Wordpress

WordPress Eklenti Devre Dışı Bırakma, Wordpress Eklenti Etkisizleştirme, WordPress Eklenti Durdurma Devre Dışı Bırakma Silme, WordPress sorrunlu Eklenti Pasifleştirme

WordPress sitenizde bir eklenti hata verdiyse ve bu hata yüzünden WordPress yönetim paneline ulaşamıyor ve WordPress Paneli > Elentiler kısmından eklentiyi devre dışı bırakamıyorsanız, aşağıda anlattığımız çözüm yolu ile eklentiyi devre dışı bırakabilir. Tekrar wp-admin kısmına ulaşabilirsiniz.

WordPress sitenizde eklenti kaynaklı bir sorun varsa, Örneğin WordPress Sitenize giriş sırasında bir insan doğrulama (reCAPTCHA) kullanıyorsanız, Bu doğrulama api-key sorunu verdiğinde, siz Admin panele Normal yoldan giriş yapamayacaksınız. Bu durumda bu sorunun üstesinden gelebileceğimiz tek bir ol var, o da sunucumuza giderek eklentinin adını değiştirmek.

WordPress Eklenti Devre Dışı Bırakma

Yukarıda da belirttiğimiz gibi eklentiyi devre dışı bırakmak için o eklentinin klasörünün adını yeniden adlandıracağız. Nasıl mı? Hosting panelinizin Dosya yöneticisinden veya bir FTP programı kullanacağız biz FileZilla kullanarak anlatacağız.

  1. Öncelikle FileZilla ile sitenizin bulunduğu dizine gidin.
  2. Sırasıyla wp-content > plugins dizinine gidin.
  3. Burada sitenizde yüklü olan eklentileri göreceksiniz.
  4. Devre dışı bırakmak istediğiniz eklentiyi bulup yeniden adlandırın, yani eklenti adının önüne “ (tire) işareti koyun ve kaydedin.

Wordpress Eklenti Devre Dışı Bırakma

Eklentinin adını değiştirdikten sonra artık wp-admin’e gidip eklentinin devre dışı kaldığını görebilirsiniz. İyi çalışmalar.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle