Android Güvenli Mod

Android Güvenli Mod Nedir? Nasıl Açılır? Nasıl Kapatılır? Samsung, LG, Sony, Huawei, HTC, Xioami, Güvenli moddan normal moda geçiş. Güvenli moddan nasıl çıkılır?

Android Güvenli Mod

İşletim sistemlerinde bulunan Güvenli Mod (Safe Mode) Android sistemlerinde de mevcuttur. Telefonunun tam çalışamaması yan yazılımsal veya donanımsal bir sorun nediyle düzgün çalışamaması nedeniyle Güvenli Mod açılır.

Ancak bazende telefona zararlı bir yazılım bulaştığını düşündüğümüzde veya güncelleştirme problemleri nedeniyle kendimizde cihazı Güvenli moda alabiliriz. Telefon Güvenli modda açıldığında önemli sistem servisleri hariç hiç bir servis veya uygulama açılamaz, yani android minimum bir şekilde çalışır.

Android güvenli mod ne işe yarar?

  • Güvenli mod ile cihazınızı kararlı hale getirin,
  • Sistemin stabil çalışmasını önleyen uygulamalara müdahale edin,
  • Telefonda donma, kilitlenme, yavaşlama gibi problemlere yol açan uygulamaları kaldırın,
  • Sisteme zarar veren araçları ve dosyaları kaldırın.

Android Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Android telefonlarda güvenli moda girmek telefondan telefona farklılık gösterebilir. Ancak biz en çok kullanılan markalar için nasıl yapılacağını anlatacağız.

  1. Telefonunuzun tuş kilidini açın.
  2. Ardından güç tuşuna basılı tutun.
  3. Açılan menüde telefonu kapatma simgesine basılı tutun.
  4. Ekrana Güvenli mod simgesi gelecektir. bu simgeye tıklayın.
  5. Telefon yeniden başlayıp Güvenli modda açılacaktır.

Android Güvenli Mod Nedir? Nasıl Açılır, Kapatılır?

Android Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

Bazen siz istemeden telefonunuz Güvenli Modda açılabiliyor. Bu da telefonunuzu tam fonksiyonlu kullanmanıza engel olur. Android telefonunuzu Güvenli Moddan çıkarmak için tek yapmanız gerek telefonunuzu yeniden başlatmak. Telefonunuzun Güç tuşunu basılı tutun açılan menüden Yeniden başlat butonuna tıklayın.

samsung güvenli mod kapama, samsung güvenli mod açma, güvenli moddan nasıl çıkılır telefon, güvenli mod nasıl açılır, samsung güvenli mod kapanmıyor, sony xperia güvenli mod kapatma, güvenli moddan nasıl çıkılır forum

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle