Samsung Galaxy S9 Plus Root Yapma, TWRP Yükleme

Samsung Galaxy S9 Plus Root Yapma, TWRP Yükleme. Galaxy S9+ SM-N965F Android 9.0 Pie Root Atma ve TWRP Recovery Yükleme, Samsung Galaxy S9+ Root Atma

Bu yöntem ile Samsung Galaxy S9 Plus SM-N965F Modeline aşağıdaki yöntemle Root yapabilirsiniz:

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce Telefonunuzdaki her şey silineceğinden, telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Ayrıca telefonunuzun bazı uygulamaları çalışmayabilir. Cihazınız garanti kapsamından çıkacaktır. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Telefonun Model Numarasını Öğrenme

İlk Önce Telefonumuzun Model numarasını Öğreneceğiz. Bunun için Ayarlar/Telefon Hakkında kısmında Model numarası kısmındaki koda bakıyoruz ve yukarıdaki listede var mı? ona bakıyoruz varsa Root işlemlerine geçiyoruz. Örneğin: “SM-N965F”

Öncelikle Aşağıdaki araçları indirin. Samsung Mobil USB Sürücüsünü bilgisayarınıza kurun. Odin3 programını masaüstüne çıkartın. İndirdiğiniz TWRP.img.tar dosyasını da ellemeden masaüstünde bulunsun. Diğer dosyaları daha sonra telefona atacağız.
Odin3 v3.14.4 İndir/Download
SAMSUNG Mobil USB Sürücü İndir/Download
G965_PIE_Root_for_OEM_issue_devices_V5.zip > İndir
Magisk.apk > İndir
TWRP: Galaxy S9 Plus (En üstteki img.tar uzantılı dosyayı indirin)

Samsung Galaxy S9+ TWRP Yükleme

Adım 1: Geliştirici seçeneklerini açın:
Geliştirici seçeneklerini açın

  1. Geliştirici seçeneklerini açmak için: öncelikle Telefonunuzda Ayarlar / Telefon Hakkında / Yazılım bilgileri kısmına gidin.
  2. Burada Yapım numarası kısmına 5-6 defa üst üste tıklayın, Taki “artık bir geliştiricisiniz” diyene kadar.
  3. Daha sonra geri gelip Geliştirici seçeneklerine girin. Burada OEM kilit açma ve USB hata ayıklama özelliklerini aktif yapın.

Adım 2: İndirdiğiniz Odin zip arşivini masa üstüne çıkarın. Yukarıda Modelinize uygun indirdiğiniz .tar.md5 TWRP dosyası da masaüstünde olsun. Odin3.exe çalıştırın. Odin3.exe çalıştırdıktan sonra “AP” butonuna tıklayın. Açılan Pencereden masa üstünde bulunan twrp-3.3.0-0-star2lte.img.tar dosyanızı seçin.

Adım 3: Telefonunuzu güç tuşunu kullanarak tamamen kapatın. Ardından Ses Kısma + Bixby + Güç Tuşlarına birlikte basılı tutun taki Download Mod açılana kadar. Download mod açılınca Ses Yükseltme tuşuna bir defa basın.

Samsung Galaxy S9 Plus Root Yapma , TWRP Yükleme

Adım 4: Önemli nokta: Start‘a basmadan önce Odin’de Otomatik Başlatma seçeneğini kapatmamız lazım. Bunun için Odin’de “Options” sekmesine geçin ve “Auto Reboot” seçeneğini kaldırın. Eğer böyle yapmazsanız Cihazınız Başlatma ekranında takılı kalacaktır.

Adım 5: Ardından Telefonu USB Kabloya, USB’yi de Bilgisayara takın. Odin’de ID:COM noktası mavi olacaktır. ID:COM noktası mavi olduktan sonra Odin’de “Start” Butonuna tıklayarak kurulumu başlatacağız.

Samsung Galaxy S9 Plus Root Yapma , TWRP Yükleme

Adım 6: TWRP yüklemesi bittikten sonra Odin’de PASS yazısı belirecektir. Şimdi telefonu USB’den çıkarıp TWRP Recovery Moduna alacağız. Cihazı TWRP Moduna almak için: Önce Ses kısma + Güç tuşunu basılı tutun telefon kapanır kapanmaz hemen Ses Artırma + Bixby + Güç tuşunu basılı tutun TWRP Modu açılacaktır. Eğer kaçırırsanız telefon güvenli moda girecektir.

> Telefon güvenli moda girerse tekrar stock rom yükleyip Gmail hesabınızla giriş yapmanız gerekmektedir.

Adım 7: TWRP Modunda iken Keep Read Only Butonuna dokunun. Ardından Wipe ve Format Data butonlarına dokunun. Gelen kutucuğa “yes” girin ve Mavi “ENTER” düğmesine basın. Daha sonra Orta tuşa basına ve TWRP Ana ekranına gelin. Ardından Reboot > Recovery düğmelerine sırayla dokunun.

Samsung Galaxy S9 Plus Root Yapma , TWRP Yükleme

Samsung Galaxy S9 Plus Root Yapma , TWRP Yükleme

Samsung Galaxy S9 Plus Root Yapma

Adım 8: Cihazınız yeniden başlayacaktır. Ardından cihaz hala USB’ye takılıdır. Takılı değilse takın. Ardından TWRP de Keep Read Only Butonuna dokunun. Bilgisayarımda telefonunuzun depolama alanını göreceksiniz. Buraya gidip İndirdiğiniz G965_PIE_Root_for_OEM_issue_devices_V5.zip, MagiskManager.apk dosyalarını ellemeden Dahili depolama ana kısmına atın.

Adım 9: Şimdi TWRP ana ekranında iken Install butonuna dokunun. Ardından G965_PIE_Root_for_OEM_issue_devices_V5.zip dosyasını seçin ve Swipe to install butonunu sağa doğru sürükleyin. Açılan listede sırasıyla Patch for OEM issue ve Next deyip Root with Magisk seçeneklerini seçin.

Samsung Galaxy S9 Plus Root Yapma , TWRP Yükleme

Adım 10: Şimdi Orta tuşa basıp TWRP ana ekranına gelin ve ardından Reboot > System düğmelerine sırayla dokunun. Böylece Root yüklenmiş telefonunuz açılacaktır.

Samsung Galaxy S9 Plus Root Yapma , TWRP Yükleme

Final: Telefon açılınca kurulumu yapın kurulum esnasında Gmail hesabınızla oturum açın aksi halde telefon kendini güvenli moda girebilir. Telefonunuzda Magisk yüklü değilse Dosya yöneticisine girin ve MagiskManager.apk dosyasını telefonunuza yükleyin. MagiskManager.apk sizlere root yetkisini verecek uygulamadır. Tıpkı SuperSU gibi.

NOT: Eğer Magisk “Magisk is not installed” veya “Magisk yüklü değil” gibi bir mesaj görüyorsanız. TWRP’ye girip tekrar G965_PIE_Root_for_OEM_issue_devices_V5.zip dosyasını yüklemeniz gerekiyor.

NOT2: Magisk güncelleme isterse güncelleme yapmayın.

Samsung Galaxy S9 Plus Root, TWRP Yükleme işlemleri bu kadardı kolay gelsin 🙂

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle