Kısıtlanmış ayar Güvenliğiniz için bu ayar şu anda kullanılamıyor

Android Kısıtlanmış ayar Güvenliğiniz için bu ayar şu anda kullanılamıyor hatası nasıl çözülür? Kısıtlanmış ayarlar nedir nasıl izin verilir?

Kısıtlanmış ayar Güvenliğiniz için bu ayar şu anda kullanılamıyor

Google, Android 13 ile beraber Uygulama kısıtlama yoluna gitti. Böylece Ekrandaki içerikleri okuma, Sizin yerinize bazı şeyleri yapma gibi izinler engellenir. Eğer siz de Android 13 kullanan bir cihaz kullanıyorsanız. Bu uyarıyı görmüşsünüz demektir.

Zararlı uygulamalar, cihazınızı veya verilerinizi riske atacak ayarları değiştirmenizi istiyor. Sizi zararlı uygulamalardan korumak için, bir uygulamayı yüklediğinizde bazı cihaz ayarları kapalıdır. Kısıtlı ayarlara izin vermediğiniz sürece bu kısıtlı ayarlar değiştirilemez.

Kısıtlı ayarları etkinleştirdiğinizde uygulamaların, kişisel verilerinizi riske atacak hassas bilgilere erişmesine izin vermiş olursunuz. Uygulama geliştiricisine güvenmediğiniz sürece kısıtlı ayarlara izin vermenizi önermiyoruz.

Bazı yasal uygulamalar sizden kısıtlı ayarları etkinleştirmenizi isteyebilir. Örneğin, engelli kişileri desteklemek için tasarlanmış bir uygulama sizden erişilebilirlik ayarlarını açmanızı isteyebilir. Erişilebilirlik ayarlarına erişen uygulama, ekranınızdaki içeriği okuyabilir ve sizin adınıza uygulamalarla etkileşimde bulunabilir.

Bir uygulamanın kısıtlı ayarlarını açma

Eğer bir uygulama için kısıtlamayı kaldırmak istiyorsanız bunun çözümü oldukça basittir. Şimdi gelelim çözüme:

  1. İlk önce uyarı veren uygulamayı basılı tutun.
  2. Ardından çıkan seçeneklerden “Uygulama bilgisi” seçeneğine tıklayın.
  3. Veya Ayarlar > Uygulamalar kısmında uyarı veren uygulamayı bulun ve seçin.
  4. Daha sonra aşağılarda “Kısıtlanan ayarlara izin ver” seçeneğini bulup aktifleştirin.

Kısıtlanmış ayar Güvenliğiniz için bu ayar şu anda kullanılamıyor

Bu şekilde istediğiniz uygulamalar için kısıtlamaları kaldırabilirsiniz. Unutmayın, güvenmediğiniz uygulamalara bu izni verirseniz; cihaz üzerinde güvenlik sorunları oluşturacak yetkileri vermiş olursunuz.

Kısıtlı ayarlar hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle