Wordpress

WordPress Güncel Ping Servisleri Listesi 2024, WordPress Güncel ve Çalışan Ping Servisleri Listesi 2023, WordPress Ping Servisleri 2024

Merhaba değerli ziyaretçi bu başlıktan güncel ve çalışan ping servislerin listesini sizler için paylaşıyoruz. Kısaca ping servisleri Web Sitelerin indexlenme hızını arttıran servislerdir. Bir bakıma yeni bir yazı paylaştığınızda bunun ilk sizin sitede yayınlandığının kanıtı olur ve arama motorları tarafından daha hızlı ve daha yükseklerde indexlenmesini sağlıyor.

En büyük artısı yayınlandığınız yazının bazı botlar veya kişiler tarafından hemen kopyalanıp sizden önce indexlenmesine engel oluyor, yani çalınmasına tüm emeklerinizin boşa gitmesine engel oluyor.

Ping servisleri yüksek miktarlarda veri depolama özellikleri bulunan alanlardır.  Sitenize girilen içeriklerin daha sonrasında bu ping servislerine istek göndererek güncelleme olduğu ve yeni bir yazının girildiği hakkında karşı ping servislerini bilgilendirmesini sağlar.  Bu sayede sitenize arama motorlarına ait robot botlarının hızlı bir şekilde ulaşarak verilerinizi indexlemesi sağlanır.

Bu servisleri kullanabilmek için ve siteniz içerisinde gerçekleştirebilmek için .asp .aspx ve .php dillerinde SendPing fonksiyonunu kullanabilirsiniz. bu konu hakkında yazılımcınızdan bilgi alıp veya googleden araştırmalar yapabilirsiniz.

WordPress te ise bu özellik desteklenmektedir. bunun için Wp-Admin paneline giderek “Ayarlar” menüsündeki “Yazma” menüsüne girerek “Servisleri Güncelle”  bölümünde bulunan liste alanına güncel ping servis listesini girip Değişiklikleri kaydetmeniz yeterlidir.

Wordpress Güncel Ping Servisleri Listesi

WordPress Güncel Ping Servisleri Listesi

Abone Ol
Bildir
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Fehmi
Fehmi
1 yıl önce

Teşekkür Ederim.