Gmail Hesap Açma, Google Play Hesabı Nasıl Açılır?

Android cihazınızda Gmail E-Postalarınız Otomatik gelmiyor mu? Size e-mail gönderildiğinde e-posta size ulaşmıyor mu? O halde Gmail Senkronizasyon Ayarlarınız yapılmamış olabilir.

Android Senkronizasyon

Android cihazlarda Verilerin uzak verilerle eşleşmesi için Senkronizasyon özelliği vardır. Senkronizasyon’un görevi Uygulamalarınızla uzak sunuculardaki verileri belli aralıklarla otomatik eşitler. böylece gerçek zamanlı bir veri trafiği meydana gelir.

Gmail veya benzeri uygulamalarda da senkronizasyon kapalı veya doğru ayarlanmamışsa e-mail’eriniz de gelmez. Ayrıca Mail yanı sıra Rehber, Takvim senkronizasyonu da çalışmıyordur.  Şimdi sizlere Gmail Senkronizasyon Ayarları Nasıl Yapılır? açıklayalım.

Gmail Senkronizasyon Ayarları

 >  Android cihazınızda Ayarlar >> Hesaplar ve senkronizasyon kısmına gidin. Burada Otomatik senkronizasyon kapalı ise açık konuma getirin.

 >  Gmail için senkronizasyon ayarlarını yapmadan önce, Gmail hesabınızı eklemiş olmalısınız. Bir Gmail hesabınız yoksa hemen bir tane oluşturup ya da mevcut Gmail adresiniz ile HESAP EKLE tıklayarak giriş yapıp ayarlara geçebilirsiniz.

Android Gmail Senkronizasyon Ayarları Nasıl Yapılır?

 >  Otomatik senkronizasyonu açtıktan sonra hemen altındaki listede bağlı hesaplarımız bulunmaktadır. bu hesaplar için ayrı ayrı senkronizasyonu açıp kapatabilirsiniz. Şimdi biz Google‘ye seçerek Google hesaplarımıza gidiyoruz. Çıkan listede Ayarlarını yapacağımız Google hesabına dokunun.

 >  Açılan listede Google hesabımızın özellikleri karşımıza gelir. Burada senkronize olacak özellikleri etkinleştirip, istemediklerinizi de devre dışı bırakabilirsiniz.

Android Gmail Senkronizasyon Ayarları Nasıl Yapılır?

 >  Örenğin Önemli olan seçenekler Gmail ve Rehber senkronizasyonunu etkin yapabilirsiniz. ya da tümünü etkinleştirebilirsiniz. Rehber senkronizasyonu Rehberinizi Google hesabınızda saklar. Eğer Rehber için senkronizasyon açık değilse, yeni eklenen kişileriniz Google hesabınızda saklanamayacaktır.

 Bilgi:  Hesaplar ve senkronizasyon kısmındaki hesaplarınızda gereksiz gördüğünüz senkronizasyonları Devre dışı bırakarak hem veri tasarrufu hem de Performans/Batarya süresi bakımından verim elde edersiniz.

Android telefonunuzda performans veya batarya süresi problemleri yaşıyorsanız, Android Telefonlar için Hızlandırma Yöntemleri adlı makalemize göz atabilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle