Xiaomi Sim Kilidi Kaldırma, Redmi Pin Kodu Değiştirme

Xiaomi Sim Kilidi Kaldırma, Redmi Pin Kodu Değiştirme, Xiaomi Pin Kodu Nasıl Kaldırılır? Redmi Sim Kilidi Nasıl Değiştirilir?

Sim Kilidi ve Pin Kodu

Sim Kilidi, Pin kodu denilen dört haneli bir numaradan oluşmaktadır. Üçüncü şahısların sim kartınıza erişmesine engel olur. Telefonu açtığınızda sim kartın aktif olabilmesi için pin kodunuzu girmeniz gerekmektedir. Kullanıcılar bazen pin kodunu girmek istemeyebiliyor ve sim kilidinin nasıl kaldırıldığını merak ediyor. Bazen de pin kodunuzu değiştirmek isteyebilirsiniz.

Eskiden pin kodunu değiştirmek ve kaldırmak oldukça kolaydı. Ancak akıllı telefonların hayatımıza girmesi ve birçok fonksiyona sahip olması nedeniyle Ayar menüsünde sim kilidi bölümünü bulma oldukça zahmetli olabiliyor. Hele ki Xiaomi veya Redmi marka telefonlarda iş daha da zor olabiliyor.

Xiaomi Sim Kilidi Kaldırma, Redmi Pin Kodu Değiştirme

Şimdi gelelim Sim kilidi ve pin işlemleri menüsü nerede anlatalım.

  1. Öncelikle telefonunuzda “Ayarlar” menüsünü açın. Ardından “Şifreler & güvenlik” seçeneğine dokunun. Sonrasında gelen menüde “Gizlilik” seçeneğine dokunun.

  1. Şimdi gelen ekranda “SIM KILIDI” bölümüne ulaşmış olacaksınız. Daha sonra burada hangi hat için sim kilidi ayarlar menüsüne erişecekseniz o oparatörün adına dokunun.

  1. Son olarak Pin kodunu tamamen kaldırmak isitiyorsanız; “Sim kartı kilitle” seçeneğini kapatın. Ardından sizden mevcut pin kodunuzu isteyecek. Kodu girdikten sonra pin kodunuz kaldırılacaktır.
  2. Eğer pin kodunuzu değiştirecekseniz bir altta bulunan “SIM PIN kodunu değiştir” seçeneğinden pin kodunuzu değiştirebilirsiniz.
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle