Bir Programı internet Erişimine Kapatma

Windows Güvenlik Duvarını Kapatma, Windows 10’da Güvenlik duvarı tamamen nasıl kapatılır? Microsoft Defender Güvenlik Duvarı’nı açma veya kapatma. Windows 10 güvenlik Duvarı Tamamen kapatma

Windows Güvenlik Duvarını Kapatma

Windows Güvenlik Duvarı, Windows ile yerleşik gelen ağ trafiğini kontrol eden bir yazılımdır. Microsoft Windows 10’da ismini Windows Defender Güvenlik Duvarı olarak değiştirdi, ancak tüm Windows sürümlerinde neredeyse aynı özelliklere sahiptir. Bazı durumlarda güvenlik duvarını kapatmak isteyebilirsiniz. Örneğin: Başka bir güvenlik duvarına sahipseniz veya kullandığınız bir uygulamanın çalışmasına engel oluyorsa kapatabilirsiniz. Ancak Windows Güvenlik Duvarını Kapatmak bilgisayarınıza güvenlik açıkları oluşturacaktır. Bunun için kapatmanızı önermiyoruz. Eğer kullandığınız programa güvenlik duvarından izin vermek isterseniz bu makaleden yararlanabilirsiniz: Bir Programı internet Erişimine Kapatma veya izin verme

Windows Güvenlik Duvarını Denetim Masasından Kapatma

  1. Klavyenizden Windows + R KeyWin+R tuşlarına bitlikte basın. Çalıştır penceresi açılacaktır. kısmına “firewall.cpl” yazın ve Tamam Butonuna basın.
  2. Veya “Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Windows Defender Güvenlik Duvarı\Ayarları Özelleştir” yolunu takip ederek de ulaşabilirsiniz.

firewall.cpl

  1. Karşımıza Windows Defender Güvenlik duvarı ekranı çıkacaktır. Burada sol panelde “Windows Defender Güvenlik duvarı’nı etkinleştir veya devre dışı bırak” seçeneğine tıklayın.

Windows Güvenlik Duvarını Kapatma

  1. Açılan yeni pencerede iki adet olan “Windows Defender Güvenlik Duvarı’nı kapat (önerilmez)” seçeneğini işaretleyin ve Son olarak “Tamam” butonuna tıklayarak değişiklikleri kaydedin.

Windows Güvenlik Duvarını Kapatma

Güvenlik Duvarını Komut İstemi ile Kapatın

Güvenlik duvarını bir komut satırı ile de kolayca kapatıp açabilirsiniz, bunun için:

  1. Bilgisayarınızda Başlat menüsünü açın ve “cmd” yazın. Çıkan sonuçlarda “Komut İstemi” bulun. Hemen yanındaki seçeneklerden “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğini seçin.

Komut istemi

  1. “Komut İstemi” penceresine aşağıdaki kodu girin ve sonra “ENTER” tuşuna basın: Güvenlik Duvarını Kapatmak için off olanı açmak için on olan komutu kullanın.

Windows Güvenlik Duvarını Komut İstemi ile Kapatma

İyi Çalışmalar…

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle