Multimedya mesajından ek indirilemedi hatası çözümü

Multimedya mesajından ek indirilemedi. Daha sonra tekrar deneyin. Şu an indirilemiyor. Daha sonra tekrar deneyiniz. Hatası Çözümü. MMS indirilemiyor. Mesajlar şu anda alınamıyor lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Telefonunuzu açtığınızda veya bir şeyle meşgulken karşınıza, “Şuan indirilemiyor, Daha Sonra Tekrar Deneyiniz.” gibi bir uyarı mesajı alabilirsiniz. Hiç bir dosya ve uygulama indirmediğiniz halde, sürekli karşınıza çıkan bu uyarı bize indirmeden neyi kastettiğini söylemediği için, ne yapacağımızı da bilmiyoruz.

Multimedya mesajından ek indirilemedi Hatası Neden Ortaya Çıkar?

Bu hatayı alan kullanıcı acaba arka planda bir şeyler mi indiriliyor? Yoksa daha önce indirdiğim bir şey mi sebep oldu derken. Birden fazla kez bu uyarıyı alan kullanıcılar da oluyor. Arkadaşlar bu uyarının nedeni aldığınız bir Multimedya (MMS) mesajının telefonunuza indirilememesidir. Eğer mesajı aldığınız anda internetiniz kapalıysa doğal olarak mesaj telefonunuza indirilemeyecek ve hata ile karşılaşacaksınız.

Bildiğiniz gibi MMS mesajları içinde hareketli veya normal resimler ve büyük boyutlu mesajları göndermek için kullanılır. Telefonunuzda MMS mesajlarını otomatik olarak al seçili ise, multimedya mesajları otomatik olarak indirilmeye çalışılır. Telefonda yeterli alan yoksa veya internet ile ilgili bir sorun varsa bu tür bir hata alabilirsiniz.

Multimedya mesajından ek indirilemedi Hatası Nasıl Çözülür?

İlk önce Telefonunuzda Mesajlar kısmına giderek. Burada tüm eski ve gereksiz MMS mesajlarını silin. Bu sorunun çözümü olarak telefonunuzun MMS ayarlarını yapmanız gerekiyor. Otomatik MMS mesajlarını almak istemiyorsanız bunun için:

  1. Telefonunuzun “Mesajlar” uygulamasını açın ve üç noktalı ayarlar kısmını açın.
  2. Burada “Diğer ayarlar” seçeneğine tıklayın.
  3. Daha sonra “Multimedya mesajları” seçeneğine tıklayın.
  4. Burada “Otomatik al” seçeneğini kapatın.

Multimedya mesajlarında Otomatik al seçeneğini kapattığınızda artık MMS mesajlarını elle indirebilirsiniz. Telefon kendisi indirme yapmayacak. Samsung, LG, HTC, Huawei, Xiaomi gibi telefonlarda ayarlar benzer olacaktır.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle