı ses desteği (AC-3 dahil), gelişmiş donanım hızlandırması ve alt yazı desteği ile güçlü video oynatıcı.

Android için MX Player > indir

VLC for Android

VLC for Android

VLC for Android, Bilgisayarlarda da aşina olduğumuz Android için tasarlanmış en kullanışlı ve en kapsamlı medya oynatıcılarından biridir. VLC for Android, Tüm formatları destekler, donanım hızlandırması ve alt yazı desteği mevcuttur.

VLC for Android > indir

KMPlayer

KMPlayer

KM player, her türlü altyazı ve videoyu destekleyen mükemmel bir oynatma aracıdır. Akıllı telefon ve tabletinizden kullanabileceğiniz uygulama 4k, 8k UHD video kalitesinde dosyaları oynatabilen bir HD video oynatıcıdır.

Android için KMPlayer > indir

BSPlayer

Android Telefonda Video Açılmıyor Çözümü

BSPlayer, Android için tasarlanmış en kullanışlı ve en kapsamlı medya oynatıcılarından biridir. BSPlayer, Tüm formatları destekler, donanım hızlandırması ve alt yazı desteği mevcuttur.

Android için BSPlayer > indir

GOM Player

Android Telefonda Video Açılmıyor Çözümü

GOM Player, Bilgisayarlarda da aşina olduğumuz Android için tasarlanmış en kullanışlı ve en kapsamlı medya oynatıcılarından biridir. GOM Player, Tüm formatları destekler, donanım hızlandırması ve alt yazı desteği mevcuttur.

Android için GOM Player > indir

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle