Android Telefonum Wifi'ye Bağlanmıyor Sorunu

Android Telefonda Bildirimleri Kapatma, Android Telefona gelen bildirimleri engelleme, Telefona sürekli geri bildirim gelmesi, Samsung bildirim ayarları, Gazete, Haber Bildirim Devredışı bırakma

Telefonda Bildirimleri Kapatma

Tarayıcılar artık arka planda çalışıp sitelerden bildirim almanızı sağlayabiliyor. Tarayıcılar, tıpkı bir sosyal medya uygulaması gibi web sitelerden yeni içerik paylaşılınca kullanıcılara bildirebiliyor. Bu durum her ne kadar iyi gibi görünse de bildirim gönderen site sayısı artınca işin içinden çıkmak zor hale geliyor ve bildirimler artık can sıkıcı olmaya başlıyor. Üstelik ziyaret ettiğiniz her web sitesi size bildirim göndermek istemesi de cabası.

Telefonda Bildirimleri Kapatma

Bu bildirimlerden istediklerinize izin verebilir veya istemediklerinizi engelleyebiliyorsunuz. Ancak bildirimlerden tamamen kurtulmak ve sitelerin bildirim mesajlarından yakayı kurtarmak isterseniz bunun bir yolu var. Tek yapmanız gereken tüm siteler için bildirimleri kapatmak.

Android Telefonda Chrome Bildirimlerini Kapatma

  1. ChromeChromeuygulamasını açın. Sağ üst köşedeki “üç noktalı menü” Chrome simgesine  ve ardından “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

Telefonda Chrome Bildirimlerini Engelleme

  1. Gelen listede “Site Ayarları” ve ardından “Bildirimler” seçeneğine tıklayın.

Telefonda Bildirimleri Kapatma, Telefonda Chrome Bildirimlerini Kapatma

  1. Bildirimler seçeneğini devre dışı bırakın. (engelleniyor yazması lazım) Hepsi bu kadar. Artık bildirimsiz bir Chrome deneyimi yaşayabilirsiniz.

Uygulama veya Oyunlardan Gelen Bildirimleri Kapatma

Tarayıcılarda bildirimler geldiği gibi. Telefona yüklediğimiz oyun veya uygulamalardan da bildirimler gelebilmektedir. Bu tür bildirimleri de kapatabilirsiniz. bunun için bildirim almak istemediğiniz her bir uygulama veya oyun için bu işlemi yapmanız gerekmektedir.

  1. Bildirim almak istemediğiniz oyun veya uygulamayı ana ekranda bulun ve basılı tutun.
  2. Açılan pencerede “Uygulama bilgisi” seçeneğine tıklayın.
  3. Daha sonra “Bildirimler” seçeneğine gidin. Burada “Bildirimleri göster” seçeneğini devre dışı bırakmanız yeterlidir

Uygulama veya Oyunlardan Gelen Bildirimleri Kapatma

Artık bu uygulamadan bildirim almayacaksınız.

Bir Antivirüs ile Telefonu Tarayın

Tarayıcı ve uygulamalardan gelen bildirimleri kapatmanıza rağmen halen istenmeyen mesaj ve bildirimler alıyorsanız telefonu bir antivirüs yardımı ile taratmanızda fayda var. Bunun için Avira Security Antivirus uygulamasını kullanabilirsiniz.

Antivirüs ile Telefonu Tarayın

Avira Antivirüs ile bir tarama gerçekleştirdikten sonra zararlı görünen Güvenlik sorunlarını kaldırıp düzeltebilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle