Samsung Galaxy SM-G532 Root Yapma, TWRP Yükleme

Samsung Galaxy SM-G532 Root Yapma, TWRP Yükleme. Samsung Galaxy Grand Prime Plus SM-G532F Android 6.0 Marshmallow Root Atma ve TWRP Recovery Yükleme, Samsung Galaxy J2 Prime Root Atma

Bu yöntem ile Samsung Galaxy J2 Prime SM-G532F/G/M/DS Modellerine aşağıdaki yöntemle Root yapabilirsiniz:

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce Telefonunuzdaki her şey silineceğinden, telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Ayrıca telefonunuzun bazı uygulamaları çalışmayabilir. Cihazınız garanti kapsamından çıkacaktır. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Telefonun Model Numarasını Öğrenme

İlk Önce Telefonumuzun Model numarasını Öğreneceğiz. Bunun için Ayarlar/Telefon Hakkında kısmında Model numarası kısmındaki koda bakıyoruz ve eğer “SM-G532F” modeli ise devam ediyoruz.

Öncelikle Aşağıdaki araçları indirin. Samsung Mobil USB Sürücüsünü bilgisayarınıza kurun. Odin3 programını masaüstüne çıkartın. İndirdiğiniz TWRP.img.tar dosyasını da dokunmadan masaüstünde bulunsun. UPDATE-SuperSU-v2.82.zip dosyasını da daha sonra telefonun dahili depolama konumuna atacaksınız.
Odin3 v3.14.4 İndir/Download
SAMSUNG Mobil USB Sürücü İndir/Download
 UPDATE-SuperSU-v2.82.zip > İndir
 no-verity-no-encrypt_ashyx.zip > İndir
SM-G532F/G/M/DS için: TWRP Dosyası

Samsung Galaxy SM-G532 TWRP Yükleme

Adım 1: Geliştirici seçeneklerini açın:
Geliştirici seçeneklerini açın

  1. Geliştirici seçeneklerini açmak için: öncelikle Telefonunuzda Ayarlar / Telefon Hakkında / Yazılım bilgileri kısmına gidin.
  2. Burada Yapım numarası kısmına 5-6 defa üst üste tıklayın, Taki “artık bir geliştiricisiniz” diyene kadar.
  3. Daha sonra geri gelip Geliştirici seçeneklerine girin. Burada USB hata ayıklama ve varsa OEM kilit açma özelliklerini aktif yapın.

Adım 2: İndirdiğiniz Odin zip arşivini masa üstüne çıkarın. Yukarıda Modelinize uygun indirdiğiniz .tar TWRP dosyası da masaüstünde olsun. Odin3.exe çalıştırın. Odin3.exe çalıştırdıktan sonra “AP” butonuna tıklayın. Açılan Pencereden masa üstünde bulunan twrp_3.1.0-1_sm-g532_5617b.tar dosyanızı seçin.

Samsung Galaxy SM-G532 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 3: Telefonunuzu güç tuşunu kullanarak tamamen kapatın. Ardından Ses Azaltma + Orta Tuş + Güç Tuşlarına birlikte basılı tutun taki Download Mod açılana kadar. Download mod açılınca Ses Yükseltme tuşuna bir defa basın.

Samsung Galaxy SM-G532 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 4: Önemli nokta: Start‘a basmadan önce Odin’de Otomatik Başlatma seçeneğini kapatmamız lazım. Bunun için Odin’de “Options” sekmesine geçin ve “Auto Reboot” seçeneğini kaldırın. Eğer böyle yapmazsanız Cihazınız Başlatma ekranında takılı kalacaktır.

Samsung Galaxy SM-G532 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 5: Ardından Telefonu USB Kabloya, USB’yi de Bilgisayara takın. Odin’de ID:COM noktası mavi olacaktır. ID:COM noktası mavi olduktan sonra Odin’de “Start” Butonuna tıklayarak kurulumu başlatacağız.

Samsung Galaxy SM-G532 Root Yapma, TWRP Yükleme

Samsung Galaxy SM-G532 Root Yapma

Adım 6: TWRP yüklemesi bittikten sonra Odin’de PASS yazısı belirecektir. Şimdi telefonu USB’den çıkarıp TWRP Recovery Moduna alacağız. Cihazı TWRP Moduna almak için: Önce Ses kısma + Güç tuşunu basılı tutun telefon kapanır kapanmaz hemen Ses Yükseltme + Orta Tuş + Güç tuşunu basılı tutun TWRP Modu açılacaktır. Eğer kaçırırsanız telefon güvenli moda girebilir

Adım 7: TWRP Modunda iken Keep Read Only Butonuna dokunun. Ardından Wipe ve Format Data butonlarına dokunun. Gelen kutucuğa “yes” girin ve Mavi “ENTER” düğmesine basın. Daha sonra Orta tuşa basına ve TWRP Ana ekranına gelin. Ardından Reboot > Recovery düğmelerine sırayla dokunun.

Samsung Galaxy SM-G532 Root Yapma, TWRP Yükleme

Samsung Galaxy SM-G532 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 8: TWRP de Keep Read Only Butonuna dokunun. Telefon’u USB ile bilgisayar bağlayın. Bilgisayarıma gidip telefonunuzun depolama bölümüne UPDATE-SuperSU-v2.82.zip ve no-verity-no-encrypt_ashyx.zip dosyalarını atın. Ardından Install butonuna dokunun. Daha sonra buraya attığınız UPDATE-SuperSU-v2.82.zip dosyasını seçin ve Swipe to install butonunu sağa doğru sürükleyin. Geri gelip no-verity-no-encrypt_ashyx.zip dosyasını da aynı şekilde yükleyin.

Samsung Galaxy SM-G532 Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 9: Şimdi Orta tuşa basıp TWRP ana ekranına gelin ve ardından Reboot > System düğmelerine sırayla dokunun. Böylece Root yüklenmiş telefonunuz açılacaktır.

Samsung Galaxy SM-G532 Root Yapma, TWRP Yükleme

Samsung Galaxy SM-G532 Root Yapma, TWRP Yükleme işlemleri bu kadardı kolay gelsin 🙂

Abone Ol
Bildir
guest
13 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
batuhan
batuhan
11 ay önce

Temmuz 2023, yöntem çalışıyor. uzun kullanım sonrası burayı hatırlarsam yorumu güncellerim

Cihan Biçer
Cihan Biçer
3 yıl önce

Genelde hep sorun yazılır, teşekkür yazılmaz. Ama bu kadar uğraştım, sıkıntısız olduğu için size teşekkür etmek için yazıyorum. Galaxy Grind Prime Plus sm-g532f telefonum için tamamen sorunsuz şekilde yazılanları uyguladım, çalıştı. Gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz. Vallaha sağolun, ne bricklerden ne virüslü sitelerden kurtulup da buldum sizi, şükür…

yasin
yasin
5 yıl önce

çok başarılı bi anlatım olmuş sayende root yapabildim ve artık programları hafıza kartına atabilicem teşekkürler

ali
ali
5 yıl önce

recovery rardan çıkartıpmı çıkartmadanmı odinde seçicez ?

ali
ali
5 yıl önce
Yanıt  Teknik Not

dediğiniz gibi yaptım hemen. telefon download modda iken pass yadı odinde sonra kabloyu çıkarttım ekranın altında usb rady failed yazdım recoverye 2 kere girmeyi denedim fakat telefon normal açılıyor

ali
ali
5 yıl önce
Yanıt  Teknik Not

twrp yüklendi superuser vs önceden hafızaya atmıştım açılınca yükledim reboot yaptım set warranty bit kernel yazdı açılmıyor telefon

Alim Mustafali
Alim Mustafali
5 yıl önce

selam
çok güzel anlatmışsınız.
teşekkürler

Atilla
Atilla
5 yıl önce

Adım 1 le 8 birbirine uymuyor supersu.zip dosyası nerden yuklendide siz ona yükleyin dediniz burda bir karışıklı var telefonum şu anda açılmıyor yardımcı olursanız sevinirim samsung yazısında kalıyor yanıp sönmekte şu anda

Atilla
Atilla
5 yıl önce
Yanıt  Teknik Not

Tamam hallettim teşekkür ederim bilgisayara baglamak yerine hafıza kartına atıp ordan kurulum yaptım Kolay gelsn