Android Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Android Silinen Fotoğrafları Geri Getirme, Android Kaybolan Resimleri Kurtarma, Samsung, Xiaomi Telefonlarda Silinen Resimleri Geri Getirme. Telefondan silinen fotoğrafları geri getirmenin yolu. Android silinen dosyaları geri getirme Rootsuz

Android Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Önemli anılarımızı artık cep telefonlarımızda ölümsüzleştiriyoruz. Ancak bazen istemeden veya bilmeyerek fotoğraflarımızı silebiliyor veya kaybedebiliyoruz. Bu durumda gerçekten çok can sıkıcı oluyor. Peki bu fotoğrafları geri getirmenin bir yolu yok mu? Tabii ki var.

Medya önizlemelerini bularak resimleri kurtarma

Android telefonlarda fotoğrafların ön izlemelerinin saklandığı bir yer var. Fotoğrafların bizzat kendileri olmasa da thumbnail denilen önizlemeleri saklanıyor. Bunları bularak bir nevi fotoğraflarınıza Root olmadan kavuşabilirsiniz.

 1. Android Telefonunuzda Dosya Yöneticisini Açın. (Dosyalarım)
 2. Sağ üst köşede 3 noktalı menüye basın ve Ayarlar‘a tıklayın.
 3. Gelen Ayarlardan “Gizli dosyaları göster” seçeneğini Aktif yapın.
 4. Daha sonra geri gelin ve Dahili depolama kısmına girin.

Android Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

 1. Burada “DCIM” klasörünü bulun ve girin.
 2. Ardından “.thumbnails” klasörünü bulun ve oraya girin.

Android Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Daha önceki resimlerinizi burada bulabilirsiniz. Buradaki resimleri seçip başka bir yere kopyalamayı unutmayın.

DiskDigger ile silinen fotoğrafları kurtarma

DiskDigger

DiskDigger uygulaması android telefonlarda en iyi ve ücretsiz dosya kurtarma programıdır diyebiliriz. Hem ücretsiz sürümü hem de Pro sürümü vardır. Ücretsiz sürümde sadece fotoğraflarınızı kurtarabilirsiniz. Ancak pro sürümünde tüm dosya türlerinde tarama ve kurtarma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca varsa telefonunuzda root ile tarama yaparak daha derin ve kesin taramalar gerçekleştirebilirsiniz.

Android veri kurtarma uygulaması indir

DiskDigger photo recovery
DiskDigger Pro file recovery

Disk Digger Kullanımı

 1. Android telefonunuza DiskDigger uygulamssını yükleyin ve uygulamayı açın.
 2. İlk olarak “START BASİC PHOTO SEARCH” butonuna dokunarak taramayı gerçekleştirin.
 3. Uygulama sizden Dosyalara erişim yetkisi isteyen bir pencere gösterecektir. Bunun için “GO TO SETTINGS” düğmesine dokunun ve ardından “Tüm dosyaları yönetme erişimin..” kısmında izin verin.
 4. Erişim izni verdikten sonra, uygulama telefonunuzda tarama işlemini yapacaktır. Tarama bitince isterseniz tek tek kurtarılan resimleri seçin, istersenizde Menü butonuna dokunarak tüm dosyaları seçebilirsiniz.

DiskDigger uygulaması ile silinen fotoğrafları kurtarma

 1. Resimleri tek tek seçmek yerine üç noktalı menu tuşuna dokunup çıkan seçeneklerden “Select all” kısmına tıklayarak tüm çıkan sonuçları seçin.
 2. Tarama sonucunda bulunan resimleri kurtarmak için en aşağıda bulunan “RECOVER” düğmesine dokunun.
 3. Ugulama kurtarılacak fotoğrafları nereye kaydetmek istediğiniz soracaktır. Burada gene telefona kaydetmek için “Save the files to a custom location on your device (you will need to find the files yourself after saving).” seçeneğine dokunun.

DiskDigger uygulaması ile silinen fotoğrafları kurtarma

 1. Uygulama yerel depolama kısmında bir yer seçmenizi isteyecek, siz de burada bulunan bir klasör seçebilir veya yeni bir klasör oluşturabilirsiniz. Daha sonra “BU KLASÖRÜ KULLAN” düğmesine dokunun ve kurtarılan resimlerin kaydetme işleminin bitmesini bekleyin.

İsterseniz bir hafıza kartına veya bulut hesabınıza da dosyaları kaydedebilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle