Numaramın Engellendiğini Nasıl Anlarım?

Numaramın Engellendiğini Nasıl Anlarım? Engellenen Numara Nasıl Çalar? iphone Aramadan Engellendiğimi, Numaramın Engellendiğini Aramadan Nasıl Anlarım? Engellenen Numara Kapalı Çalar Mı? Birinin Mesajda Engellediğini, SMS Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Aranızın sıkıntılı olduğu bir dönemde sevgiliniz, yakın arkadaşlarınız veya yeni tanıştığınız biri veyahut ticari olarak sıkıntı yaşadığınız biri tarafından engellenme ihtimaliniz vardır. Hele ki arayıp ta bir türlü ulaşamadığınız veya mesaj atmanıza rağmen size dönmemesi akıllara beni engelledi mi? sorusu hemen gelir.

Numaramın Engellendiğini Nasıl Anlarım?

Numaranızın engellendiğini 100% olarak tespit etmek mümkün değildir. Ancak yapacağınız bazı testlerle büyük olasılıkla engellenip engellenmediğinizi anlayabilirsiniz. Peki Numaranın Engellendiği Nasıl Anlarız?

Numaranızın Engellendiğinin Belirtilileri

  • Aradığınız kişinin telefonu çalma sesi gelmeden meşgule atıyorsa
  • Bir defa çalma sesinden sonra meşgule alıyorsa
  • Aradığınız kişinin numarası sürekli meşgul çalıyorsa
  • Meşgul sinyalinin ardından bağlantı kesiliyorsa
  • “Aradığınız kişi şu anda aramaları kabul etmiyor” bilgisini duyuyorsanız
  • Aradığınızda çalma sesi hiç gelmiyorsa (Bazen operatör kaynaklı bir hata olabiliyor)
  • “Aradığınız kişi mevcut değil” mesajını alıyorsanız
  • Aradığınız numara geçici olarak hizmet dışıysa (Bazen operatör kaynaklı bir hata olabiliyor)
  • En kesini: Siz aradığınızda meşgul, başka numaradan aradığınızda normal çalıyorsa

Kısa Mesaj (SMS) Göndermeyi Deneyin

Numarasının engellendiğini düşünen bir çok kişi numarasının engellendiğini aramaya yapmadan nasıl öğrenebileceğini merak ediyor ve “Numaramın Engellendiğini Aramadan Nasıl Anlarım?” şeklinde internette arama yapıyor. Numaranızın engellendiğini arama yapmadan öğrenmek istiyorsanız bunun çarelerinden biri de karşı tarafa sms, mesaj göndermektir. Mesaj göndermeden önce telefonunuzda teslim bildirimlerini açmayı unutmayın. Böylece mesaj teslim edildiğinde size bildirim gelecektir.

Bir numara engellenmişse genelde aramalar otomatikman reddedilir ancak karşıya aradığınızda dair bir uyarı gider. Ancak sms, kısa mesaj gönderirseniz karşı tarafa mesajınızı büyük ihtimalle ulaştıracaksınız. Çünkü telefonlar sms’leri tam olarak engellemezler mesajı gene karşıya gösterirler.

Karşıdaki kişiye gizli arama yapın

Aranan kişinin telefon numaranızı engellediğini anlamanın en iyi yollardan birisi de özel aramadır. Kişiyi ararken numarasının başına #31# ekleyerek gizli çağrı yapabilirsiniz. Eğer karşıdaki kişi gizli numaradan çağrı kabul ediyorsa başına koyacağınız #31# ile numarayı arayıp konuşma şansına sahip olabilirsiniz. Diğer taraftan aranan kişi gizli numaradan çağrı kabul etmiyorsa, ilgili kişiye daha çağrı gitmeden GSM operatörü üzerinden uyarılarak engellenirsiniz.

En etkili yöntem: Başka bir numaradan arayın

Karşı tarafın sizi engellediğini tespit etmek için en etkili ve kesin yöntem başka bir numara ile karşı tarafı aramaktır. böylece siz ararken meşgul çalan arama başka bir numaradan aranıyorsa, yani çalma sesi geliyorsa bilin ki engellenmişsiniz demektir. Başka numaradan aramadan çekiniyorsanız “(Başka biriymiş gibi) sizi yanlış aradım” bahanesi ile arayabilirsiniz.

Öncelikle kendi telefonunuz ile arayın, hemen ardından diğer bir numara ile arayın. Karşıdakinin aramayı cevaplamasına gerek yok. Sadece çalıp çalmadığını öğrenmek engellenip engellenmediğinizi öğrenmek için yeterlidir.

Karşıdaki Kişi Sizi Yanlışlıkla Engellemiş Olabilir

Karşıdaki kişi yaşlı biri ise veya telefondan çok anlamayan biri ise sizi yanlışlıkla engellemiş olabilir. Aranızda dargınlık, tartışma olmayan biri ise onunla farklı bir şekilde iletişim kurarak engelleme durumunu öğrenebilirsiniz. Numaranız engellendiğinde yapabileceklerinizden biri de sosyal medya hesaplarınızdan ve karşıdakinin bir yakını ile iletişime geçerek, yanlışlıkla engelleme yapılıp yapılmadığını öğrenebilirsiniz.

İphone aramadan engellendiğimi nasıl anlarım?

iphone kullanıcıları, telefonlarının Android cihazlardan farklı olduğunu düşünerek. Değişik bir engelleme beklentisi içine girebiliyor. Böylece iphone için engelleme çözümlerini webde arayabiliyor. Ancak belirtelim ki iphone engellenme durumu ile android arasında çok bir farklılık yoktur. Engelleme belirtileri iphone telefonlar için de geçerlidir.

Abone Ol
Bildir
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sevda AKÇAY
Sevda AKÇAY
2 yıl önce

Ya sevgilimle tartıştık numaramı engellediğini nasıl anlarım? Mesajlara cevap vermiyor. Aradığımızda çalıyor bir sure sonra meşgule alıyor. Ancak Mesaj attığımda iletildi raporu geliyor. Engellemiş midir? iphone da engelleme var mı?

Fikret YAĞMUR
Fikret YAĞMUR
2 yıl önce

Onu her aradığınızda meşgule düşerse engellenmişsindir demektir. Mesaj gönderdiğinizde mesajlar ulaşır aslında ama sessizce. Bildirim gitmez. İsterse görebilir mesajlarınızı.

Gülperi
Gülperi
2 yıl önce

Masajların iletiliyor mu iletilmiyor mu diye bak. birde her aradığında direk meşgul oluyorsa seni otomatik reddet’e ayarlamış olabilir ama otomatik reddet sadece aramalar için geçerli. Mesaj içinde iletilemiyorsa beklemede diyorsa demek ki engellemiştir sizi.