Android Paket Çakışması Çözümü

Android Paket Çakışması Çözümü, Apk Uygulama Yüklerken Paket Çakışması. Android Uygulama güncellerken “Paket, mevcut bir paketle çakıştığından uygulama yüklenemedi” hatası veriyor. Uygulama güncellenmiyor.

Android Apk Uygulama Paket Dosyaları

Samsung, Xiaomi, Huawei gibi Android işletim sistemini kullanan telefonların avantajlarından biri de dışardan Apk paketli uygulamaları yükleme imkanıdır. Böylece Modlanan uygulamaları ücretsiz bir şekilde kullanabiliyoruz.

Bildiğiniz gibi dışardan yüklediğimiz Apk uygulama dosyası Google Play Store‘daki paket ve imzaya sahip değilse güncelleme almaz. Bu nedenle Modlanan veya farklı bir derleyicide düzenlenen Apk dosyası farklı bir imzaya sahip olduğu için elle güncellememiz gerekmektedir.

Ancak bazen yeni sürüm Apk dosyasını yüklerken “Paket, mevcut bir paketle çakıştığından uygulama yüklenemedi” aynı zamanda “Hata, Uygulama yüklenmedi, Aynı adı taşıyan bir paket zaten var” veya “Uygulama imzası aynı paket adı ile zaten yüklü bir uygulamanın imzası eşleşmiyor” hatası alabiliyoruz.

Bunun nedeni: Mevcut Apk dosyası ile yeni apk dosyasının aynı imzaya (Signature) sahip olmamasından kaynaklanmaktadır. Bir başka deyişle farklı bir derleyici ve geliştirici tarafından derlenmiş olmasıdır.

Android Paket Çakışması Çözümü

Bu hatanın çözümüne gelelim. Ya aynı geliştirici’nin düzenlediği yeni sürüm Apk dosyasını bulup yükleyeceksiniz ki bu zor olacaktır. Ya da Eski Apk dosyasını, yani uygulamayı telefondan kaldırıp yeni Apk dosyasını yüklemektir.

Böylece güncelleme işlemi yerine normal yükleme işlemi yaptığınız için herhangi bir çakışma meydana gelmeyecektir. Bu şekilde rahatlıkla yeni apk dosyanızı yükleyebilirsiniz. Diğer bir ihtimal de indirdiğiniz Apk dosyası yanlış veya hatalı indi. Bu durumda da uygulama telefonunuza yüklenmeyecektir. Apk dosyasını yeniden indirmeyi deneyebilirsiniz.

Bazen paket çakışma hatası aldığınızda, o uygulamanın telefonunuzda yüklü olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak bu hatayı alıyorsanız muhakkak aynı paket adında bir uygulama telefonunzda yüklü demektir. Bu uygulamayı bulup kaldırmaılısınız.

Bir örnek verelim: Yotube uygulaması telefonunuzda sistem dosyası olarak yüklüdür. Siz kalkıp aynı paket adında modlu YouTube uygulamasını yüklemeye kalkarsanız paket çakışma hatası alırsınız. Bu nedenle önce sistem uygulamasını kaldırmalısınız veya farklı paket adında bir Apk yüklemelisiniz.

Android Hızlandırma

Daha önce hazırladığımız Android telefon ve tabletleri hızlandırma yöntemlerini paylaşmıştık. Bu yazımıza bakmadıysanız muhakkak göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Android işletim sistemini hızlandırma yöntemleri, ipuçları ve işe yarar bigiler bulacaksınız. Bunun için:

Android Hızlandırma Yöntemleri (Yararlı İpuçları)

Abone Ol
Bildir
guest
10 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Mikail
Mikail
26 gün önce

Abi selam bende minecraft 1.20 indiricem aynı hatayı veriyor uygulama paket adlarına bakıyorum minecraft la alakalı hiç bişi yok yardım eder misiniz acaba

Utku
Utku
3 ay önce

Abi bende samsung tab 6 lite var minecrat 1.20 Indiriyom ama bu hatayi veriyor ne yapacyim lutfen yardim et kuzenlerimle minecraft oyunicaz oyuniyamiyoruz lutfen yardim et.

Expert
Expert
4 ay önce

Hocam merhabalar ben alight motion eskiden indiriyordum bi zamanlar bozuldu artık yüklenmiyordu her türlü şeyi denedim araştırdım en son sizin böyle bir tartışma açtığınızı gördüm, telefonumda uygulamayı indirneye çalıştığım zaman “imzalar eşleşmiyor alight motion güncellemesi, yüklü uygulamanın imzasıyla eşleşmiyor. Bu güncellemeyi yüklemek için, önce kullanmakta olduğunuz sürümün yüklemesini kaldırın.” gibi birşey veriyor sile basıyorum silemiyor dosyalara bakıyorum alakalı hiçbirşey yok nasıl bulabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz?

Expert
Expert
4 ay önce
Yanıt  Teknik Not

Evet hocam modlu sürüm yüklemeye çalışıyorum fakat telefonumda alight motion yok, dediğiniz yerden de baktım herhangi paket adı bulunmuyor telefonumda uyumluluk play storedan bakınca çalışılabilir yazıyor telefonum redmi note 8 pro Android sürümü 11 RP1A.200720.011 SAI uygulamasından baktığımda imzalar eşleşmiyor telefonun kendi mağazasından indirince İmzalar eşleşmiyor
Alight Motion güncellemesi, yüklü uygulamanın imzasıyla eşleşmiyor. Bu güncellemeyi yüklemek için, önce kullanmakta olduğunuz sürümün yüklemesini kaldırın. diyor aşşağıdan kaldıra basınca birşey değişmiyor telefonun gizli bölümünede baktım dosyalardada en ufak alakalı birşey yok.

Kahveci
Kahveci
6 ay önce

Minecraftın eski sürümünü indirmek için yeni sürümünü sildim ama silerken önbelleği temizle demedim sonra silip indirdikten sonra eski sürümü uygulama paket çakışmasından dolayı yüklenemiyor diyor. Ben minecraftı bulamıyorumki önbelleği sileyim yükliyemiyorumda şimdi ne yapayim