Redmi Note 10 Pro TWRP Yükleme ve Root Atma

Xiaomi Redmi Note 10 Pro TWRP Yükleme, Redmi Note 10 Pro Root Atma. Redmi Note 10 Pro Modeline Root Atma. Redmi Note 10 Pro (sweet) Nasıl Rootlanır? Bootloader kilitsiz Redmi Note 10 Pro cihazlara Root ve TWRP yükleme.

Bu işlemler Bootloader kilidi kaldırılan cihazlarda işe yaramaktadır. Bootloader kilidi kaldırma desteği Xiaomi tarafından resmi olarak verilmektedir. Eğer sizde Redmi Note 10 Pro modeline sahipseniz ve bootloader kilidinizi açmadıysanız aşağıdaki bağlantıdan ilgili konuya giderek Bootloader kilidinizi açabilirsiniz.

 >  Redmi Note 10 Pro Bootloader Kilidini Açmak için Tıklayın.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader ve Recovery kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. Bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Redmi Note 10 Pro Telefonu Hazırlama

Hazırlık 1: Geliştirici seçeneklerini açın

 1. Geliştirici menüsü gizlidir açmak için Ayarlar > Telefon hakkında kısmına gidin.
 2. Burada “MIUI sürümü” kısmına 5-6 defa üst üste basın.
 3. 5-6 defa MIUI sürümü kısmına bastıktan sonra ekrana “Artık bir geliştiricisiniz” uyarısı gelir.

Xiaomi Geliştirici seçeneklerini açma

Hazırlık 2: OEM kilidi ve USB Hata ayıklamayı açın

 1. OEM kilidini açmak için: Ayarlar > Ek ayarlar > Geliştirici seçenekleri kısmına gidin.
 2. Burada “OEM kilit açma” ve “USB hata ayıklama” seçeneklerini etkinleştirin.

Xiaomi OEM kilidi ve USB Hata ayıklama

İşlem 1: Redmi Note 10 Pro TWRP Yükleme

Gerekli araçlar:

adb-setup.exe > İndir (indirip bilgisayara kurun.)
TWRP.img > İndir = adını twrp.img olarak değiştirip Yerel Disk C:/adb klasörüne atın.
Magisk.zip > İndir (Güncel Magisk.zip dosyasını indirip dahili depolamaya atın.)

 1. Öncelikle klavyeden Windows + R KeyWin+R tuşlarına birlikte basın. Açılan Çalıştır penceresine aşağıdaki kodu yazın ve ENTER tuşuna basın.

Çalıştır cmd

 1. Siyah ekranlı pencere açılınca, telefonu ekran açıkken bilgisayara bağlayın ve aşağıdaki “adb devices” kodunu yazın ve ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelecek; Bu bilgisayara her zaman izin ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

adb devices

Xiaomi OEM kilidi ve USB Hata ayıklama

 1. Daha sonra telefonumuzu fastboot moduna almak için: Siyah cmd ekranına aşağıdaki “adb reboot bootloader” kodunu yazıp klavyeden “ENTER” tuşuna basın.

adb reboot bootloader

 1. Yukarıdaki kodu girip Klavyeden Enter yaptıktan sonra cihaz fastboot moda girecektir. Daha Sonra aşağıdaki “fastboot flash recovery twrp.img” kodu yazıp ENTER basın. Bu kod TWRP’yi yükleyecek koddur.

fastboot flash recovery twrp.img

Redmi Note 10 Pro TWRP Yükleme ve Root Atma

 1. TWRP Yükleme işlemi bitti. Şimdi telefonu TWRP modunda açmalıyız. Unutmayın TWRP yüklendi ama daha kalıcı olmadı. Magisk dosyasını yüklemeden Telefon normal şekilde başlarsa TWRP silinir. Şimdi telefonu TWRP Modunda başlatmak için: Aşağıdaki “fastboot reboot recovery” kodunu siyah ekrana girip ENTER tuşuna basın.

fastboot reboot recovery

Xiaomi TWRP Modu

Veya elle TWRP Moduna almak için: Yukarıdaki resimde anlatıldığı gibi telefonu USB’den çıkartın ve Ses Yükseltme + Güç tuşunu basılı tutun, taki telefon kapanıp titreşinceye kadar. Titreşim sonrası tuşları bırakın.

TWRP Modu açıldıktan sonra Root aşamalarına geçebiliriz.

İşlem 2: Redmi Note 10 Pro Root Yapma

 1. TWRP açıldığında telefon şifreli ise şifrenizi girip açın. Ardından TWRP’de “Install” düğmesine tıklayın. Daha sonra dahili depolamaya attığınız “Magisk.zip” dosyasını bulup tıklayın. Son olarak “Üç Oklu Düğme” ‘yi sağa doğru tutup sürükleyerek dosyayı yükleyin.

Redmi Note 10 Pro Root Yapma

 1. Şimdi Orta tuşa basıp TWRP ana ekranına gelin ve ardından Reboot > System düğmelerine sırayla dokunun. Böylece Root yüklenmiş telefonunuz açılacaktır.

TWRP Reboot System

Final: Son olarak Telefon açılınca Uygulamalar arasında Magisk Manager olduğunu göreceksiniz. Açıklamak gerekirse bu uygulama root izinlerini yöneten uygulamadır.

Abone Ol
Bildir
guest
12 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
aydın
aydın
1 yıl önce

Merhaba dediklerinizi aynen yapıyorum ama twrp yazıp enter yaptığımda cannot hatası veriyor. Aygıt yöneticisinde ADB bootloader interface olarak da gözüküyor aslında cihazım. nasıl çözebiliriz? uzaktan bağlantı yapmanız mümkün mü rica etsem :'(

ahmet
ahmet
1 yıl önce

fastboot flash recovery twrp.img yazıp tıkladığımda cannot load twrp.img No such file or directionary yazıyor yüklenmiyor neden acaba

ali
ali
1 yıl önce

herşeyi doğru şekilde yaptım ancak system dediğimde twrp ekranından çıkamıyorum o ekranda kaldı

bsn
bsn
1 yıl önce

Her şey güzel fakat sondaki zip dosyasını install deyince bulamıyoruz.

Çerkes Mâfe
Çerkes Mâfe
2 yıl önce

Çok iyi anlatmışsınız işimi gördüm hallettim ama fastboot flash recovery twrp.img yazılan kısım twrp.img ise dosyanız çalışacaktır yani adb klasöründeki twrp dosyanız aynı isimde olmalı.

metoo
metoo
1 yıl önce
Yanıt  Teknik Not

abim emeğinize sağlık güzel anlatımda ;
fastboot flash recovery twrp.img dedikten sonra  waiting for any device > de kalıyor neden