KingRoot ile Root Yapma

KingRoot ile Root Yapma, Resimli anlatım Android Root Atma Rehberi. KingRoot ile Android telefonlarda Root yapma. Bu yazıda sizlere King Android Root ile Root Nasıl Yapılır? anlatacağız.

Android Root

Android telefonları ilgi çekici yapan en önemli özelliği sistemi kendimize göre düzenleyebilmemiz ve sistem dosyaları üzerinde değişiklik yapabilmemiz gelmektedir. Android telefonumuz üzerinde tam olarak bir değişiklik yapabilme ve sistem dosyalarına erişebilmek için Telefona Root dediğimiz kök izinlerini vermemiz gerekiyor.

Gerçekten de root yapmak çok zahmetli bir iştir ve telefona root atarken çökme brick denilen olaylar meydana gelebilir. bu durumda işi kolaylaştıran tek tıklama ile root atan KingRoot gibi uygulamalar piyasaya çıkmıştır. KingRoot ile bootloader kilidi olmayan veya bootloader kilidi kaldırılan tüm android telefonları root yapabilme özelliğine sahiptir.

KingRoot’un Root yaptığı bazı modeller: Samsung Root, LG Root, Sony Xperia Root, HTC Root, General Mobile Root, Casper Root, Vestel Root, Huawei Root, Çin Malı Root, Kore Malı Root vb.

KingRoot ile Root Yapma

Bu uygulama, hemen hemen tüm Android cihazları root yapabiliyor. Çin malı ve replika telefonlarda dahil. sadece yeni çıkan yazılımlarda, güncellemelerde ve bootloader kilidi olan cihazları root yapamıyor. eğer sizde root yapmak için gelmişseniz bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

KingRoot’un Telefona yüklenen Apk versiyonu, birde Bilgisayardan Yapılan Versiyonu var. Tavsiyem önce Apk ile denemeniz sonra bilgisayarla denemeniz. Aşağıdan uygulamaları indirin Apk’yi telefonunuza atın ve kurun. PC Setup dosyasını da bilgisayarınıza kurun.

Android telefonumuza Root atmadan önce telefonumuzda bazı ayarlamalar yapmamız gerekmektedir.
USB hata ayıklama

  1. Geliştirici seçeneklerini açmak için: öncelikle Telefonunuzda Ayarlar / Telefon Hakkında / Yazılım bilgileri kısmına gidin.
  2. Burada Yapım numarası kısmına 5-6 defa üst üste tıklayın, Taki “artık bir geliştiricisiniz” diyene kadar.
  3. Daha sonra geri gelip Geliştirici seçeneklerine girin. Burada USB hata ayıklama ve varsa OEM kilit açma özelliklerini aktif yapın.

KingRoot Apk ile Root Yapma

Adım 1: Yukarıdaki bağlantıdan KingRoot.apk dosyasını indirin telefonunuza atıp yükleyin. Apk dosyalarını bir dosya yöneticisi ile attığınız konuma gidip burada yükle diyerek yükleyebilirsiniz. Apk yüklerken yükleme engellendi diye bir uyarı alırsanız, Ayarlar‘a tıklayın ve açılan pencerede Bilinmeyen kaynakları kapatın.

Adım 2: KingRoot uygulamasını kurduysanız açın. Uygulama tanıtımını geçtikten sonra Karşınıza alt kısımda Try it butonu gelecektir. Try it butonuna tıkladıktan sonra Yukarıda Get now butonu gelince tıklayın.

KingRoot Apk ile Root Yapma

Adım 3: Bu esnada Root denemeleri yapılacaktır. Bazen telefon kedini yeniden başlatabilir. Root işlemi başarılı olursa, ekrana Root Successfuly uyarısı gelecektir. Eğer root başarısız olursa ROOT FAILED diye bir mesaj gelir bu durumda yapabileceğiniz başka yöntemleri denemektir.

(Download for Windows butonuna tıklayarak indirin)

Bilgisayarda KingRoot ile Root yapma

  1. Geliştirici seçeneklerini açtıysanız, KingRoot programını açın. Cihazı Medya depolama aygıtı olarak USB’ye USB kablosunu da Bilgisayara bağlayın.
  2. Telefon ekranına USB hata ayıklamasına izin verilsin mi? diye bir uyarı gelir. Bu bilgisayardan her zaman izin ver kutucuğunu işaretleyip TAMAM butonuna dokunun.
  3. Bu aşamada bilgisayara sürücü yüklenebilir. Biraz bekledikten sonra ekranda Try to Root butonu aktif hale gelir. Try to Root butonu gelince de siz de bu butona tıklayarak Root işlemlerini başlatın.

  1. Root işlemleri esnasında telefonunuz birkaç kez yeniden başlatılabilir. Yeniden başlatma bittikten sonra telefonun kilidini açıp medya depolama seçeneğini açın. Program Root denemelerine devam edecektir.
  2. Root işlemi başarıyla tamamlanırsa ekrana Root Successfuly diye bir mesaj gelir.
  3. Eğer root başarısız olursa ROOT FAILED diye bir mesaj gelir bu durumda yapabileceğiniz başka yöntemleri denemektir.

Kingroot apk, Kingroot indir, telefondan root atma, KingRoot hata veriyor, KingRoot güncel, root kök indir, KingRoot exe, KingRoot indir, KingRoot windows, KingRoot kullanımı, KingRoot güncel

Abone Ol
Bildir
guest
6 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Ediz
Ediz
5 yıl önce

Root arama işleminin bu kadar uzun olması normal mi?

Yura
Yura
5 yıl önce
Yanıt  Teknik Not

Ücretlendirme alir bilgi çalar falan diyor doğrumu ? Bilgilerimi Çalma konusu

Umut
Umut
5 yıl önce

2 Saattir Arıyor da kaldı. Ne Yapmam Lazım?

Cihaz: Casper VİA E1