Samsung Health Uygulama Açılamaz Hatası Çözümü

Samsung Health Uygulama Açılamaz Hatası Çözümü. s health kök dizinli bir cihazda açılamaz, Samsung health kök dizini hatası çözümü

Çoğu kullanıcının özgürlük hayali ile kullandığı Android telefonları root yapmak ve kullanmak güçleştiriliyor. Bu da Android sever kullanıcıları hayal kırıklığına uğratıyor. Kullanıcılar her ne kadar özgür bir yazılım istese de, Üretici tarafı da Güvenli ve az riskli bir projeye bürünüyor. Bu da knox ve Bootloader kilidi benzeri güvenlik durumuna yol açıyor.

Samsung Health Uygulama Açılamaz

Samsung telefonu Root yaptıktan sonra güvenlik nedeniyle cihazda bazı kısıtlamalar ortaya çıkabiliyor. Bu engellerden biri de shealt vb. programları açınca Uygulama açılamıyor. Cihazınız ele geçirilmiş. hatası verip, uygulamamızı kullanmamıza engel oluyor.

Rootlu telefonunuzda Samsung Health uygulamasını açtığımızda karşımıza: Uygulama açılamaz. Güvenliğiniz için Samsung Health, kök dizinine erişilen bir telefonda açılamaz. (0x110010null5hN2430) hatası çıkar. Bu hatanın çözümünü yani Samsung Health Uygulama Açılamaz Hatası Çözümünü paylaşacağız.

Uygulama Açılamaz Hatası Çözümü

Bu sorun Root’lu telefonlarda ortaya çıktığı için, cihazınızın rootlu olduğunu varsayarak anlatıma geçiyoruz.

 1. Google Play store’dan BuildProp Editor adlı uygulamayı telefonunuza yükleyin. Uygulama yüklenince açın.
 2. BuildProp Editor uygulamasını açınca sizden Root yetkisi isteyecektir, sizde İZİN VER butonuna dokunarak izin verin.
 3. Uygulamanın üst kısmında arama kutusuna “ro.config.tima” yazın. Aşağıdaki listede ro.config.tima değeri çıkacaktır.
 4. ro.config.tima değerine tıklayın ve Value değerini “1” iken “0” yapalım ve SAVE butonuna dokunarak kaydedin.
 5. Son olarak telefonu yeniden başlatın.

Samsung Health Uygulama Açılamaz Hatası Çözümü

Çözüm 2: Elle değiştirme

 1. Root desteği olan bir Dosya yönetici uygulamasını telefonunuza yükleyin. Örneğin: ES Dosya Yöneticisi veya Root Explorer
 2. Biz ES Dosya Yöneticisi üzerinden anlatacağız. ES Dosya Yöneticisini açıp, Sol panelde Araçlar sekmesi altında, Root Gezgini‘ni açın ve Root yetkisini verin.
 3. Ardından Yukarıdan “/” yani Root sekmesine geçin.
 4. Burada “system” klasörüne girin. ardından “build.prop” dosyasına tıklayın çıkan listede “ES Metin Düzenleyici” seçin. Yukarıdaki kalem simgesine tıklayıp. Düzenlemeyi etkinleştirin.
 5. En aşağılara inin. Burada “ro.config.tima=1” bulup “ro.config.tima=0” olarak değiştirin.
 6. Geri tuşuna basıp değişiklikleri kaydedin. Son olarak telefonu yeniden başlatın.

Abone Ol
Bildir
guest
23 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
erkan
erkan
1 yıl önce

Adamın dibisin kardeş. Sayende çalıştıramadığım uygulamayı hallettim. Çok sağol

abdullah
abdullah
2 yıl önce

merhabalar bende samsung a750gn/ds var telefonumu rootlamak istedim tüm işlemleri doğru yapmama rağmen recovery ekranında twrp yazısında kalıyor bir türlü açılmıyor bende stock rom kurdum tekrar fakat system twrpden silinmediği için yani sıfırdan bir kurulum tam olarak gerçekleşmediği için health uygulamasında bu sorunla karşılaşıyorum acaba bu sorunu çözmemi bir yolu mevcut mudur ?

Cengiz
Cengiz
4 yıl önce

S9 tlf kök dizine ulaştı diyor güvenlik klasörde diyor açılmıyor aceba ne yapsam açarım

Ahmet
Ahmet
4 yıl önce

Dediğiniz gibi yaptım cihaz çok ısınıyor artık şarjda hiç ısınmaz iken şimdi çok ısınıyor ve herşeyde artık çok ısınıyor o sıfırı gene 1 yaptım yeniden açıp kapattım olmadı note 8 resetledim gene eski haline gelmiyor ve acayip ısınıyor bu dediğiniz işlemleri yapmadan önce öyle bi sorun yoktu

Ondan olabilir mi acaba bu işlemdense çüzümü nedir acil yardim

Ahmet
Ahmet
4 yıl önce
Yanıt  Teknik Not

Vala eskidendir root yüklüydü ama böyle bi sorun yoktu bu işlemden sonra oldu root olarak supersu yüklüydü formattan sonra zaten silindi ama gene düzelmedi eski haline dönmedi

Ahmet
Ahmet
4 yıl önce
Yanıt  Teknik Not

Malesef imei ile oynanmış ?

Ali
Ali
5 yıl önce

Merhaba. Galaxy C5 telefonumda aynı sorunu bende yaşıyorum. Cihazım ithalatçı garantili iken Resmi rom olmadığını farketmiştim ve daha sonra kendim Odin aracılığıyla resmi rom yükledim. Bu işlemden sonra S Health uygulamasında sorun yaşıyorum. 1. Yoldaki uygulamayı indirdim ancak uygulamada cihazınız rootlu değil yazısı çıktı. Herhangi bir müdahele yapamadım yani. Anlayacağınız üzere cihazım rootlu değil ancak yinede bu sorunla karşı karşıyayım. Benim için nasıl bir çözüm yolu önerirsiniz ?

Ali
Ali
5 yıl önce
Yanıt  Teknik Not

Cihazımın imesi orjinal kontrol etmiştim zaten ilk paketi açmadan olsun resmi rom atmadan olsun. Peki şimdi telefonu rootlu hale getirip bu adımları denedikten sonra rootu geri mi kaldıracağım yoksa rootlu bir şekilde mi telefonumu kullanacağım?

Baatt
Baatt
5 yıl önce

Telefonumu rootladim ve stock rom yükleyip kaldırdım ama hala böyle bir hata alıyorum

Bypars
Bypars
5 yıl önce

Teşekkür ederim, bende çalıştırdım..

Ali
Ali
5 yıl önce

(Uzun yıllardır rootla, stock ve downlod Romlarla uğraştım.)
Soruna gelelim.
Rootu kaldırdım düzelmedi.
Stock rom yükledim yine aynı…
Yeni samsung cihaz alacaksanız
Sakın rootlamayın kaldırsanız da ne yaparsanız yapın samsung healt pay vb. hiçbiri çalışmıyor.

Osman
Osman
5 yıl önce

Teşekkürler oldu valla çalıştı…

RainRoad
RainRoad
5 yıl önce

Merhaba, Aşağıda yazdığım şekilde cihazı olan onlarca kullanıcı mevcut, onlar içinde yapılacak bir şeyler varsa paylaşmanız dileğiyle. Cihazı önceden rootlanmış fakat artık rootlu değil ve stock rom güncellemelerini sorunsuzca almasına rağmen halen Samsung Healt uygulaması yukarıdaki hatayı vermekte. Yani cihaz bir kez rootlanmışsa dönüşü yok artık, bu hatayı veriyor. Şimdi dediğiniz gibi cihaza tekrar root atıp ilgili dosya değiştirilebilir lakin samsungun aldığı bir yığın önlem yüzünden cihazı yeniden rootlamak hiç akıllıca değil, zira 10 larca uygulamada farklı hatalar veriyor.Varsayalım rootladık ve dosyayı düzelttik, sonra tekrar unroot yapıp telefonu güncelledik, ilgili dosyayı bir yere yedek alıp rootsuz kopyalayabilirmiyiz, eğer böyle bir… DEVAMINI OKU »

Kemal
Kemal
5 yıl önce

Cihaz root li değilse çözüm nedir tşk.