Xiaomi Mi 9T Root Yapma, Mi9T TWRP Yükleme

Xiaomi Mi 9T Root Yapma, Mi9 TWRP Yükleme. Xiaomi Mi 9T Redmi K20 Modeline Root Atma. Mi 9T Nasıl Rootlanır? Bootloader kilidi açılmış mi 9T cihazlara Root ve TWRP yükleme.

Bu işlemler Bootloader kilidi açılmış, kaldırılmış cihazlarda işe yaramaktadır. Bootloader kilidi kaldırma desteği Xiaomi tarafından resmi olarak verilmektedir. Eğer sizde Mi9T modeline sahipseniz ve bootloader kilidinizi açmadıysanız aşağıdaki bağlantıdan ilgili konuya giderek Bootloader kilidinizi açabilirsiniz.

 >  Xiaomi Mi9T Bootloader Kilidini Açmak için Tıklayın.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader ve Recovery kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

İşlem 1: Xiaomi Mi 9T TWRP Yükleme

Gerekli araçlar:

adb-setup.exe > İndir
 TWRP.img > İndir = Adını recovery.img olarak değiştirip C:/adb klasörüne atın. Aşağıdaki dosyaları TWRP yükledikten sonra telefonun Dahili depolama bölümüne atacaksınız.
Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt.zip > İndir
Magisk.zip > İndir

Hazırlık 1: Geliştirici seçeneklerini açın

  1. Geliştirici menüsü gizlidir açmak için Ayarlar > Telefon hakkında kısmına gidin.
  2. Burada “MIUI sürümü” kısmına 5-6 defa üst üste basın.
  3. 5-6 defa MIUI sürümü kısmına bastıktan sonra ekrana “Artık bir geliştiricisiniz” uyarısı gelir.

Xiaomi Geliştirici seçeneklerini açma

Hazırlık 2: OEM kilidi ve USB Hata ayıklamayı açın

  1. OEM kilidini açmak için: Ayarlar > Ek ayarlar > Geliştirici seçenekleri kısmına gidin.
  2. Burada “OEM kilit açma” ve “USB hata ayıklama” seçeneklerini etkinleştirin.

Xiaomi OEM kilidi ve USB Hata ayıklama

Adım 1: Öncelikle klavyeden Windows + R KeyWin+R tuşlarına birlikte basın. Açılan Çalıştır penceresine aşağıdaki kodu yazın ve ENTER tuşuna basın.

Windows 10 Arka plan uygulamalarını Tamamen Kapatma

Adım 2: Siyah ekranlı pencere açılınca, telefonu ekran açıkken bilgisayara bağlayın ve aşağıdaki “adb devices” kodunu kopyalayıp siyah ekrana sağ tıklayarak yapıştırın ve ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelecek; Bu bilgisayara her zaman izin ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

adb devices

Adım 3: Daha sonra telefonumuzu fastboot moduna almak için: Siyah cmd ekranına aşağıdaki “adb reboot bootloader” kodunu yazıp klavyeden “ENTER” tuşuna basın.

adb reboot bootloader

Adım 4: Yukarıdaki kodu girip Klavyeden Enter yaptıktan sonra cihaz fastboot moda girecektir. Daha Sonra aşağıdaki kodu yazıp ENTER basın. Bu kod TWRP’yi yükleyecek koddur.

fastboot flash recovery recovery.img

Adım 5: TWRP Yükleme işlemi bitti. Şimdi telefonu TWRP modunda açmalıyız. Unutmayın TWRP yüklendi ama daha kalıcı olmadı. Telefon normal şekilde başlarsa TWRP silnir. Şimdi telefonu TWRP Modunda başlatmak için: Telefonu USB’den çıkartın ve Ses Yükseltme + Güç tuşunu basılı tutun, taki telefon kapanıp titreşinceye kadar. Titreşim sonrası tuşları bırakın.

Xiaomi TWRP Modu

TWRP Modu açıldıktan sonra Yama ve Root aşamalarına geçebiliriz.

İşlem 2: Xiaomi Mi 9T Root Yapma

Adım 1: TWRP Modunda iken Keep Read Only Butonuna dokunun. Ardından Wipe ve Format Data butonlarına dokunun. Gelen kutucuğa “yes” girin ve Mavi “ENTER” düğmesine basın. Daha sonra Orta tuşa basına ve TWRP Ana ekranına gelin. Ardından Reboot > Recovery düğmelerine sırayla dokunun.

Xiaomi Mi 9T Root

Xiaomi Mi 9T Root

Adım 2: Cihazınız kapanıp tekrar TWRP modunda açılacaktır. TWRP de Keep Read Only Butonuna dokunun. Şimdi Telefon bilgisayara takılı iken, Bilgisayarım/telefonunuzun dahili depolama bölümüne Disable_Dm-Verity_FEC_v1.2.zip ve Magisk.zip dosyalarını kopyalayın. Telefonu USB’den çıkartın. Şimdi TWRP ana ekranında iken Install butonuna dokunun. Ardından Disable_Dm-Verity_FEC_v1.2.zip dosyasını seçin ve Swipe to install butonunu sağa doğru sürükleyin. Yükleme esnasında kırımızı yazıyla hata verirse geri gelip bir daha yükleyin. Son olarak Magisk.zip dosyasını da aynı şekilde yükleyin.

Xiaomi Mi 9T Root

Adım 4: Şimdi Orta tuşa basıp TWRP ana ekranına gelin ve ardından Reboot > System düğmelerine sırayla dokunun. Böylece Root yüklenmiş telefonunuz açılacaktır.

Xiaomi Mi 9T Root

Final: Son olarak Telefon açılınca Uygulamalar arsında Magisk Manager olduğunu göreceksiniz. Bu uygulama root izinlerini yöneten uygulamadır.

Abone Ol
Bildir
guest
1 Yorum
En Eski
En Yeni
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Osman
Osman
3 ay önce

Kaç tane video izledim olmadı, sizin sayenizde root atabildim telefonuma. Çok teşekkür ederim rehber için.