Android

Android Sürümü Nasıl Öğrenilir? Android Numarası Nedir ve Android versiyonu Nerede Yazar, Android Sürümüne Nerededir, Telefonunuzun Android Sürümünü öğrenmek mi istiyorsunuz.

Çoğu haberlerde geçen Android’in yeni sürümü ne olacak? Falanca telefon bilmem ne güncellemesi aldı gibi yazılar geçer. Sizde bu durumlara pek aşina değilseniz ve öğrenmek istiyorsanız aşağıda bunu anlattık.

Android Sürümü Nasıl Öğrenilir?

Android versiyonu hemen hemen tüm cihazlarda aynı yerdedir sadece farklı kelimelerle telafüz edilebilir. Ancak hepsinde de  Ayarlar / Cihaz hakkında / Yazılım bilgisi / Android sürümü kısmındadır. Burada yazan rakam 6 ise Marshmallow sürümü, 7 ise Nougat sürümü, 8 ise Oreo sürümü, 9 ise Pie sürümüne sahip demektir.

Xiaomi Telefonlarda Android Bilgisi

Telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne gidin. Ardından “Telefon hakkında” ısmına gidin. Sonrasında “Android sürümü” yazan yerin karşısında mevcut Android sürüm numarasını görebilirsiniz.

Xiaomi Telefonlarda Android Sürümü Öğrenme

Samsung Telefonlarda Android Bilgisi:

Android cihazınızdan Ayarlar / Cihaz hakkında / Yazılım bilgisi / Android sürümü yolunu takip ederek sahip olduğunuz Android versiyonunu öğrenebilirsiniz.

LG Telefonlarda Android Bilgisi:

Android cihazınızdan Ayarlar / Genel / Telefon hakkında / Yazılım bilgileri yolunu takip ederek sahip olduğunuz Android versiyonunu öğrenebilirsiniz.

Google bazen bu sürüm kısmına bir oyun gizlemektedir. Burada Android sürümü yazısına 4-5 defa tıkladıktan sonra gelen logoya basılı tutun oyun açılacaktır.

Google’nin Android işletim sistemini kullanan telefonlar, belli bir süre güncelleme alır. Orta seviye bir telefonunuz varsa tahminimce bir güncelleme alır. Eğer yüksek seviye bir telefonunuz varsa en az 2 güncelleme alır. Böylece yeni güncellemeler ile birlikte yazılımsal sorunlar düzelir. Yeni Görünümler ve ek özellikler olur.

Telefonunuzda güncelleme olup olmadığını öğrenmek için: Ayarlar / Cihaz hakkında / Yazılım güncelleme kısmından bakabilirsiniz.

Telefondan Android Sürüm Bilgisini Öğrenme, Android telefonumun sürümünü nasıl öğrenirim? Android Sürüm Kontrolü, Android’in Hangi Versiyonunu Kullandığınızı ve Model Kodunu Nasıl Öğrenirsiniz?

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle