Xiaomi Mi 9 Lite/Mi CC9 Root Yapma, TWRP Yükleme

Xiaomi Mi 9 Lite/Mi CC9 Root Yapma, Mi9 Lite TWRP Yükleme. Xiaomi Mi 9 Lite Modeline Root Atma. Mi CC9 Nasıl Rootlanır? Bootloader kilidi açılmış mi 9 lite cihazlara Root ve TWRP yükleme.

Bu işlemler Bootloader kilidi açılmış, kaldırılmış cihazlarda işe yaramaktadır. Bootloader kilidi kaldırma desteği Xiaomi tarafından resmi olarak verilmektedir. Eğer sizde Mi9 Lite modeline sahipseniz ve bootloader kilidinizi açmadıysanız aşağıdaki bağlantıdan ilgili konuya giderek Bootloader kilidinizi açabilirsiniz.

 >  Xiaomi Mi 9 Lite Bootloader Kilidini Açmak için Tıklayın.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader ve Recovery kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

İşlem 1: Xiaomi Mi 9 Lite TWRP Yükleme

Gerekli araçlar:

adb-setup.exe > İndir
 Android 10 için: TWRP > İndir / Alternatif = recovery.img ve misc.bin dosyalarını Yerel Disk C:/adb klasörüne atın.
 Android 9 için: TWRP > İndir / Alternatif = recovery.img ve misc.bin dosyalarını Yerel Disk C:/adb klasörüne atın.
Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt.zip > İndir
Magisk.zip > İndir

Hazırlık 1: Geliştirici seçeneklerini açın

  1. Geliştirici menüsü gizlidir açmak için Ayarlar > Telefon hakkında kısmına gidin.
  2. Burada “MIUI sürümü” kısmına 5-6 defa üst üste basın.
  3. 5-6 defa MIUI sürümü kısmına bastıktan sonra ekrana “Artık bir geliştiricisiniz” uyarısı gelir.

Xiaomi Geliştirici seçeneklerini açma

Hazırlık 2: OEM kilidi ve USB Hata ayıklamayı açın

  1. OEM kilidini açmak için: Ayarlar > Ek ayarlar > Geliştirici seçenekleri kısmına gidin.
  2. Burada “OEM kilit açma” ve “USB hata ayıklama” seçeneklerini etkinleştirin.

Xiaomi OEM kilidi ve USB Hata ayıklama

Adım 1: Öncelikle klavyeden Windows + R KeyWin+R tuşlarına birlikte basın. Açılan Çalıştır penceresine aşağıdaki kodu yazın ve ENTER tuşuna basın.

Windows 10 Arka plan uygulamalarını Tamamen Kapatma

Adım 2: Siyah ekranlı pencere açılınca, telefonu ekran açıkken bilgisayara bağlayın ve aşağıdaki “adb devices” kodunu yazın ve ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelecek; Bu bilgisayara her zaman izin ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

adb devices

Adım 3: Daha sonra telefonumuzu fastboot moduna almak için: Siyah cmd ekranına aşağıdaki “adb reboot bootloader” kodunu yazıp klavyeden “ENTER” tuşuna basın.

adb reboot bootloader

Adım 4: Yukarıdaki kodu girdikten sonra cihaz fastboot moda girecektir. Daha Sonra aşağıdaki kodları sırasıyla yazıp ENTER basın. Bu kodlar TWRP’yi yükleyecek koddur.

fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash misc misc.bin

Adım 5: TWRP Yükleme işlemi bitti. Şimdi telefonu TWRP modunda açmalıyız. Unutmayın TWRP yüklendi ama daha kalıcı olmadı. Telefon normal şekilde başlarsa TWRP silnir. Şimdi telefonu TWRP Modunda başlatmak için: Telefonu USB’den çıkartın ve Ses Yükseltme + Güç tuşunu basılı tutun, taki telefon kapanıp titreşinceye kadar. Titreşim sonrası tuşları bırakın.

Xiaomi TWRP Modu

TWRP Modu açıldıktan sonra Yama ve Root aşamalarına geçebiliriz.

İşlem 2: Xiaomi Mi 9 Lite Root Yapma

Adım 1: TWRP Modunda iken Keep Read Only Butonuna dokunun. Ardından Wipe ve Format Data butonlarına dokunun. Gelen kutucuğa “yes” girin ve Mavi “ENTER” düğmesine basın. Daha sonra Orta tuşa basına ve TWRP Ana ekranına gelin. Ardından Reboot > Recovery düğmelerine sırayla dokunun.

Xiaomi Mi 9 Lite/Mi CC9 Root

Xiaomi Mi 9 Lite/Mi CC9 Root

Adım 2: Cihazınız kapanıp tekrar TWRP modunda açılacaktır. TWRP de Keep Read Only Butonuna dokunun. Şimdi Telefon bilgisayara takılı iken, Bilgisayarım/telefonunuzun dahili depolama bölümüne Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt.zip ve Magisk.zip dosyalarını kopyalayın. Telefonu USB’den çıkartın. Şimdi TWRP ana ekranında iken Install butonuna dokunun. Ardından Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt.zip dosyasını seçin ve Swipe to install butonunu sağa doğru sürükleyin. Yükleme esnasında kırımızı yazıyla hata verirse geri gelip bir daha yükleyin. Son olarak Magisk.zip dosyasını da aynı şekilde yükleyin.

Xiaomi Mi 9 Lite/Mi CC9 Root

Adım 4: Şimdi Orta tuşa basıp TWRP ana ekranına gelin ve ardından Reboot > System düğmelerine sırayla dokunun. Böylece Root yüklenmiş telefonunuz açılacaktır.

Xiaomi Mi 9 Lite/Mi CC9 Root

Final: Son olarak Telefon açılınca Uygulamalar arsında Magisk Manager olduğunu göreceksiniz. Bu uygulama root izinlerini yöneten uygulamadır.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle