Google Play Store

Google Play Store Cihazınız bu sürümle uyumlu değil sorunu nasıl Çözülür? Google Play Store mağazasından oyun veya uygulama indirirken Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatasını alabilirsiniz. Peki bunun çözümü nedir?.

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil

Google Play Store Cihazınız bu sürümle uyumlu değil

 • Bu sorunu almanızın bir çok sebebi olabilir.
 • Bu sorun veya uyarının anlamı; uygulama veya oyunun Android Telefon/Tabletinizle uyumlu olmadığı anlamına gelmektedir.
 • Bu hatanın sebepleri için vereceğimiz tüm çözüm yollarını teker teker denemeniz gerekmektedir.

Hatanın sebepleri

 • Google Play Store uygulamanız güncel olmayabilir.
 • Google Play Hizmetlerinde Sorunlu veri olabilir.
 • Telefonunuz/Tabletiniz, Oyun veya Uygulamanın desteklediği Android sürüme sahip olmayabilir.
 • Android Cihazınız, Oyunun desteklediği GPU ve Donanıma sahip olmayabilir. Örneğin: Adreno, Mali, PowerVR, Tegra vb.
 • Telefonunuzun donanımı oyunu çalıştırmak için yeterli değildir.
 • Diğer bir durum ise Whatsapp. Bildiğiniz gibi whatsapp, tabletlerde Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası verir. Ancak siz whatsapp apk dosyasını elle yükleyip numaranızı başka telefondan doğrulayabilirsiniz.

Eğer bu hatayı Telefon donanımınız yüzünden almışsanız. Uygulamayı bir şekilde yüklerseniz de, muhtemelen çalışmayacaktır. Ancak bazı durumlarda, bu hataya rağmen uygulama veya oyunu elle yüklediğinizde çalışma ihtimali vardır.

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil Çözümü

Şimdi gelelim bu hatayı nasıl aşıp uygulamamızı yükleyeceğimize. Bunun için aşağıdaki çözüm yollarını sırasıyla takip edip deneyin.

Google Play Store güncel olsun

 1. Google Play Store Uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol edin.
 2. Normal şartlarda Google Play Store kendini gizlice otomatik olarak günceller, Ancak bir hata nedeniyle güncelleme almamışsa hata bu yüzden olmuş olabilir.
 3. Kontrol etmek için: Google Play Store Uygulamasını açın ve sırasıyla sol üstteki menü > Ayarlar > Play Store sürümü kısmına gidin.
 4. Burada “Google Play Store güncel” mesajını görmelisiniz.
 5. Güncel değilse “Google Play Store güncelleniyor” mesajını görürsünüz. Bu durumda telefonunuzun internet bağlantısı açık olsun ki Güncelleme tamamlansın.
 6. Google Play Store uygulamasını elle de genelleyebilirsiniz. Güncel Google Play Store buradan indirebilirsiniz.

Google Play hizmetlerini temizleyin

 1. Telefonunuzda Ayarlar > Uygulamalar > (Varsa Sistem uygulamalarını göster) kısmına gidin.
 2. Burada Google Play hizmetleri uygulamasını bulup tıklayın.
 3. Gelen seçeneklerde Kayıt Yeri veya Depolama kısmına gidin.
 4. Gelen yeni seçeneklerde “Alan yönet” butonuna tıklayın. En aşağı gelip “TÜM VERİLERİ TEMİZLE” ve “TAMAM” butonuna tıklayın.
 5. Son olarak telefonu yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini test edin.

Uyumlu olmayan oyunu elle yüklemek

Yukarıdaki çözüm yolları işinize yaramadıysa, geriye tek yol kalıyor. İndireceğiniz oyun veya uygulamanın apk dosyalarını İnternet’ten bulup veya başka bir android cihazdan alıp telefonumuza atıp yüklemek.

Diyelim ki bir oyun yüklemek istiyorsunuz bu oyunun Apk ve Obb data dosyasını bulmanız gerekmektedir. Bu dosyaları İnternet’ten bulduktan sonra Apk ‘yi yükleyin. Obb dosyasını da Android/Obb klasörüne atmanız gerekmektedir. NOT: 100MB tan küçük apk’lerin Obb data dosyaları yoktur.

Market Helper ile Android Cihaz adını değiştirmek

Öncelikle bu işlemler için cihazınızın Rootlu olması gerekmektedir. Bunun için Buradan Market Helper Apk dosyasını indirin ve Android cihazınıza atıp yükleyin. Market Helper uygulamasını yükledikten sonra açın. Root erişim izni verdikten sonra Sol üst köşedeki “device” kısmını “Default” yerine “Phone” olarak değiştirin.

Sağ üst kısımda cihazınızın modeli yazacaktır. Üstüne dokunun karşınıza Samsung Galaxy S4, Galaxy S5, LG G3 gibi bazı telefon modelleri çıkacaktır bunlardan birini seçin. Ardından alt orta kısımda “ACTIVATE” düğmesine dokunun. Karşınıza aşağıdaki gibi Market Helper şunu yapmak istiyor diye bir uyarı çıkacak. “İZİN VER” Düğmesine tıklayın. İşlemler bitince uygulamayı kapatın.

Son olarak Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store kısmına gidip verileri temizleyin. Aynı şekilde Google Play Hizmetleri içinde verileri temizleyin. Telefonu yeniden başlatın ve uygulamayı indirmeyi deneyin.


Bazen Market Helper işe yaramayabilir. Bunun yerine JRummy Market Helper uygulamasını da deneyebilirsiniz. Bu uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra telefona herhangi bir kısayol gelmez ve herhangi bir şey yapmanız gerekmez.

Bunun için Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store kısmına gidip verileri temizleyin. Aynı şekilde Google Play Hizmetleri içinde verileri temizleyin. Telefonu yeniden başlatın ve Google Play Store‘a gidip, indirmek istediğiniz uygulamayı indirmeyi deneyin.

market helper rootsuz, bluestacks cihazınız bu sürümle uyumlu değil, fifa cihazınız bu sürümle uyumlu değil, whatsapp cihazınız bu sürümle uyumlu değil tablet, netflix cihazınız bu sürümle uyumlu değil

Abone Ol
Bildir
guest
9 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Mehmet Ali Çakmak
Mehmet Ali Çakmak
3 yıl önce

Benim telefonum Galaxy J5 bende önceden çalışıyordu desteklememe gibi bir durum yoktu bakıyorum android sürümüde 7.0.1 yazıyor herşey güncel ama yok olmuyor

KOMAP
KOMAP
5 yıl önce

Ben pek çok uygulamada aynı uyarıyı alıyorum. Yukarıda yazılanları android tv box için denedim ancak hiç biri işe yaramıyor. Android 8.1 yüklü. Daha başka ne yapabilirim bilmiyorum…

Ahmet
Ahmet
5 yıl önce

Google play store de pubg çıkmıyor. Ne kadar yazsam da görünmüyor.

Xiaomi Redmi
Xiaomi Redmi
5 yıl önce

Arkadaslar bu çözüm için cihazınızın rootlu olması lazım o iş uzun. Ben size denediğim başka bir yol anlatayım ben dawn of titans oyununu yükleyemiyorum xiaomi telefonumu İnternet’ten apk ve obb dosyasını indirince de olmuyor. Çözüm ne başka uyumlu bir telefona indireceksiniz google playdan oyunu daha sonra myappsharer programıyla yüklediğin telefonda oyunun apk kaydını çıkaracaksınız sonra apk kaydını ve android obb klasoründeki oyunun yüksek mb içeren doyasını kendi telefonunuza ya bluetooth ile yada superbeam yoluyla atıp apkyo kurup daha sonra obb dosyasını atacaksınız oyunu güncelleme geldiği zamanda ayni işlemi tekrar yapıcaksınız bu şekilde tecrübe ettim çalısıyor…

Xiaomi Redmi
Xiaomi Redmi
5 yıl önce
Yanıt  Teknik Not

İnternet’ten indirdiğinizde de çalışmıyor çözüm başka cihaza yükleyip oradan kendi cihazımıza aktarmak. Ben baya uğraştım bu yüzden paylaştım işe yarar bazıları için diye…