Samsung Galaxy J7 Core Root Yap, TWRP Yükle

Samsung Galaxy J7 Core Root Yapma, TWRP Yükleme. Galaxy J7 Core SM-J701F Android 9.0 Root Atma ve TWRP Recovery Yükleme, Samsung Galaxy J7 Core Root Atma

Bu yöntem ile Samsung Galaxy J7 Core SM-J701F ve diğer modellerine aşağıdaki yöntemle Root yapabilirsiniz:

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce Telefonunuzdaki her şey silineceğinden, telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Ayrıca telefonunuzun bazı uygulamaları çalışmayabilir. Cihazınız garanti kapsamından çıkacaktır. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Telefonun Model Numarasını Öğrenme

İlk Önce Telefonumuzun Model numarasını Öğreneceğiz. Bunun için Ayarlar/Telefon Hakkında kısmında Model numarası kısmındaki koda bakıyoruz ve yukarıdaki listede var mı? ona bakıyoruz varsa Root işlemlerine geçiyoruz. Örneğin: “SM-J701F”

Öncelikle Aşağıdaki araçları indirin. Samsung Mobil USB Sürücüsünü bilgisayarınıza kurun. Odin3 programını masaüstüne çıkartın. İndirdiğiniz TWRP.img.tar dosyasını da ellemeden masaüstünde bulunsun. Diğer dosyaları daha sonra telefona atacağız.
Odin3 v3.14.4 İndir/Download
SAMSUNG Mobil USB Sürücü İndir/Download
no-verity-no-encrypt_ashyx.zip
Magisk-v21.4.zip > İndir
MagiskManager.apk > İndir
 SM-J701F için: TWRP Dosyası

Samsung Galaxy J7 Core TWRP Yükleme

Adım 1: Geliştirici seçeneklerini açın: öncelikle Telefonunuzda Ayarlar / Telefon Hakkında / Yazılım bilgileri kısmına gidin. Burada Yapım numarası kısmına 5-6 defa üst üste tıklayın, Taki “artık bir geliştiricisiniz” diyene kadar. Daha sonra geri gelip Geliştirici seçeneklerine girin. Burada OEM kilit açma ve USB hata ayıklama özelliklerini aktif yapın.

Geliştirici seçeneklerini açın

Adım 2: İndirdiğiniz Odin zip arşivini masa üstüne çıkarın. Yukarıda Modelinize uygun indirdiğiniz .tar.md5 TWRP dosyası da masaüstünde olsun. Odin3.exe çalıştırın. Odin3.exe çalıştırdıktan sonra “AP” butonuna tıklayın. Açılan Pencereden masa üstünde bulunan TWRP-J701F.tar dosyanızı seçin.

Samsung Galaxy J7 Core Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 3: Telefonunuzu güç tuşunu kullanarak tamamen kapatın. Ardından Ses Kısma + Ota Tuş + Güç Tuşlarına birlikte basılı tutun taki Download Mod açılana kadar. Download mod açılınca Ses Yükseltme tuşuna bir defa basın.

Samsung Galaxy J7 Core Root Yapma TWRP Yükleme

Adım 4: Önemli nokta: Start‘a basmadan önce Odin’de Otomatik Başlatma seçeneğini kapatmamız lazım. Bunun için Odin’de “Options” sekmesine geçin ve “Auto Reboot” seçeneğini kaldırın. Eğer böyle yapmazsanız Cihazınız Başlatma ekranında takılı kalacaktır.

Samsung Galaxy J7 Core Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 5: Ardından Telefonu USB Kabloya, USB’yi de Bilgisayara takın. Odin’de ID:COM noktası mavi olacaktır. ID:COM noktası mavi olduktan sonra Odin’de “Start” Butonuna tıklayarak kurulumu başlatacağız.

Samsung Galaxy J7 Core Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 6: TWRP yüklemesi bittikten sonra Odin’de PASS yazısı belirecektir. Şimdi telefonu USB’den çıkarıp TWRP Recovery Moduna alacağız. Cihazı TWRP Moduna almak için: Ses Artırma + Ota Tuş + Güç tuşunu basılı tutun, Samsung yazısı gelince elinizi çekin. TWRP Modu açılacaktır.

Adım 7: TWRP Modunda iken Keep Read Only Butonuna dokunun. Ardından Wipe ve Format Data butonlarına dokunun. Gelen kutucuğa “yes” girin ve Mavi “ENTER” düğmesine basın. Daha sonra Orta tuşa basına ve TWRP Ana ekranına gelin. Ardından Reboot > Recovery düğmelerine sırayla dokunun.

Samsung Galaxy J7 Core Root Yapma, TWRP Yükleme

Samsung Galaxy J7 Core Root Yapma, TWRP Yükleme

Samsung Galaxy J7 Core Root Yapma

Adım 8: Cihazınız yeniden başlayacaktır. Ardından cihaz hala USB’ye takılıdır. Takılı değilse takın. Ardından TWRP de Keep Read Only Butonuna dokunun. Bilgisayarımda telefonunuzun depolama alanını göreceksiniz. Buraya gidip İndirdiğiniz no-verity-no-encrypt_ashyx.zip, Magisk.zip, MagiskManager.apk dosyalarını ellemeden Dahili depolama ana kısmına atın.

Adım 9: Şimdi TWRP ana ekranında iken Install butonuna dokunun. Ardından Magisk.zip dosyasını seçin ve Swipe to install butonunu sağa doğru sürükleyin. Geri gelip aynı işlemi no-verity-no-encrypt_ashyx.zip dosyası içinde yapın. Yani toplamda 2 adet zip dosyası yüklemiş olacaksınız.

Samsung Galaxy J7 Core Root Yapma, TWRP Yükleme

Adım 10: Şimdi Orta tuşa basıp TWRP ana ekranına gelin ve ardından Reboot > System düğmelerine sırayla dokunun. Böylece Root yüklenmiş telefonunuz açılacaktır.

Samsung Galaxy J7 Core Root Yapma, TWRP Yükleme

Final: Son olarak Telefon açılınca Dosya yöneticisine girin ve MagiskManager.apk dosyasını telefonunuza yükleyin. MagiskManager.apk sizlere root yetkisini verecek uygulamadır. Tıpkı SuperSU gibi.

Samsung Galaxy J7 Core Root, TWRP Yükleme işlemleri bu kadardı kolay gelsin 🙂

Abone Ol
Bildir
guest
22 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Poyraz
Poyraz
1 yıl önce

Valla abi sağol! En azından telefonum rootlandı ve bricklenmedi.

Alper
Alper
1 yıl önce

Merhaba, twrp dosyasının içinde recovery adında image dosyası çıkıyor. formatı farklı yardımcı olur musunuz. Birde bu işlemler pin ve oturum açma sorunu yaşayan telefonların çözümü için yapılıyor sanırım.

Kaya yaşar
Kaya yaşar
2 yıl önce

Şuan telefon android 9 sürümünde twrp güncellemek gerekir mi? Olurda nasıl güncellenir?

Kaya yaşar
Kaya yaşar
2 yıl önce

Rootu attım ama bir sorun var ne zaman rootu atsam play storeden bir uygulamayı indiremiyorum sürümünüz yetmiyor diyor onun için ne yapabilirm?

Kaya yaşar
Kaya yaşar
2 yıl önce

Peki bu Samsung Galaxy J7 Core SM-J701F modelde bootloader var mı ?

Kaya yaşar
Kaya yaşar
2 yıl önce
Yanıt  Teknik Not

Root yükledim ve sonrasında gidip oem kilidini kapattım sonrasında telefonu kapatınca açmaya çalıştığımda telefon açmama izin vermedi bende rom yükledim ve açıldı bu arada odindeki auto reboot kapatınca işlem bittikten sonra öylece duruyor ne yapacağız orda hangi tuşa bascaz

emre
emre
2 yıl önce

merhaba benim telefonum android 9 burada ise 8.1 yazıyor yaparsam bir sıkıntı olur mu?

Kaya yaşar
Kaya yaşar
2 yıl önce
Yanıt  Teknik Not

Ben yaptım oldu

emre
emre
2 yıl önce

merhaba root başarılı bir şekilde çalıştı ama sonrasında telefonu yeniden başlattıktan sonra custom binary blocked by fap lock hatası verdi nasıl düzelir telefonum açılmıyor LÜTFEN yardıım

entreri
entreri
2 yıl önce

Adım atlamadan yaptım. Senelerdir root yaparım. Magisk.zip dosyasının en son sürümünü de bir önceki sürümü de denedim. “Invalid zip file format!” hatası veriyor. Başka bir root yöntemi var mıdır? TWRP sorunsuz çalışıyor çok şükür.

Gold Banyom
Gold Banyom
3 yıl önce

Merhaba,
ben hala beceremedim, yardımcı olur musunuz?

kubilay
kubilay
2 yıl önce
Yanıt  Teknik Not

bende magisk.zip dosyasının kurulumunu yapamadım başarısız diyor.

samim ala
samim ala
4 yıl önce

Yöntem ve dosyalar çalışıyor teşekkürler.