Bir Programı internet Erişimine Kapatma

Windows Firewall ile Bir Programı internet Erişimine Kapatma, Windows 10’da bir uygulamanın internete erişimini engellemek. internet erişimini engelleme programı.

Bir Programı internet Erişimine Kapatma

Çoğu zaman bir programın internet erişimini engellemek isteyebilirsiniz. Veya autocad internet erişimini kapatma. Veya Zaten engelli bir programın internet erişimi engelleme kaldırma yapmak isteyebilirsiniz.

Windows bilgisayarlarımıza yüklediğimiz uygulamaların çoğu internete bağlanmak ister. Web tarayıcılarımızı bu listeden çıkardığımızda çoğu program bizden habersiz veri toplar ve bunu gönderir. Örneğin: Kendisini otomatik olarak güncellemekte ısrar eden bir uygulamanız olabilir, ancak bu güncellemelerin bazı işlevleri bozduğunu ve bunları durdurmak isteyebilirsiniz. Bir Programı İnternet Erişimine Kapatmak isterseniz bu rehberi uygulamanız yeterli olacaktır.

Bir Uygulamanın internete bağlanmasını engellemek

 1. Klavyenizden Windows + R KeyWin+R tuşlarına bitlikte basın.
 2. Çalıştır penceresi açılacaktır. kısmına “wf.msc” yazın ve Tamam Butonuna basın.

Windosws Defender Güvenlik Duvarı

 1. Karşımıza Windows Defender Güvenlik duvarı çıkacaktır. Burada sol panelde “Giden Kurallar” yani bilgisayarımızda giden istekler sekmesine tıklayın.
 2. Yeni bir kural ekleyeceğimiz için, Sağ tarafta “Yeni Kural…” bağlantısına tıklayın.

Bir Programı internet Erişimine Kapatma

 1. Açılan pencerede “Program” seçeneğini işaretleyin ve “İleri >” butonuna tıklayarak devam edin.

Bir Programı İnternet Erişimine Kapatma

 1. Şimdi hangi programı engelleyecek veya izin vereceksek “Bu programın yolu” kısmından “Gözat..” butonu ile programımızın konumu seçeceğiz.

Bir Programı İnternet Erişimine Kapatma

 1. Açılan pencerede engelleyeceğimiz uygulamayı bulup seçelim ve “Aç” diyelim.

Bir Programı Ağ Erişimine Kapatma

 1. Aşağıdaki görselde olduğu gibi programın ana .exe dosyasını seçtikten sonra “İleri >” butonu ile devam ediyoruz.

Bir Programın internete bağlanmasını engelleme

 1. Bize soruyor bu programa İzin mi verilsin yoksa engellensin mi? Siz de hangisini istiyorsanız onu seçin. Mesela biz engelleyeceğiz. “Bağlantıyı engelle” seçeneğini işaretledikten sonra “İleri >” butonu ile devam ediyoruz

Bir Programı İnternet Erişimine Kapatma

 1. Burada “Etki alanı”, “Özel”, “Ortak” gibi tüm özelliklerde engellenmesini istiyoruz veya izin verilmesini. üç seçenekte işaretli iken “İleri >” butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Bir Programı İnternet Erişimine Kapatma

 1. Burada oluşturduğumuz kurala bir isim veriyoruz. Örneğin Chrome’u engellediğim için. Adını Google Chrome olarak yazdım. Son olarak “Son” butonuna tıklayarak işlemleri tamamlıyoruz.

Bir Programı İnternet Erişimine Kapatma

Bir Programın İnternet Erişim Engelini Kaldırma

Daha önce engellemiş veya izin vermiş olduğunuz bir uygulamanın kuralını silmek isterseniz. Aşağıdaki görselde olduğu gibi; Tekrar Win+R ve “wf.msc” yazarak Windows Güvenlik duvarını açın.

Bir Programı İnternet Erişimine Kapatma

Sol tarafta “Giden Kurallar” kısmından daha önce oluşturduğunuz kuralı bulun ve seçin. Son olarak Sağ taraftaki seçeneklerden “Sil” bağlantısı ile mevcut kuralı silebilirsiniz.

Videolu anlatım

Abone Ol
Bildir
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
cetin
cetin
1 yıl önce

çok işime yaradı teşekkür ederim