Wordpress

WordPress 404 Linkleri Ana Sayfaya Yönlendirme, WordPress 404 Sayfaları Anasayfaya Yönlendirme, WordPress 404 sayfasını kolayca Anasayfaya yönlendirin, 404 Hatası Veren Bütün Linkleri Anasayfaya Yönlendirme, 404 Hata Sayfalarını Anasayfaya Yönlendirme Nasıl Yapılır?

WordPress sitenizde çok fazla 404 Hata Sayfası mevcut ise, bu durum çok can sıkar. Ayrıca bu 404 hatalı sayfaların SEO açısından da olumsuz yönde etki etmektedir. 404 linkleri Ana Sayfaya Yönlendirme neden bu kadar önemli? Webde bir sayfa yayından kaldırılmışsa, silinmişse veya URL de değişiklik yapılmışsa, Eski bağlantıya gelen trafikler 404 hatası ile karşılaşacaktır. Bu durum SEO açısından sıkıntı yaratacağı gibi Google ‘daki değerinizi de düşürecektir.

404 Linkleri Ana Sayfaya Yönlendirme

Tüm 404 Hata Sayfalarını Ana Sayfaya Yönlendirmek için aşağıdaki kodları temanızın 404.php sayasının en üst kısmına eklemelisiniz. Bunun için Bir FTP uygulaması ile (Biz FileZilla kullanacağız) Sitenizin dizinine gidin wp-content > themes > temanız klasöründe 404.php dosyası olmalı, bu dosyayı bilgisayarınıza indirip aşağıdaki kodları üst kısma ekleyin.

Eğer temanızda 404.php diye bir dosya yoksa Not defterine yukarıdaki kodları ekleyip adını ve uzantısını 404.php olarak kaydedin ve temanızın wp-content > themes > temanız dizinine gönderin.

Kodlarla uğraşmak istemezseniz, bir eklenti yardımı ile 404 Hata Sayfalarını Ana Sayfaya Yönlendirmek isterseniz. All 404 Redirect to Homepage adlı eklentiyi kullanabilirsiniz.

Wordpress 404 Hata Sayfalarını Ana Sayfaya Yönlendirme

Eklentiyi WordPress’e yükledikten sonra, Yönetim paneli > Ayarlar > All 404 Redirect to Homepage kısmına gidin. 404 Redirection status: kısmını Enabled seçin ve Rediresct all 404 pages to: kısmını da site url adresinizi girdikten sonra, Update Options butonu ile ayarları kaydedin.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle